Zeitgeist

Chciałbym gorąco polecić wam film “Zeitgeist”. Jest to bradzo dobry film dokumentalny pokazujący kilka aspektów funkcjonowania systemu, w którym się obracamy, w nieco innym świetle niż nam przedstawia się to w mediach czy szkołach.

Film podzielony został na 3 części. Pierwsza z nich mówi o systemie instytucjonalizacji religii i jej wpływie na nas, druga o tak zwanej wojnie z terroryzmem, którą wywołali potomkowie niszczycieli rdzennej kultury amerykańskiej, trzecia natomiast o bankach i ich wpływie na rzeczywistość (min finansowanie Adolfa Hitlera przez banki amerykańskie)

Film ten nie odkrywa ameryki LOL, mówi jednak a aspektach o których każdy myślący człowiek wiedzieć powinien. Przedstawiony jest bardzo przystępnie, ogląda się naprawdę dobrze.

Film można obejrzeć z polskim lektorem za darmo na YT, w wyszukiwarce wystarczy wpisać “Zeitgeist - Spisek rządzi światem” CAŁY FILM LEKTOR PL, nie będę go linkował, ponieważ jest objęty prawami autorskimi, których właścicielem jest telewizja Planete.

Naprawdę warto poświęcić te 2 godzinki i się zapoznać.

Serdecznie zapraszam do dyskusji :)

Brzmi ciekawie.
Obejrzę sobie jak będę się nudzić :p A nudzę się często :p

To obejrzyj, jest to naprawdę wartościowy film. Pod tą nazwą wyprodukowano później jeszcze 2 kolejne filmy, które też są interesujące, wszystkie znajdziecie na You Tubie.

W sumie nic nowego, ale nie jednemu by się przydał, bo o niektórych rzeczach ludzie serio nie mają pojęcia, w ogóle się nad pewnymi aspektami nie zastanawiają. Obejrzałem I cześć, obejrzę kolejne, może coś nowego się dowiem :)

Warto obejrzeć. Oczywiście, że każdy wie o tym jaki wpływ mają banki, religia, polityczny establishment, na system, w którym wszyscy żyjemy. Wszystkie części “Zeitgeista” pokazują natomiast, konkretne przykłady tego wpływu w historii i obecnie. Film ukazuje pewne powtarzalne mechanizmy wpływu na społeczeństwo, a także to, jak niektóre zakulisowe decyzje i z pozoru, mało znaczące zdarzenia, mają wpływ na bieg historii, często doprowadzając do tragicznych w skutkach wydarzeń. Można powiedzieć, że to teorie spiskowe, ale ktoś kto używa w tym przypadku takiej terminologii, nie ma racji, ponieważ w filmie tym podano konkretne zdarzenia, które miały miejsce w rzeczywistości, w której egzystujemy, a nie wyssane z palca bzdury.