Anime z gatunku Militaria, wojenne, wojskowe

• Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
Szukam czegoś z gatunku militaria. Wojenne klimaty.
Coś w stylu Girls und panzers, Black Lagoon lub cat shit one.

Szukam właśnie czegoś takiego. Z dobrą fabuła.

Obecnie oglądam GATE z tego podobnych. Może być współczesne, II wojna światowa lub s-f.
Ktoś ma do zaproponowania coś takiego?

Ostatnia edycja:

Maru

New member
Jeśli chodzi o historyczne to Hakouki,Brave 10,Btooom!,Hakkenden: Touhou Hakken Ibun,Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin,Toshokan Sensou

Ostatnia edycja:

Eyirie

New member
W sumie trochę blood + (ale nie pierwsze kilka odcinków, potem jednakże jest genialnie)

Ostatnia edycja:

Nikorin

New member
code geass, break blade, gundam 00
kocham takie sci-fi z wojskiem <3 te śliczne mundury ahhhh ____

Ostatnia edycja:

Nikorin

New member
oh jeszcze Aldnoah Zero, tam też ładni mundurowi <3

ah sci-fi + mundury + anime = WIN

Arslan Senki
fantasy + historyczne + mundury + mnóstwo kampanii wojskowych, mrrau <3
no i jest tam taka oto lasencja:

w Hitsugi no Chaika jest tez coś przypominające wojsko, ale nie gra głównej roli ;P

jak sobie jeszcze przypomnę jakieś mundury to napiszę XD kocha mundury

Ostatnia edycja:

Lilka

Donator
Z tego, co teraz kojarzę to:
~ Buddy Complex - mecha i sci-fi z bardzo ładnym zakończeniem fabuły
~ Otome Youkai Zakuro - to jest akurat historyczne, ale też jest o wojsku z tego co wiem (niestety, ale sama jeszcze nie oglądałam)

Ostatnia edycja:

Eyirie

New member
Otome Youkai Zakuro jest o pannach pół demonach w kimonach co jako partnerów mają żołnierzy, nie jest zbytnio “militarne”

Ostatnia edycja:

Lilka

Donator
Ale są żołnierze xD Poza tym mówiłam, że jeszcze tego nie oglądałam :)

Ostatnia edycja:
P

Piter

Czy Highschool of the Dead się zalicza, w sumie jest troche pogadanki o przedmiotach unitarnych (broni) i pokazane jest jej użycie w warunkach polowych (rozjebując zombie) więc myśle że jakimś tam przynajmniej jednym członem trzyma się tej kategorii.

Ostatnia edycja:

Eyirie

New member
Wiem ze to nie anime, ale… Widziales Resident Evil albo serial Falling Skies Mistrzu? Moze Ci się spodobać…

Ostatnia edycja:
S

Soviet_Gandalf

Jormungandr. polecam. żołnierze, najemnicy, handlarze bronią

Ostatnia edycja:

Satros

Donator
Z Joker Game może być niezłe miliarne anime tylko że jeszcze nie wychodzi :D

Ostatnia edycja:
S

swietowit

Naprawdę nikt nie sugerował (Czy po prostu posłużyliście się japońskimi nazwami?):

Legend of Galactic Heroes - klasyka w tym gatunku. Bardzo rozbudowana gra polityczna, wspinanie się po szczeblach hierarchi wojskowej, filozofia wojny i bardzo dużo bitew.

Kingdom - wojna, wojna, wojna, jeszcze trochę wojny, pojedynek, wojna, troszku polityki, wojna.

Jormungandr - jest dobry jeśli ktoś chce sobie popatrzeć na dobrze przeprowadzone działania wojskowe, ale osobiście byłem niezwykle rozczarowany fabułą…

Ostatnia edycja:
S

Soviet_Gandalf

no to dodam jeszcze “Phantom: requiem for the phantom” Nie ma tam stricte żołnierzy ale są płatni zabójczy i sterta broni.
Jak mi się coś przypomni to dam znać

Ostatnia edycja:
Top Bottom