Witaaam ^^

Witam, jestem tu nowa. Oprócz anime interesuję się literaturą, językami, muzyką oraz lubię rysować. Mieszkam w małej mieścinie w województwie mazowieckim.
Jeśli ktoś chciałaby się poznać zapraszam priv :)

Witaj w tym przybytku!
Fajnie że wpadłaś. Zapraszam na czat jeżeli chcesz :slight_smile:
Kwestia pytań:
Jaki jest twój ulubiony kolor?
Co cię tutaj sprowadziło?
Jakie jest twoje ulubione anime?

Cześć! Miło, że do Nas wpadłaś :slight_smile:
Jak Ci na imię? Ile masz lat?

Moje ulubione kolory to zielony i fioletowy. Nie potrafię wybrać jednego z anime które lubię, a są to Hunter x Hunter, Tokyo Ghoul oraz Demon Slayer. Szukałam jakiegoś forum i jakoś się stało, że trafiłam na to

Jestem Julia, mam 16 lat

To powiedz mi jeszcze jakiej muzyki słuchasz:)

Rock, metal czasami rap, ale nie polski

oglądasz coś z obecnego sezonu? albo w ogóle cokolwiek? czytasz mangę?

Niedawno skończyłam Dr Stone, obecnie nic nie oglądam. Polecasz coś?
A co do mangi przeczytałam prawie całe Kuroshitsuji i czytam Demon Slayer.

Jeśli chcesz coś z podobnym motywem co Demon Slayer to polecam Claymore. Anime różni się trochę od mangi, ale też jest dobre. (Jedyne podobieństwo do DS to chodzenie po świecie i zabijanie jakichś potworów, ogólnie jest bardziej podobne do Wiedźmina pod tym względem.)

Obrazek Claymore

923779-claymore_ds

Nie siedzę tak naprawdę w takich ‘bojowych’ anime. Z innych to mogę polecić Golden Kamuy (może w tym przypadku lepiej mangę, ale anime nie jest złe), jest historyczne, chyba w podobnym okresie co DS, ale bez elementów fantastycznych. Tam weteran wojenny szuka wraz z młodą dziewczyną z ludu Ainu ukrytego skarbu. Jest tam sporo różnych postaci z różnymi motywacjami. Czasami jest to zwariowana komedia, a czasami poważna historia. W każdym razie bardzo fajne.

Obrazek do Golden Kamuy

image

Z całkowicie innej beczki jest Planetes - osadzona w czasach gdy ludzkość zaczęła podróżować po układzie słonecznym (jeśli dobrze pamiętam), ale problemem zaczęło być zagęszczenie odpadów, śmieci i części po satelitach krążących po orbicie Ziemii. Główni bohaterowie są takimi śmieciarzami, którzy wychodzą i zbierają kawałki, które są na trajektoriach stanowiących zagrożenie dla innych satelitów i statków kosmicznych. Zarówno manga jak i anime są bardzo dobre, ale w pewnym momencie zaczynają się od siebie różnić. Może brzmi to dość ponuro, ale ma to w sobie dużo komedii i elementów SoL (choć zadaje też dość filozoficzne pytania).

Obrazek do Planetes

image

Tak przy okazji, to autor mangi Dr Stone (rysownik) zrobił krótkiego spin-offa o życiu ojca Senkuu.

Przypomniało mi się, że trochę podobne do Kuroshitsuji jest Gosick, ale nie aż tak.

Cześć Julka,
Chciałabyś może kupić trochę cegieł?

Hej :grin: Jaką to literaturę czytasz! Polecam Darker than Black standardowo :smile: Miłego na forum

Czytam wszystko co mi wpadnie w ręce, aczkolwiek najbardziej lubię fantastykę oraz kryminały.

Polecam Deavera książki, a szczególnie Tańczący Trumniarz :smiley: