Zmiana skryptu, wasza opinia.

W związku z ostatnimi problemami z forum czyli bardziej problemów ze skryptem mybb zastanawiam się nad przejściem na coś innego, może płatnego. W czym dokładnie rzecz? Mybb jest skryptem darmowym to w jaki sposób został napisany nie stoi na najwyższym poziomie, na co dowodem są ostatnie włamy na ich serwer i hackowanie niektórych forów… u nas to nie wystąpiło ;D Coraz więcej dziur jest oczywiście łatanych ale one zawsze będą.

Dokładnie w czym rzecz, chciałbym waszej opinii na temat zmiany skryptu (oczywiście wszystkie wątki i profilu byłyby przeniesione). Nowy skrypt dałby na pewno większe możliwości ale czy warto? Wiem, że są wśród was są osoby, które bardziej znają się na webmasteringu i mogłyby doradzić ale oczywiście proszę też o radę każdego użytkownika forum bo przecież to wy tworzycie tą społeczność.

sam skrypt nie bedzie duzym problemem gorzej z pluginami znalezc ich odpowiedniki lub przepisac je na nowy skrypt troche czasu to zajmie

Tak, to napewno byłby problem z tym, że dużo lepszych skryptów ma już niektóre opcje wbudowane… Ale cena takich skryptów typu ipb czy vb jest nie do przełknięcia raczej dla nas.

W sumie byłoby to całkiem zacne posuniecie. Jeśli koszt skryptu nie byłby jakiś mega wygórowany to myślę, że forumowicze co niektórzy by się złożyli :>
Osobiście uważam to za dobry pomysł. Bo kto wie, może dziś może jutro ktoś będzie chciał nam zhakować forum!

Myślałem nad kupnem porządnego skryptu jakim jest IP Board. Cena na ich stronie jest raczej kosmiczna xd A oprócz samego skryptu fajnie by było dodać też moduł galerii i blogów (każdy użytkownik mógłby prowadzić swój własny).
Tutaj macie cenę: http://www.invisionpower.com/buy
Ja spróbuję obadać sytuację na różnych forach bo wiem, że niektórzy sprzedają licencję o wiele taniej (coś koło 200zł) a może i taniej by się udało.

em… domiś, nie kombinowałeś czegoś? Czatu ni mam…

Kurczę całkiem sporo ale zawsze można spróbować zrobić zbiórkę

Zostajemy dalej przy mybb ale z nowym stylem i kilkoma zmianami.

Nie śpiesz się z zmianą skryptu a blogi postów nie chcą pisać to raczej by nie blogowali xd