Być może nie długo VRMMOPRG stanie się rzeczywistością !! Wizja z SAO coraz bliżej

  • Autor wątku Kiritsugu_Emiya
  • Data rozpoczęcia
K

Kiritsugu_Emiya


Prawdopodobnie większość z Was oglądała Sword Art Online i po oglądnięciu chciała by założyć “NerveGear” na głowę i znaleźć się w wirtualnej rzeczywistości i przeżywać to samo co bohaterowie tego anime . Być może nie długo, będzie to możliwe dzięki firmie IBM która 22 stycznia 2016 podjęła się wyzwania i wypuściła taką zapowiedź

Od 18 do 20 Marca odbywały się Testy Alfa , na które każdy mieszkaniec Japonii mógł złożyć aplikacje do 4 Marca i spełnić następujące warunki :
-Mieszkać w Japonii
-Mieć więcej jak 18 lat
-Zgadzać się na nagrywanie i robienie zdjęć
-Mieć między 150 a 190 cm wzrostu
-I ważyć 20 a 120 kg

208 wybranych testerów właśnie przez 2 dni mieli okazje testować prototyp urządzenia ,gdzie najpierw zostali zeskanowani a następnie zostały utworzone ich modele 3d w grze :
http://www.mugendai-web.jp/vrmmo-pr...oject/assets/images/pc/archives/01/repo02.jpg
Poniżej nagrania i zdjęcia z Testów Alfa
http://www.mugendai-web.jp/vrmmo-project/assets/images/pc/archives/01/repo01.jpg
http://www.mugendai-web.jp/vrmmo-pr...oject/assets/images/pc/archives/01/repo03.jpg
i także sam Gameplay

Jak widać może i nie jest jeszcze dokładna wizja twórcy SAO ,ale idzie to w dobrym kierunku aby stworzyć prawdziwą wersje VRMMOPRG. I kto wie może jak w anime bo aż tak daleko nie jest do 2022 roku , a technika idzie cały czas do przodu . A wtedy będziemy używać urządzenia przypominające NerveGear dzięki któremu będziemy przenosić się całą świadomością do świata gier :)

Tutaj jeszcze łapcie oficjalną stronę tego oto urządzenia http://www.mugendai-web.jp/vrmmo-project/

Dziękuje za lekturę ,uwagi także mile widziane na przyszłość ;)
 
Ostatnia edycja:
Machają rękoma jak by nigdy nie mieli żadnej broni białej w rękach xD

Gra powinna zakazywać takiego atakowania bez przemyślenia :p
Machają jak by ich stado much zaatakowało xD
 
Ostatnia edycja:
Jak 90% ludzi którzy nie dość, że mają pierwszy raz coś większego niż nóż kuchenny w ręce, to jeszcze próbują walczyć czymś co nic nie waży, lol.
 
Ostatnia edycja:
Może i nie jest to żadna nowość ale, starają się połączyć wszystko w jedną całość i zauważ że testerzy nie trzymają żadnych kontrolerów lecz to tylko szczegół ;) Najpoważniejszym wg mnie ich zadaniem będzie ogarnąć kwestie online bo o ile to wypali to muszą mieć konkretne serwery bo z tego co pamiętam to w anime gra miała zasięg tylko na terenie Japonii , a na pewno chętnych na takie granie będzie nie mało :D
 
Ostatnia edycja:
Póki co to raczej wygląda jak test technologii, bo graficznie leży, z ostatniego filmu widać, że z czytaniem ruchów też najlepiej nie jest.
Sam platforma to zbierania ruchów w mmo, też nie jest jakimś super pomysłem… jakoś nie wyobrażam, pokonywania dziesiątek kilometrów w ten sposób :D
Lepiej może, żeby rozwijali to jako projekt pod Vive łatwiej taniej bezpieczniej :D
 
Ostatnia edycja:
Pożyjemy zobaczymy co im z tego wyjdzie , za tym projektem jestem jak najbardziej na tak. Wiadomo że graficznie leży jak i cała reszta jeszcze raczkuje ale były to dopiero testy “Alfa” , miejmy nadzieje że przemyślą i poprawią żeby miało to ręce i nogi ;) . Bo na wizję twórcy SAO czyli grania z pełną świadomością jak na razie nie ma co liczyć, ale do 2022 roku daleko nie jest a może akurat nastąpi jakieś przełomowe odkrycie które do tego doprowadzi lub w tym pomoże ;)
 
Ostatnia edycja:
Nie napalajcie się zbytnio, studio które to robi jest Agencją Reklamową która robi proste dema VR. Sami nawet pisali gdzieś tam na twierze że ma być to akcja promocyjna a nie pełno prawna gra :)
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top