Wakfu

Pewnego dnia mieszkający w wiosce Emelka 12-letni Yugo odkrywa w sobie niezwykłą moc. Od swego przybranego ojca dowiaduje się, że to właśnie jemu smok Grougaloragran powierzył los całego świata. Pierwszym krokiem ku wypełnieniu przez chłopca swego przeznaczenia ma być odnalezienie jego prawdziwej rodziny. Chłopcem opiekować ma się Ruel Stroud, stary przyjaciel jego ojca, szybko dołącza też rycerz Percedal, który poprzysięga Yugo swoją służbę w podzięce za wyrwanie go spod kontroli demona Rubilaxa. Trójka podróżników wspólnie ratuje z opresji zbiegłą ze swego królestwa i żądną przygód księżniczkę Amalię oraz jej przyjaciółkę-strażniczkę Evangelynę, które postanawiają pomóc Yugo w dotarciu na wyspę Oma i odnalezienie jego rodziny. Jednak tajemniczy Nox przez cały czas pilnie obserwuje chłopca i jego przyjaciół, przez co długa i pełna przygód wędrówka szybko zmienia się w walkę o przyszłość całego świata.

http://i68.tinypic.com/2hwfm1z.jpg
Serial animowany jest tworzony w prostej grafice 2D, ale bardzo przyjemnie się go ogląda. Fabuła jest różnorodna, zawiera wiele ciekawych, niewyjaśnionych wątków. Występuje w nim również wiele interesujących postaci o niecodziennych zdolnościach. Serial oceniam na 8/10. Jest wart zobaczenia.

Widziałem gdzieś kiedyś kilka odcinków i pamiętam że oprawa graficzna bardzo mnie zadowoliła z jak z fabułą to nie mogę sb przypomnieć lecz dla samej strony graficznej warto zajrzeć