Walentynki i Biały Dzień (14 luty i 14 marzec)

Tak jak wszyscy wiedzą w Polsce i w innych krajach na świecie 14 lutego to Dzień Świętego Walentego. W Japonii i niektórych krajach azjatyckich ten dzień wygląda nieco inaczej. 14 lutego kobiety (tylko!) obdarowują mężczyzn. Ciekawe jest też co wręcza się mężczyźnie - ręcznie robione czekoladki.

Są dwa rodzaje czekoladek:
honmei-choko (本命チョコ) - dla wybranka lub osoby której chcę się wyznać miłość

giri-choko (義理チョコ) - są przekazywane w dowód szacunku, przyjaźni i uwielbienia.

Biały dzień to głównie święto dla kobiet które obdarowały mężczyzn czekoladkami i teraz faceci muszą się im odwdzięczyć.

*W Korei południowej istnieję również Czarny Dzień, obchodzony jest on 14 kwietnia. Osoby bez pary spotykają się aby spożyć razem kluski z sosem z czarnej fasoli wypić kieliszek soju i spędzić wspólnie czas dyskutując na różne tematy.

Walentynki tylko kobiety?!
Ok… dosyć wesoło ^^
Biały dzień? Jestem zdecydowanie “ZA”
Sposób na wyrażanie sympatii (czekoladki robione wałasnoręcznie)?? Bardzo oryginalnie i dosyć romantycznie [lofciam]
Czarny dzień?! To już lekka przesada O.o
Jednakże, proponuję zorganizować coś takiego w Polsce ^^
Będzie łatwiej, by coś ogarnąć [***yea!]

Odświeżam bo w sumie Walę Tynki.

Kyaaa~
W sumie, to życzę wszystkim mnóstwo czekoladowości i słodkości <3
Kocham Was wszystkich moje misiaki :D

Mnie w sumie to walentynki zawsze gdzieś bokiem mijają :o Takie życie wiecznego singla ;-; xD

Ja spędzam romantyczny wieczór z komputerem i też jest super <3 I dziękuję Kiciu za życzonka i słodkich i różowych walentynek Ci życzę :3

Ja jako takich Walentynek typowych nie obchodzę i obchodzić nie będę bo to takie amerykańskie… poza tym nie lubię jak ludzie na siłę z przymusu, bo to walentynki nagle okazywać miłość.
Jak ja spędziłam ten dzień? Sushi i obejrzane GGO z moim mężem, super spacery z pieskiem, full śmiechu ze szczurkami i jakieś 2 butelki wina, na chwilę obecną! A noc jeszcze młoda… można powiedzieć, że jestem prawdziwym tankiem, niczym Kirito xD

Tak czy siak, Wesołych All ;)

Ja spędziłam swoje walentynki z moją dziewczyną i dla mnie to był fajny czas :D a sam klimat walentynek jest super ^^

Czyli jednak homo xD

Ale Golti! Nie musisz być od razu taki uprzedzony :x

No właśnie C: ! A tak serio nie widziałam się z nią duuuuuużo czasu (aż 2 miesiące) musiałam nadrobić ten czas <3

Dlamnie te walentynki/biały dzień wygrały pingwiny i rekiny ;_; https://www.youtube.com/watch?v=6NvLyCvRAO0