A Werewolf Boy

Mroczna

Weteran
Członek ekipy


Gatunek: Dramat, Tajemnica, Romans, Nadnaturalne
Rok produkcji: 2012
Odcinki: 1
Film zyskał wielką popularność i oglądalność w koreańskich kinach. Magnesem przyciągającym z pewnością był aktor wcielający się w główną postać wilkołaka – Song Joong Ki. Song Joong Ki wykreował swoją postać milcząc przez prawie cały film. Język ciała i oczy grały zamiast słów i w ten sposób ukazał się nam młody, szczery, naiwny i wierny chłopak z tendencjami do bycia wilkiem. A wilki kochają w życiu tylko raz, jedyny raz i do końca.
Ale historia filmu to w sumie historia innej osoby, starszej pani, która wraca z USA do Korei, aby sprzedać dom. Przy tej okazji opowiada swojej wnuczce, że mieszkała tu jako młoda dziewczyna przez krótki czas. Chora wtedy na płuca, przeprowadziła się do domu na wieś z polecenia lekarza z mamą i siostrą. Tam wplątane zostają w sprawy poprzedniego mieszkańca domu i odkrywają brudnego, wygłodzonego, dzikiego chłopaka, którego przyjmują do domu.
Historia opowiedziana w filmie jest gorzko-słodka. Jest to historia dwóch osób, które spotkały się przez przypadek, potrzebowały się nawzajem i walczą ze światem, który reaguje ze strachem i okrucieństwem na kogoś odmiennego.
To „normalni” ludzie stają się tu potworami a nie chłopak o nadnaturalnej sile, bez grupy krwi i o podwyższonej ciepłocie ciała, który potrafi być wilkołakiem.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top