W pułapce czasu (Time Jam)

Rok 2416, Galaxity(stolica Ziemi). Świeżo upieczony agent czasoprzestrzeni, Valérian zostaje wysłany w swoją pierwszą misję i przenosi się do Francji w 912 roku. Spotyka tam uroczą akrobatkę, Laureline i ratuje ją od śmierci. W ostatniej chwili wracają z powrotem do roku 2416 i odkrywają, że Ziemia zniknęła. Trzy miesiące później docierają do Central Point, stolicy galaktyki i rozpoczynają serię przygód w niebezpiecznym kosmosie. Bohaterowie dowiadują się, że Vlagosi planują zawładnąć galaktyką i wraz z Aldebaranami Valérian i Laureline starają się pokrzyżować im plany. Jednocześnie próbują dociec dlaczego Ziemia zniknęła. Po jakimś czasie natrafiają na ślad doktora Alberta, szefa Agencji Czasoprzestrzeni z Galaxity, który wyznacza im misje przeciw Vlagosom.

http://i66.tinypic.com/34oc0g7.jpg
Nie jestem pewien, czy to bajka, czy anime. Jest to temat sporny wśród fanów, gdyż jest ona tworzona na podstawie francuskich komiksów, ale przez japońskie studio. Serial animowany jest mieszanką grafiki 2D i CGI. Jest to bajka fenomenalna. Ma szalenie interesujące postacie z unikalnymi charakterami, wątek miłosny jest niecodzienny, każdy odcinek jest ciekawy i podejmuje codzienne problemy, takie jak praca, brak pieniędzy, władza, poświęcenie dla idei, walka z dyktaturą, wojna i wiele, wiele innych. Zakończenie zwaliło mnie z nóg. Serialowi daję 11/10. Bezapelacyjnie najlepsza bajka jaką oglądałem w życiu i polecam ją każdemu.

Osobiście propsuję tą kreskówkę, jest to pierwsza taka bajka, którą specjalnie na internecie szukałem, żeby ją obejrzeć w całości. Jeśli ktoś ma ochotę wypróbować kreskówki, jest to kreskówkowy poziom “Steins;Gate’a”