UQ Holder

Manga ta jest kontynuacją Negimy , akcja dzieje się w 2066 roku , 63 lata po zakończeniu Negimy .
Głównym bohaterem jest wnuk Negiego , natomiast jego towarzyszką oraz jedną z głównych postaci jest nie kto inny jak nasza nieśmiertelna wampirzyca , Evangeline ! :smiley:
Żeby nie spoilerować wam bardziej fabuły powiem tylko że manga nie stara się udawać haremówki ecchi jak Negima ,tylko zaczyna się jako pełnoprawny shounen , dodajmy że dość brutalny jak na Kena Akamatsu. Choć znajomość prequela nie jest wymagana do zapoznania się z tą mangą ( z uwagi na potężny time-skip i zmianę większości bohaterów ) to jednak jest zalecana z uwagi na setting oraz naprawdę sporą liczbę nawiązań do poprzedniej mangi autora .

Cieżko mi coś powiedzieć o tym. Niby to kontynuacja Negiego ale niby tak niby nie jak dla mnie. Wątek przewodni dotyczący głównego bohatera i to co z nim się dzieje jest dość ciekawe chodz czasem traci jak by sens i jak to zwykle dostaje power boost nie wiadomo skąd ;] Ale :stuck_out_tongue: jest czas na przyjaźń itp. Chodź nie wiem czemu ta manga ma oznaczenie genger bender (prawda że przyjaciel/łka jest niejakiej płci no ale…)