Wybory Parlamentarne 2015

Blisko, bliżej…
Za kilka dni pełnoletnia część z Was być może pójdzie zagłosować na kandydatów do Sejmu i Senatu lub tak jak ja oddać kartę do głosowania przyozdobioną różnymi, różnistymi obrazami (niekoniecznie cenzuralnymi).
Czasem słucham tego o czym bredzą ludzie, których przez całe niemal swoje życie widzę na Wiejskiej i jako ekonomistę to krew mnie zalewa (hasła w stylu: “Rozdajemy kaskę na prawo i lewo! JUPI!!!”). To samo mam jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe. Czytanie sondaży jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach, zwłaszcza kiedy przewodzi w nich partia, którą zmierza to samodzielnego rządzenia i stworzenia tutaj państwa wyznaniowego.

Jakby co to zapraszam do dyskusji, tak do dyskusji, a nie do obrzucania się błotem, bo ktoś może mieć inne poglądy.

Billy.

Ja nie będę głosował bo, będę na wyspach.

I tak tu nic się nie zmieni. Możecie głosować, ale i tak nic to nie zmieni.

Polsce potrzebny jest dyktator.

No dobra Misszczu, o jakiej dyktaturze mówisz? Jak to byś widział?

Sklep biznesowy - ICAN Institute - wiedza najwyższej jakości

O takim jak on.

Taki człowiek nastawił by ten kraj na dobrą drogę, obalił by marionetkowy sprzedajny rząd.

Niestety, nie zauważyłem, żadnego polityka, który mógłby się równać z Marszałkiem.
Mamy to co mamy, wybierać nie ma z czego, lewica leży i kwiczy udając, że ma coś ciekawego do powiedzenia.

Dobrze, że porównałeś ten temat. Sondaży nie ma sensu czytać. Albo są zamawiane przez zeświniony folwark parlamentarny albo medialny. Jednym z najmniej wiarygodnych ośrodków wydaje się być CBOS, ponieważ kontrolę nad tą fundacją sprawuje Prezes Rady Ministrów. Chyba nie muszę wam mówić cóż to oznacza.

Demokracja jest ustrojem, który przeraża. O naszym losie decydują ludzie bezmyślni nie mający, często, o polityce i ekonomi zielonego pojęcia. W Polsce demokracja parlamentarna zwyczajnie nie zdała egzaminu.

Celowe działanie “elit” politycznych i medialnych sprawiło, że JOWY pozostają w sferze marzeń. Ludzie nie poszli do referendum, JOWY nie zostaną wprowadzone co knurom na pierwszych miejscach list jest na rękę. W systemie proporcjonalnym nie głosujemy na człowieka, a na partię.

Kiedy dochodzi do utworzenia koalicji, zazwyczaj, do rządu wchodzi partia, którą mało kto popierał, odgrywa ona ogromny wpływ na nasze życie. Np przez PSL nie zlikwidowano KRUSU (jedna z obietnic PO z 07 roku).

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że istotne dla nich decyzje zapadają na szczeblu samorządowym, a nie chcą nawet próbować tworzyć społeczeństwa obywatelskiego czy działać w organizacjach samorządowych.

Trochę chaotycznie wymieniłem część problemów, które wskazują na to, że wolność nie jest czymś na co zasługuje każdy człowiek…

Jeśli chodzi o mnie zapewne zagłosuje jednak na listę partii KORWIN, ponieważ Petru skupia Platformersów, Kukiz nie przedstawia żadnych ciekawych propozycji, a głosowanie na bandę czworga PIS, PO, SLD, PSL to wspieranie de facto obecnej dzisiaj bakterii lewactwa, socjalizmu i poprawności politycznej. Już dawno nadeszła pora na to by zastosować antybiotyk

Nie zamierzam na nikogo głosować, bo porostu nie widzę kandydata z którym bym się w pełni zgadzał. Swoją drogą i tak wyjeżdżam z tego kraju… Nie widzę tu przyszłości… Nie chce pracować w takich warunkach i za takie pieniądze. Jak już przywyknąłem do dobrego za granicą to teraz ciężko mi przywyknąć do standardów panujących w Polandzie…

Po pierwsze wybory są nie jawne i wygra PiS z PO. Oni grają taką szopkę.
Są to ludzie, którzy mieli wysokie stołki za komuny i dalej są marionetkami.
Nie dopuszczą do władzy ludzi, którzy będą chcieli coś zmienić.

Po drugie.
Partie są finansowane z budżetu państwa. Każdy kto idzie do sejmu idzie do koryta. Nie by nam pomóc. Mogą pięknie gadać, ale jak się do koryta dorwą to będzie dalej tak samo. Przed wyborami kłamią, a po wyborach śmieją się nam w oczy.

Po trzecie. W tym kraju potrzebna jest rewolucja, obalenie rządu i nowa konstytucja. Zmiana ustroju.
Zmiana mentalności społeczeństwa. Ale taka akcja jak zmiana świadomości i światopoglądu ludzi to kwestia dekad.

Hymn Polski powinien być taki
Dla czego potrzebujemy dyktatora,a rządy parlamentarne są złe.

