Ulubione książki

Ja chciałem jeszcze dodać do swoich ulubionych tytułów książkę “Pan Mercedes” oczywiście od Stephena Kinga.
Mroźnym świtem, w przygnębiającym mieście na Środkowym Zachodzie setki zdesperowanych bezrobotnych ludzi stoi w kolejce w oczekiwaniu na targi pracy. Bez ostrzeżenia, samotny kierowca skradzionego Mercedesa przebija się przez tłum rozjeżdżając niewinnych, następnie cofa się i uderza ponownie. Osiem osób zostaje zabitych, piętnaście rannych. Zabójca ucieka. Tak zaczyna się historia o trzech niezwykłych bohaterach książki, którzy próbują zatrzymać samotnego zabójcę zanim dojdzie do kolejnej jeszcze bardziej przerażającej zbrodni.
Więcej o książce nie wypada mi pisać, nie chciałbym zniechęcić innych do lektury. :)

Do moich ulubionych tytułów to tak :
“Ty jesteś moje imię”- Katarzyna Zyskowska-Ignaciak
Trylogia husycka - Andrzej Sapkowski
“Mechanizm Serca”-Mathias Malzieu

Macie może konta na serwisie lubimyczytać? :D

Mam, ale szczerze mówiąc nic chyba tam nie dodałem, bo jakbym zaczął to tydzień non stop byłoby mało xD

też mam ale pełno tam jest mang albo książek wojennych xd

proszę http://lubimyczytac.pl/profil/178070/adas :D jak chcecie wyślijcie zaproszenie
p.s od roku nie aktualizowana biblioteczka :> choć i tak mało tego

wysłałam zapro ;w;

http://lubimyczytac.pl/profil/504093/tsu Mój skromny dorobek. Dopiero od początku tego roku zacząłem czytać książki. W sumie jeszcze nie spotkałem takiej, która mogła by być moją ulubioną i wyryć w pamięci na długo. Jednak największy sentyment mam do “Kafki nad morzem”.

Piknik na skraju drogi – Arkadija i Borisa Strugackich.
Nie wiem co jest w tej książce ale czytam ją co jakiś czas i za każdym razem pochłania mnie całkowicie :D

Moje top na chwilę obecną:

• Seria Droga królów - Brandona Sandersona. Jeśli ktoś nie zna, to naprawdę polecam, jedna z lepiej napisanych serii jakie czytałem, niestety wciąż czekam na 3 tom, który zapowiada się jeszcze lepiej niż poprzednie.
  • Imię wiatru - Patrick Rothfuss. Moim zdaniem genialnie napisane, sprawia że ma się ochotę czytać w kółko od początku.
  • Wszelka twórczość Tolkiena. Tu chyba nie trzeba wiele tłumaczyć ;)
  • Zaczytuję się też książkami Brenta Weeksa - Droga cienia, Powiernik światła. Dla osób lubujących się w fantastyce, myślę że są to całkiem przyzwoite pozycje.
  • Andrzej Ziemiański i napisana przez niego Achaja. Tutaj uważam pierwszą trylogię za świetną, aczkolwiek druga seria również wciąga.
  • Na koniec przygodowo, Marcin Mortka - Listy lorda Bathursta. Książkę zakupiłem na wakacjach w celu umilenia podróży, niestety tak mnie wciągnęła, że szybko ją skończyłem a podróż wciąż trwała ;)

Seria książek Franka Herberta pod tytułem DUNE
Naprawę bardzo dobre książki, ale bardzo ciężkie ponieważ w książce poruszana jest polityka, psychologia oraz sprawy etniczne czy religijne.
Jednym z plusów książek Franka Herberta jest klimat opowiadań, a drugim świat.

Innymi dobrymi książkami są np. Przebudzenie Anthonego de Melo. Bardzo fajna książka o podejściu do świata, boga i życia.

Polecam Warhammera serię o Gotreku i Feliksie.

Książki Tolkiena. Filmy są marne w porównaniu do książek.

Książki Star wars są bardzo fajne.

To jak na razie tyle.

Hmm…
Może to nie będzie zbyt oryginalne, jak powiem, że u mnie na 1. miejscu jest Saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego. (Oczywiście łącznie z dwoma zbiorami opowiadań, które do tej sagi wprowadzają)
Uwielbiam też jego opowiadania i inne dzieła! :)

Do ulubionych należy również Nadzieja umiera ostatnia Haliny Birenbaum. Opowiada o czasach IIWŚ, koszmar warszawskiego getta i obozów koncentracyjnych na Majdanku, w Auschwitz-Birkenau, Ravensbrück i Neustadt-Glewe.
Ksiązka na tyle do mnie trafiła, że postanowiłam napisać list o moich odczuciach na temat jej przeżyć jak i samej książki do autorki żyjącej w Izraelu, jak mniemam do tej pory. (Nad jej łóżkiem wisi moje zdjęcie ;_; płacze)

Dzieła Kinga lubie, ale wybrać ulubione jest mi ciężko.

Uwielbiam Serie Davida Huntera autorstwa Simona Becketta
Seria jest o antropologu, wdowcu, który postanowił pomagać w rozwiązaniu zagadki tajemniczych morderstw.

Jesli lubisz taka tematyke Ayame to polece Ci kilka ksiazek

• Stanislaw Grzesiuk “5 lat kacetu”
  • Stella Muller “Oczami dziecka”
  • Andriej Pogozew “Ucieczka z Aushwitz”
  • Aleksander Solzenicyn “Archipelag Gulag”
  • Warlam Szalamow “Opowiadania Kolymskie”
  • Saul Friedlander “Czas eksterminacji”
  • Thomas Keneally “Lista Schindlera”
  • Kang Czochwan “Usta Pelne Kamieni 10 lat w polnocnokoreanskim gulagu”
  • Johanes Sachslehner “Kat z listy Schindlera” (to biografia Amona Goetha

Moze wybierzesz cos dla siebi . Ksiazki nie dotycza tylko obozow hitlerowskich, ale pewnie z nazwisk autorow i tytulow, domyslasz sie :-)

Jeju, dziękuje bardzo! 4 z nich dobrze znam. Za resztę się zabiore jak wpadnę do polski :) (Mam dobre układy ze znajomą bibliotekarką ^^)
Kiedyś miałam duży problem żeby znaleźć “5 lat kacetu”. Nie było w żadnej bibliotece w okolicy, a wydawało mi się, że ksiązka dość popularna… Później przeglądałam zbiór takich książek po mojej cioci… Znalazłam! :D

Faktycznie, nie tak latwo zdobyc ksiazki Grzesiuka, ja na czytniku e-bookow czytalem cala jego trylogie. Fajnie, ze oczytana Jestes ;-)

Co do “Ust pelnych kamieni”, ksiazka swietna, ale naklad maly, dorwalem w bibliotece akademickiej :-)

Seria “Siedem Królestw” autorstwa Cindy Williams Chimy na którą składają się 4 książki: Król Demon, Wygnana Królowa, Tron Szarych Wilków i Karmazynowa Korona. Jak ktoś lubi fantasy, romans i średniowiecze, to jest to coś dla niego.

Cała seria “Szklany Tron” którą napisała (W sumie to jeszcze pisze xD) Sarah J. Maas. Liczę, że Celana osiągnie swój cel :krab7:

Moją ulubionym uniwersum książek jest “Wiedźmin” a na 2 miejscu stoi “Eragon” ale jak wiele razy mówiłem nie lubię czytać książek więc dużo ich na koncie nie mam

Moje ulubione tytuły to “parszywy dublet” trylogia Richarda morgana “takeshi Kovacs” i “Pan tadeusz” . Wiedźmina Sapkowskiego czytałem 2 razy każdą część, i kilkanaście innych pozycji ale za dużo żeby pisać

Pieśni Lodu i Ognia :) Właśnie grubas zapowiedział kiedy wyjdzie następny to bo nie mam bieżącego info, miało być w tym roku?
Harry Potter :)