Berserk

Zara

Donator
Berserk
Kod:
                 https://i.ytimg.com/vi/Sh8q8wgazQg/hqdefault.jpg
Głównym bohaterem jest Guts któremu towarzyszy elf Puck niezwykle podobny do faerie z “Góry Białego Pióropusza”. Nasz protagonista nie strzela umoralniającymi tekstami lecz bierze (dość sporawy) miecz w dłoń by zabić przeciwnika, brak tam litości czy altruizmu(jednym słowem trup ścieli się gęsto) .
Doskonale pokazuje to fragment w którym Guts dla własnej korzyści skazał całe miasto na śmierć]
Naprawdę polecam ten tytuł wszystkim fanom prawdziwego dark fantasy.
 
Ostatnia edycja:
Jedna z moich ulubionych i jedna z pierwszych spod znaku dark fantasy.
 
Ostatnia edycja:
Swoją drogą to nie znalazłam innej tak krwawej mangi czy z równie bezlitosnym protagonistą:)
 
Ostatnia edycja:
Nom, właśnie pod tymi względami to “unikat” i dlatego ten tytuł jest wart zainteresowania
 
Ostatnia edycja:
Ano ale z tego co pamiętam jest jeszcze claymore miałam okazję oglądać anime lecz… czegoś mi tam zabrakło…
 
Ostatnia edycja:
Claymore jest delikatniejsze, berseerk raczej zakłada, że od początku walczysz za przegraną sprawę, nawet nie by wygrać, ale tylko walka została.

Zastanawiam się jeszcze nad mangą sugurui, tam też dominuje brutalność, ale trudno mi się wypowiedzieć, bo nie czytałem. Gantz też nie jest lekki, powiem więcej. Jest cięższy od berserka, ale… gorzej zrobiony i tam mamy obraz brutalności, a nie walkę bohatera, jak u Berserka. Poza tym w berserku mamy silną postać, Guts, który po trupach dopnie swego celu.

Kojarzę jakiegoś hentai, które było bardziej brutalne.

Uważam, że Berserk to złoty środek. Mamy brutalność, szorstkość, niepowodzenia, drogę po trupach, fantasy, wielki miecz, trochę humoru. Tego wszystkiego, jest akurat.
 
Ostatnia edycja:
Szkoda tylko, że anime, które wyszło w tym roku swoją grafiką woła o pomstę do nieba. Myślałem, że po trzech b. dobrze wykonanych filmach serial utrzyma poziom. Trochę się przeliczyłem.

Też zauważyliście, że Puck został mocno zmarginalizowany i pełni teraz rolę tylko komediową? Może jest to spowodowane zbytnim rozrostem drużyny Guts’a. Mogę się mylić; aż tak zaznajomiony z Berserkiem nie jestem.
 
Ostatnia edycja:
Tej nowej wersji animowanej nie oglądałem i chyba nie chcę oglądać. Nie chcę się denerwować i przeklinać osła, który dopuścił się takiego świętokradztwa XD
 
Ostatnia edycja:
Ciężko być fanem tej mangi, skoro na kolejny chapter trzeba czekać jak na gwiazdkę ( dosłownie raz do roku xD )
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top