Mistrzu, poleciał do Ciebie kolejny REP - za rotę. A część rzeczy mogliśmy zmienić przy referendum. Nie zrobiliśmy tego, ponieważ wymagana jest większość. To jest głupie. Skoro ludzie nie chcą decydować to ch… im w dupę, powinnni decydować ci, którzy pójdą na referendum. Być może w takiej sytuacji ludzie by zauważyli, ze decydowanie umyka im koło nosa. Ale w tym przypadku niestety bardzo mocno zawiodły media. Jak było referendum w sprawie przyjęcia Polandu do Unii to propaganda była potężna. Teraz jej nie było. Chlewowi nie było to na rękę.

@Elmor, nie do końca chodzi o to by zgadzać się w pełni, ponieważ nigdy nie zgodzisz się z kimś w 100 %. Bardziej chodzi o odepchnięcie i rozliczenie ześwinionego folwarku, co niestety się nie uda, poniważ, jak zwykle, wygra ktoś z bandy czworga i stworzy rząd z drugą partią z tejże bandy. PSL np jest partią piwotalną, stworzy pewnie rząd z PISEM. Oni mogą z każdym. Rządzili z komunistami, pseudo liberałami, a teraz mogą rządzić z ukrytą opcją socjalistyczną, tak bo PIS to partia lewicowa jakby ktoś nie wiedział, celowo nie użyłem określenia lewakca, którego zwykłem używać… łatwo się domyślić chyba dlaczego :slight_smile:

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/b/96bed5/40.png byters:

Celowe działanie “elit” politycznych i medialnych sprawiło, że JOWY pozostają w sferze marzeń. Ludzie nie poszli do referendum, JOWY nie zostaną wprowadzone co knurom na pierwszych miejscach list jest na rękę. W systemie proporcjonalnym nie głosujemy na człowieka, a na partię.

Ach… te słynne JOW-y, które zdawały się być sztandarowym hasłem Kukiza, dodajmy do tego brak jakiejkolwiek kampanii informacyjnej i przepis na spalony pomysł mamy gotowy.

Zamiast kampanii mamy wolną amerykankę, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone, a o kulturalnej wymianie zdań pomiędzy przedstawicielami poszczególnych partii politycznym możemy sobie pofantazjować (zwłaszcza gdy wypowiada się Stefan Niesiołowski, “jedynka” w Zielonej Górze, skąd pochodzę)

Nie popieram, żadnej opcji politycznej, polityka w polskim wydaniu jest okropna, ledwo przeżyłem wybory prezydenckie.

Niesiołowski, ale nie tylko. Taki ktoś jak Macierewicz powinien siedzieć za zniszczenie sieci informacyjnej polskich służb specjalnych. Dziwią mnie ludzi, którzy popierają zdrajcę narodu.

W pełni zgadzam się z twierdzeniem, że potrzebujemy dyktatora.

Macierewicz, Smoleńsk… To prawie synonimy.
Ale tak na serio, to aż mnie ciarki przechodzą, kiedy pomyślę sobie, że PiS dojdzie do władzy i zacznie się walka światopoglądowa z obywatelami, mam na myśli prawo do aborcji i sławne wystąpienie pani Godek czy jak ona się tam wabiła(ciężko mi sobie wyobrazić coś takiego, że kobiety nie mogłyby decydować o tym czy utrzymają niechcianą ciążę lub o tym czy będą stosowały antykoncepcję hormonalną).

Tego należy się spodziewać.

Wyobraźcie sobie taką sytuację - Pawłowicz jako minister oświaty :smiley:

Będę miał koszmary po takiej wizji, pani Pawłowicz, która jest nauczycielem akademickim oraz starą panną najwięcej miała do powiedzenia w sprawie związków partnerskich (o jakichkolwiek związkach słyszała pewnie tylko na lekcjach chemii).

Przerażające jest to, że tacy ludzie są w ogóle dopuszczani do jakiejkolwiek debaty. Mnie strasznie wkurzyła jak rzuciła się na Bartoszewskiego, nawet mu do pięt nie dorasta.

Powiem otwarcie, to “coś”, bo ciężko mi nazwać ją kobietą, przy kimś takim jak prof. Bartoszewski jest nikim. Okazała kompletny brak szacunku dla tak zasłużonego człowieka.

Tacy ludzie powinni być na taczkach wywiezieni z tego kraju. Chociaż Macierewicza i tak najbardziej nie cierpię. W normalnym kraju już dawno by odpowiadał za zniszczenie sieci służb specjalnych. To zdrada narodu.

Kałach lub partia. Nowczesna to ten sam syf co inni. Koniec dobranoc, nie ma na kogo obecnie głosować.

@Plazma i długo nie będziemy mieli na kogo głosować, taki urok polityki w Polsce.
Co do Macierewicza, gdyby miał choć mikroskopijną część honoru zniknąłby z polskiej polityki.

Ej, Wy też tak macie, że “miłościwie Nam panujący” Prezydent Duda, kojarzy się z wikarym?

Bul był zły, Duda obraża PL za granicą… eh

Głosuję na Korwina, jak pisałem wcześniej.