Wampiry

Są dwa typy wampirów:
Wampiry czystej krwi czyli takie które zaczęły istnieć tak jak każda inna rasa. I takie które w wampiry zostali zamienieni, czyli poprzez ugryzienie lub wypicie krwi Wampira czystej krwi.
Najprawdopodobniej korzenie pierwszych wampirów przeplatają się z elfimi - stąd ich długie uszy, długowieczność i szacunek do życia. Często nazywane są przez to krwawymi lub mrocznymi elfami

Wampiry czystej krwi gdy osiągną pełnoletność przestają się starzeć. Zaś Wampir przemieniony przestaje się starzeć w momencie dokonania przemiany.

Wampiry przeważnie żyją w klanach, nad którymi piecze sprawują Te czystej krwi. Mimo to zdarza się, że niektóre żyją w samotności.
Klany różnią się często sobą. Na przykład są klany które specjalizują się w walce wręcz, szermierką, takie które specjalizują się w używaniu magii.
Oraz takie które łączą ze sobą elementy magii i jakiegoś stylu walki.

Słabe wampiry zachowują swoją długowieczność przez picie krwi z której pobierają manę ofiary. Silniejsze potrafią zwyczajnie wchłonąć ulatujące szczątki many z zabitych istot. Pierwsze, prawdziwe wampiry nigdy się nie starzeją, nawet gdy nie polują - doskwiera im jednak wtedy okropny, niekontrolowany głód za maną.

Słabością wszystkich wampirów jest światło. W świetle dnia tracą większość swoich mocy. Efekty różnią się nieznacznie z osoby do osoby.
Wampiry które zostały przemienione tracą znacznie więcej sił niż Wampiry czystej krwi. Nie jest wiadome co wywołuje taki efekt.

Oczywiście skoro są istotami nocy bardzo dobrze w ciągu niej widzą.

Wampiry posiadają siłę i sprawność większą niż elf równej postury i płci.Ponadto są bardzo uodpornione na choroby.

Jednym z większych problemów wampirów jest potrzeba zdobywania many. Jeżeli przez dłuższy czas nie będą jej gromadzić, zaczną objawiać się zaburzenia psychiczne przez które zaczną atakować wszystkich w pobliży w celu zdobycia krwi. Czas jaki mogą wytrzymać bez niej różni się, ale to Wampiry czystej krwi mogą wytrzymać bez niej najdłużej.

Nie wszystkie wampiry niestety potrafią latać. Niektóre żeby to nadrobić uczą się magii. Wadą tego jest to że zużywa to manę gdzie wampiry którym potrafią wyrosnąć skrzydła nie tracą jej.

Może być, zrobię lekką edycję i dodam parę szczegółów, ale nie zmieni to wiele, więc można już używać tej rasy.

Ok, dzięki :p
Pierwszy raz coś takiego robiłem w ogóle :p

Szanuje za arta Sorina Markova z mtg

Tak… Sorin… ._.

Zedytowana, zaakceptowana.