Zupa Miso ala Okaś

Ostatnio znów zacząłem bawić się w orientalne smaki.

Zupa miso jest to dość prosta potrawa którą robimy z tego co mamy w lodówce(dodatki)

A więc
Składniki:
-Pasta miso(w marketach typu tesco powinniście ją znaleźć)
-3 litry bulionu (Najlepiej dashi, jest to prosty bulion robiony na grzybach shitake ja użyłem kostki + włoszczyzny
-Pora
-Jajko na twardo
-cebulka
-marchewkę
-tofu(Idealnie smakuje w miso)
-makaron ryżowy
-itp dodatki sami dodajemy co lubimy
Przygotowanie:
Zagotowujemy bulion z włoszczyzną, dodajemy przyprawy typu pieprz, sól, liść laurowy, po zagotowaniu wrzucamy pokrojonego pora w prążki a marchewkę w cienkie paseczki 3 cm, teraz dodajemy dwie łyżki miso(Nie bójmy się mogą być trzy), następnie gotujemy, teraz między czasie kroimy cebulkę i smażymy na patelni na złoty kolor.
Wracamy do zupy dodajemy makaron ryżowy, a po 1 minucie dodajemy tofu. Teraz ostatni krok, do miski wrzucamy cebulkę według uznania, wlewamy zupę, dodajemy jajko pokrojone na pół. Ja jeszcze dodaje szczypiorek posiekany na górę.

SMACZNEGO ŻYCZY OKAŚ :D

Aż chyba pójdę do miasta poszukać tej pasty ;D

Jak smakuję taka zupka?

Zapach ma dziwny(inny) trzeba się przełamać i przyzwyczaić ale w smaku pycha :D

Pastę miso zdarzało mi się robić nawet bez dodatków, zalewałem ją po prostu gorącą wodą. Czasami zdarzało mi się dolewać do tego sos tabasco. Twój przepis też z pewnością wypróbuję :)

muszę spróbować XD ciekawe czy wyjdzie zjadliwe coś!

Polecam Niko nawet ci wyjdzie ;p Byters to są właśnie uroki pasty miso :) Dziś jeszcze pochwalę się dwoma prostymi przepisami :D

No fakt, zaletą pasty miso jest również to, że w sumie nie jest droga, a można z niej zrobić naprawdę dobre jedzonko :)

ej no w biedronce nie ma, w lidlu nie ma… gdzie jest? ;—; i na jakiej polce?

W takich sklepach nie będzie szukaj w Tesco, Auchan, Real, Kuchanie Świata :D

Intermarche, Piotr i Paweł czy Carrefour w tych sklepach są działy azjatyckie. Różne fajne rzeczy można kupić w nich. W Auchan widziałem naprawdę dużo produktów, a z tego co wiem Niko ktoś z Twojej rodziny tam pracuje to może Ci kupić.

znalazlam dzisiaj pastę miso w sklepie o pięknej nazwie “kuchnie świata” no i pytanko - ile powinna taka pasta kosztować i jak wyglądać? bo tam była ich masa!
była pasta “instant” w proszku, pasta biała, pasta brązowa, pasta sama-nie-wiem-jaka XD no i różne ceny… od 15 do 25 zł

Wygląda ciekawie… ale jaki to ma wgle smak?

Eiu a gdzie widzisz wygląd ? Chciałabym zobaczyć tą zupkę.

jak taki mętny rosół :3

przepis wygląda ciekawie Ariś XD no i paczałam w gugle grafika potem… Pytam jaki ma smak bo jest rosołopodobne a ja nienawidzę rosołu T^T

nie wiem jak smakuje, ale znalazłam coś takiego: "pasta miso wyprodukowana jest ze fermentowanego ryżu, pszenicy lub soi z solą i drożdżami. " i że za dużo pasty przytłacza smak dania XD może więc zabić rosołowy smak

Nie smakuje jak rosół -.- jak pisałem ma inny smak ja kupiłem koreańską pste miso i ten smak jest nie porównania ze znanymi mi smakami :)

Sama pasta miso bez dodatków ma niepowtarzalny smak, ciężko przyrównać do jakiejś polskiej zupy.