Wspólne oglądanie anime!

Przede wszystkim witam wszystkich zainteresowanych tytułem tematu! :smiley:
Wstęp
Jak widzicie nazwałem się AnimowySensei, bo oglądam już anime od przeszło 17/18 lat.
Przygodę zacząłem jak większość chłopaków z mojego rocznika wraz z RTL7, który emitował Dragon Balla. Tak się wkręciłem i zauroczyłem światem anime (znacznie później nauczyłem się owego terminu, bo gdzieś na jetixie przy pierwszym sezonie Naruciaka), że został ten świat ze mną do dziś. Nie jestem na pewno jedyny ale nie ukrywam, że uwielbiam zatapiać się w ten świat w wolnym czasie. Oczywiście mam swoje życie codzienne, nie jestem taki, że rozmawiam tylko o tym. Znajomych mam z innej beczki, więc w sumie nawet nie rozmawiamy o tym temacie przy wspólnych spotkaniach.

No ale nie przyszedłem tutaj mówić o sobie, bo to nie jest sekcja od przedstawiania się… ale uważałem, że skoro wychodzę do Was z propozycją to wypada się przedstawić i spełnić to minimalne minimum :smiley:

Omówienie mojego planu
Od kilku miesięcy, jak nie lat, bo już gdzieś mi kiedyś zaświtał ten pomysł…
Planuję stworzenie miejsca, bądź na razie po prostu streama -którego już dziś poniekąd odpaliłem i gdzie zbierają się powoli ludzie :see_no_evil: , gdzie moglibyśmy wszyscy się spotykać na oglądanie anime. Dobrze wiem jaką to jest dobrze oglądać samemu, ale też i wiem jaki fun jest ze wspólnego oglądania i komentowania. To jak sekcja komentarzy ale na żywo, gdzie nie musisz czekać na reakcje innych na Twoje spostrzeżenia. Jak dla mnie to coś cudownego, bo właśnie fajna jest ta interakcja z ludźmi podzielającymi Twoją pasję i zainteresowanie.
Mam odpowiedni sprzęt, dodatki typu kamera, oświetlenie, czy profesjonalny mikrofon, z których nie wiem czy będę korzystał, pomimo, jak wielu uważa fajnego głosu.
Chcę żeby każdy mógł w spokoju obejrzeć odcinek,a komentować w sekcji komentarzy razem z Wami, ale jeżeli padnie taka propozycja to i na to mogę przystać.

Jak na razie platforma którą wybrałem to Twitch przez wzgląd na to, że już dużo wcześniej miałem z nią styczność ale może to być równie dobrze każda inna. Może to być także i discord, choć nie chciałbym żeby każdy się odzywał na mikrofonie bo to będzie masło maślane, przez co będziemy psuć zabawę z oglądania tym nieodzywającym się. Dodatkowo sekcja komentarzy jest w oddzielnym miejscu, a nie bezpośrednio obok, więc to też stanowi dla mnie małą barierę, bo chciałbym aby wszystko było widoczne i przejrzyste. Chciałbym połączyć jak najwięcej ludzi, bo im więcej ludzi tym większa zabawa ze wspólnego oglądania, więc zależy mi na tym żeby rejestracja jak i platforma była prosta dla każdego możliwego fana anime, mangi, manhwy, czy po prostu dla zwykłego kowalskiego, który by chciał dołączyć.
Traktuję ten pomysł bardzo poważnie i chciałbym aby się udało, ale wiadomo chcieć można wiele, a jak to wyjdzie w praniu zależy od ludzi.

Wybór anime wszystko chciałbym aby było ankietowane, aby nikt nie czuł się poszkodowany. Ja osobiście chłonę wszystko, więc wybór dla mnie jest obojętny i będę oglądał to co chcecie. Możemy sobie ustalić, że np. puszczamy 2 odcinki z tego, potem z następnego albo co odcinek zmieniać na następny wybór z ankiety. Ten temat mam jeszcze do dopracowania i będę rozpatrywał każdy możliwy pomysł. Jak na razie puszczam po prostu te nowsze odcinki, które wychodzą i to co sam oglądam.

Godziny Tutaj one będą zmienne zależnie od tygodnia jak będę pracował, bo niestety nie mam ciągle na tą samą zmianę. Może mnie zwolnią, to wtedy będę nadawał codzienne w tych samych godzinach :joy_cat: Jak na razie do poniedziałku włącznie będę nadawał codziennie od 13 do rana przez cały dzień i zobaczę co z tego wyjdzie. Kilka godzin snu i znowu, albo się poświęcę jak Sarutobi podczas ratowania wioski liścia i w ogóle nie będę spał, zobaczymy haha :smiley:

Aktualnie na razie oglądamy pod tym linkiem, serdecznie zapraszam do komentowania pod tym postem swoich złotych myśli i rad, jak i wbijania do wspólnego oglądania.

Link do streama

Pozdrawiam wszystkim bardzo ciepło, jakikolwiek odzew będzie dla mnie najlepszym prezentem.

1polubienie

takie trochę anime TV? :smiley:
pomysł fajny, nie chcę wszystkiego zniszczyć od razu, ale muszę o to spytać - jak widzisz kwestię praw autorskich? Ogólnie mogę się mylić, ale anime raczej rządzi się podobnymi prawami co seriale, filmy itp. i streamowanie tego bez zgody może gdzieś podpaść
proszę o sprostowanie, jeśli się mylę :smiley: bo mogę

co do tego komentowania to proponowałbym czat pisany, najlepiej bez dźwięku powiadomień/z możliwością wyciszenia, bo jakikolwiek obcy dźwięk zwyczajnie rozprasza :wink:

A co jak ci powiem, że znam ludzi, którzy potrafią na discordzie Netflixa stimkować do 10 ludzi za pośrednictwem udostępniania ekranu…pomijając bitrate netfa…odjąć bit dsc, no jakim cudem dsc tego nie poblokuje, głupie sterowniki od grafiki potrafią blokować z autmatu, debil tego nie obejdzie.Twitch rządzi się swoimi prawami, ale jest spore prawdopodobieństwo, że nikt się tym nie zajmie, a więc walić to, może się uda. Natomiast pytanie najważniejsze nie zostało zadane.
Czy animu będą z polskimi napisami, czy angielskimi? :flushed:
No ale tak czy siak, chyba trzymam kciuki, mimo że czegoś takiego, fanem nie jestem.
Natomiast patrząc na różne serwerki etc, widzę że nisza na tego typu wspólną “konsumpcję bajek”, rośnie.

Mi się osobiście pomysł bardzo podoba. Ja tam nie mam z kim oglądać (sob, sob), także super że znalazł się ktoś na tyle ogarnięty że by to pociągnąć :slight_smile:
Co do praw autorskich to myślę że ścigać cie aż z Japonii nie będą :smiley: