Zetsuen no Tempest (Blast of Tempest)

Seria ta kręci się wokół nastoletniego Mahiro Fuwy. Rok przed akcją z anime jego rodzina została zamordowana, a sprawa do dnia dzisiejszego była zatuszowana. Zdesperowany Mahiro postanawia na własną rękę odkryć, kto stoi za morderstwem i wyznaczyć mu karę osobiście. Aby uzyskać do tego siłę podpisuje kontrakt z Hakase Kusaribe - księżniczką klanu Kusaribe - na mocy którego księżniczka zobowiązuje się pomóc odnaleźć morderców jego rodziny. Jednkaże nastoletni Mahiro musiał przypłacić za to niemałą cenę. Został wmieszany w sprawy klanu Kusaribe, a mianowicie w sprawę “Drzewa Zetsuen”, które posiada moc zniszczenia całego świata. Po drodze w swojej przygodnie nastoletni chłopak spotyka swojego bliskiego przyjaciela z dzieciństwa - Yoshino Takigawę.

[spoiler]W serii mamy bardzo duże nawiązanie do literatury, a mianowicie do dwóch utworów Szekspira - Burza i Hamlet. Cytaty są świetnie wpasowane, dodaje to niesamowitego uroku i klimatu.

Muzyka także mi się podobała. Openingi, jak i endingi wykonane na przyzwoitym poziomie.

Kreska przyciąga uwagę. Widać, że producenci postarali się przy tworzeniu serii, ponieważ wszystko było zapięte na ostatni guzik. Animacje też super.

W anime mamy nutkę romansu, która jest umieszczona w dość intrygujący sposób. Można pomyśleć, że jest to wątek drugoplanowy, ponieważ w bezpośredniej akcji nie mamy dużo nawiązania do tego tematu, jednakże tak naprawdę, to właśnie ten wątek zapoczątkował fabułę serii.

Do całokształtu warto jeszcze dopisać motyw detektywistyczny.

Jak ktoś chce się zapoznać lub przypomnieć sobie OP i EN, to proszę:

(Jeżeli ktoś chce sobie zostawić to jako niespodziankę przy oglądaniu, to proszę po prostu nie otwierać.)
OP 1

OP 2

EN 1
Nie znalazłem na YT (wszędzie zablokowana ścieżka dźwiękowa), więc proszę tutaj: Oferta sprzedaży domeny opening-anime.pl (opening-anime) :stuck_out_tongue:

EN 2
Ta sama sytuacja, co u góry. Proszę: Oferta sprzedaży domeny opening-anime.pl (opening-anime) Uwaga na duży spoiler tutaj.[/spoiler]

Muszę przyznać, jestem fanboyem tego anime, jest ono moim ulubionym chociaż co boli moje serce nie mam pojęcie dlaczego :smiley: Jedno wiem pierwszego openingu słuchałem setki razy a jest to jeden z moich ulubionych utworów do dziś :3

Fabuła mnie po prostu urzekła, choć na początku (pierwsze 2 odc.) niezbyt mogłem zrozumieć tego wszystkiego, wszystko się wyjaśniło. Najbardziej bolał moment kiedy Aika w końcu musiała umrzeć i nie można było jej jakoś pomóc ;(

Zetsuen jest moim ulubionym anime a składa się na to wiele czynników. Po Pierwsze wspaniała fabuła która dzieje się w swoim tempie bez parcia na akcje co uwielbiam. Dodatkowo dialogi które moim zdaniem były wspaniałe i miło się je czytało. Zagadki to mocno strona zetsuen często nie do przewidzenia czasem proste. Poza tym wątek z Aiką cudowny po prostu kocham <3. Wiele ludzi uważa Zetsuen za nudną bajkę o drzewach lecz moim zdaniem to nie docenianie naprawdę dobrego tytułu który stawia nie na akcje lecz na rozbudowanie poszczególnych wątków. Z Mojej strony to tyle.