Zasady

1. Moje słowo jest niepodważalne, bóg ma zawsze racje.
  2. Gdy jakaś postać przemieszcza się musi czekać na MG który napisze gdzie się przemieściła ta postać, przemieszczamy się natomiast pisząc czy idziemy na północ czy na zachód itp.
  3. Jeśli postać posiada mapę na której zaznacza sobie tereny lub posiada doskonałą pamięć może się przemieszczać po terenach gdzie już ta postać była bez interwencji Mg.
  4. Posty nie muszą być super długie, ale też nie chce posta składającego się z paru zdań, proszę trochę rozwijać swoje posty.
  5. Nowe postacie mogą dołączyć w pewnych odstępach czasowych, więc chcesz dołączyć do PBFa? To śpiesz się bo nie będę co chwilę zakrzywiał czasoprzestrzeni.
  6. PBF jest +18 więc postacie mogą przeklinać, można mieć dzieci co jest drugą możliwością by nowa postać dołączyła do PBFa.
  7. Abym zaakceptować KP na końcu KP należy napisać ‘Jestem (i tu piszemy kolor swojego nicku co u mnie jest)szary’.
  8. Multikonta nie mają prawa mieć ze sobą bliższych kontaktów, plus walka 2 postaci jednego użytkownika są liczone jako jedna postać i tylko jeden rzut kostką, inaczej mówiąc 2 postacie są liczone na czas walki jako jedna.
  9. To świat sanboxowy róbcie co chcecie, ale możecie tu umrzeć i to nie tylko od walki z kimś ale i od chorób, pragnienia, niedożywienia, braku snu od wszystkiego, chyba że gracie rasą która nie musi jeść, pić oddychać itp…
  10. Macie wiele możliwości, na początku dostaniecie pewnie 9 krain do własnego użytku, ale nic wam nie broni by odkrywać co jakiś czas nowe albo szukać jakiś ruin czy czegokolwiek innego.
  11. Do świata jesteście wprowadzani fabularnie prze MG więc po akcepcie postaci należy czekać na fabułę.
  12. Wszelkie pytanie prowadzić do samego boga, czyli do mnie, nie do innych MG jak takowi będą, tylko do mnie do Yankesssa.
  13. Walki z innymi graczami będą prowadzone przez MG za pomocą rzutem kostką 100, jeden rzut na atak i jeden rzut na obronę, niczym w sesji RPG. Tym większa różnica liczbowa w rzucie kostki tym lepszy efekt ataku/obrony.
  14. Wszelkie polowania na zwierzynę można poprowadzić samemu lub po prosić MG, lecz jeśli postanawiasz samemu napisać długiego posta opisując polowanie nie toleruje polowań skąd wychodzi się czyściutko, jeśli łowisz rybki, no okej może być ale jak chcesz upolować łosia czy inne coś musisz się bardziej postarać a postać musi się jakoś ubrudzić, uszkodzić czy coś.
  15. Jeśli długo nie byłeś aktywny w PBFie twoja postać mdleje, fabularnie powód zemdlenia to efekt uboczny podróży wymiarowej, zbyt długie pozostanie w tym stanie może po prowadzić do śmierci.
  16. Początki PBFa są całkowicie prowadzone przez MG.
  17. Istoty przy konktakcie z Srebrzystym Jeziorem zostają kontrolowane przez MG, ewentualnie za pozwoleniem mogą zostać pod kontrolą właściciela.
  18. W sygnaturze musi być podany link do KP i Informatora.

Z czasem mogą dojść nowe zasady.