Być może nie długo VRMMOPRG stanie się rzeczywistością !! Wizja z SAO coraz bliżej

  • Autor wątku Kiritsugu_Emiya
  • Data rozpoczęcia
  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
K

Kiritsugu_Emiya


Prawdopodobnie większość z Was oglądała Sword Art Online i po oglądnięciu chciała by założyć “NerveGear” na głowę i znaleźć się w wirtualnej rzeczywistości i przeżywać to samo co bohaterowie tego anime . Być może nie długo, będzie to możliwe dzięki firmie IBM która 22 stycznia 2016 podjęła się wyzwania i wypuściła taką zapowiedź

Od 18 do 20 Marca odbywały się Testy Alfa , na które każdy mieszkaniec Japonii mógł złożyć aplikacje do 4 Marca i spełnić następujące warunki :
-Mieszkać w Japonii
-Mieć więcej jak 18 lat
-Zgadzać się na nagrywanie i robienie zdjęć
-Mieć między 150 a 190 cm wzrostu
-I ważyć 20 a 120 kg

208 wybranych testerów właśnie przez 2 dni mieli okazje testować prototyp urządzenia ,gdzie najpierw zostali zeskanowani a następnie zostały utworzone ich modele 3d w grze :
http://www.mugendai-web.jp/vrmmo-pr...oject/assets/images/pc/archives/01/repo02.jpg
Poniżej nagrania i zdjęcia z Testów Alfa
http://www.mugendai-web.jp/vrmmo-project/assets/images/pc/archives/01/repo01.jpg
http://www.mugendai-web.jp/vrmmo-pr...oject/assets/images/pc/archives/01/repo03.jpg
i także sam Gameplay

Jak widać może i nie jest jeszcze dokładna wizja twórcy SAO ,ale idzie to w dobrym kierunku aby stworzyć prawdziwą wersje VRMMOPRG. I kto wie może jak w anime bo aż tak daleko nie jest do 2022 roku , a technika idzie cały czas do przodu . A wtedy będziemy używać urządzenia przypominające NerveGear dzięki któremu będziemy przenosić się całą świadomością do świata gier :)

Tutaj jeszcze łapcie oficjalną stronę tego oto urządzenia http://www.mugendai-web.jp/vrmmo-project/

Dziękuje za lekturę ,uwagi także mile widziane na przyszłość ;)
 
Ostatnia edycja:
Mistrz_Rozpierduchy

Mistrz_Rozpierduchy

Donator
Machają rękoma jak by nigdy nie mieli żadnej broni białej w rękach xD

Gra powinna zakazywać takiego atakowania bez przemyślenia :p
Machają jak by ich stado much zaatakowało xD
 
Ostatnia edycja:
T

Tanovan

Jak 90% ludzi którzy nie dość, że mają pierwszy raz coś większego niż nóż kuchenny w ręce, to jeszcze próbują walczyć czymś co nic nie waży, lol.
 
Ostatnia edycja:
fooze

fooze

Donator
Nie jest to w gruncie rzeczy nic odkrywczego.
 
Ostatnia edycja:
K

Kiritsugu_Emiya

Może i nie jest to żadna nowość ale, starają się połączyć wszystko w jedną całość i zauważ że testerzy nie trzymają żadnych kontrolerów lecz to tylko szczegół ;) Najpoważniejszym wg mnie ich zadaniem będzie ogarnąć kwestie online bo o ile to wypali to muszą mieć konkretne serwery bo z tego co pamiętam to w anime gra miała zasięg tylko na terenie Japonii , a na pewno chętnych na takie granie będzie nie mało :D
 
Ostatnia edycja:
fooze

fooze

Donator
Póki co to raczej wygląda jak test technologii, bo graficznie leży, z ostatniego filmu widać, że z czytaniem ruchów też najlepiej nie jest.
Sam platforma to zbierania ruchów w mmo, też nie jest jakimś super pomysłem… jakoś nie wyobrażam, pokonywania dziesiątek kilometrów w ten sposób :D
Lepiej może, żeby rozwijali to jako projekt pod Vive łatwiej taniej bezpieczniej :D
 
Ostatnia edycja:
K

Kiritsugu_Emiya

Pożyjemy zobaczymy co im z tego wyjdzie , za tym projektem jestem jak najbardziej na tak. Wiadomo że graficznie leży jak i cała reszta jeszcze raczkuje ale były to dopiero testy “Alfa” , miejmy nadzieje że przemyślą i poprawią żeby miało to ręce i nogi ;) . Bo na wizję twórcy SAO czyli grania z pełną świadomością jak na razie nie ma co liczyć, ale do 2022 roku daleko nie jest a może akurat nastąpi jakieś przełomowe odkrycie które do tego doprowadzi lub w tym pomoże ;)
 
Ostatnia edycja:
okatawo

okatawo

Member
Nie napalajcie się zbytnio, studio które to robi jest Agencją Reklamową która robi proste dema VR. Sami nawet pisali gdzieś tam na twierze że ma być to akcja promocyjna a nie pełno prawna gra :)
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom