おはよう!

Witam. Interesuję się anime ( + manga), oraz Japonią już od jakiegoś czasu. Nie jestem pewna ile, ale na pewno już ponad rok. Moje ulubione serie to Bungou stray dogs, Boku no Hero academia, Jujutsu Kaisen, oraz Haikyuu. Głównie to lgnę do serii z akcją, lecz nie pogardzę dobrym romansem :wink::heart:
Bardzo interesuje mnie kultura oraz historia Azji, oraz uczę się języka japońskiego.
Co jeszcze…
Sos sojowy rządzi.
Uwielbiam chińską muzykę, szczególnie dźwięk Guqin :notes:
Gram już prawie dwa lata na gitarze. Humanistyka :muscle:
Ulubiona książka to Mo dao zu shi (szalenie polecam. Świetny romans BL)
Dobrze. To chyba tyle. Jeśli jest ktoś zainteresowany dłuższą konserwacją, spokojnie, nie gryzę.
Dziękuję za przeczytanie tego opisu :blush:

O pierwszy, nikt mi nie ukradnie pytań.
Skąd nadajesz?
Lubisz boczek?

Plusik z Bungou

1 polubienie

Jaki sos sojowy polecasz?

Ze Świebodzina :grin: . Takie małe miasteczko gdzie pomnik Jezusa stoi.
Boczek to życie

1 polubienie

Hm. Nie zagłębiłam się jeszcze w takie specyficzne rodzaje lecz wolę ten ciemniejszy

Chodziło mi w sumie o firmę. :thinking:
Ciemniejszy z tego co kojarzę jest do gotowania w zupach, a taki “normalny” jest do dodawania ile wlezie do wszystkiego, ale pewnie są różne szkoły i jak ci smakuje to super.

Z tego co wiem, to jasny jest właśnie lepszy do zup, gotowych dań. Głównie do mięsa. Za to ten jest ciemniejszy, gęstszy i bardziej słony. Jest lepszy do marynat. Na firmach się nie znam :sweat_smile:
Myślę, że pisząc “normalny”, to chodziło ci o ten jasny. Ma bardziej bursztynowy odcień.
Ogólnie to myślę, że każdy może sobie używać różnie rodzaje tego sosu tak, jak chce. :wink: