Claymore

K

Kocu

Historia rozgrywa się w średniowieczu. W tym świecie ludzie żyją obok kreatur zwanych Yoma, które są potworami żywiącymi się ludzkimi wnętrznościami. Yomy potrafią zmieniać swój kształt i żyją w przebraniu pośród ludzi. Poprzez pożarcie ludzkiego mózgu, Yomy są w stanie przyswoić sobie ludzkie wspomnienia oraz niektóre zachowania, dzięki czemu mogą podszywać się pod swoją ofiarę nie budząc podejrzeń u jej rodziny i przyjaciół.

Potężna i bezimienna organizacja stworzyła w odpowiedzi na ataki Yom wojowników o nadludzkich zdolnościach zwanych Claymore. Nazwa ta pochodzi od wielkich mieczy, które ze sobą noszą w celu walki z potworami. Wioski i miasta, które zostały zaatakowane przez Yomy, wynajmują Claymore, aby te pozbyły sie potworów za dużą ilość pieniędzy
 
Ostatnia edycja:
Krew, odcięte kończyny, brzydkie potwory które są zgładzane przez potwory które wyglądają jak ludzie, czego chciec więcej? Szkoda że anime nie kontynuują. Bo manga wychodzi nadal.
 
Ostatnia edycja:
Hmmm… anime naprawdę dobrze się oglądało ;)
Bardzo mi się podobała nie przesadność tego anime, jedynym fantastycznym elementem tego anime były potwory i ten temat został wykorzystany na 100%
Warto obejrzeć ;)
 
Ostatnia edycja:
Świetne anime! Muszę je obejrzeć znów, bo już je prawie całkiem zapomniałam T^T w końcu oglądałam to jeszcze w podst. A ending jest genialny!
 
Ostatnia edycja:
Wiedźmin jako anime, tyle… i aż tyle. Jest dobre, surowe, poważne, tak bardzo jakby Europejczycy to robili a nie Japonia. Dla fanów Dark Fantasy w sam raz, Berserkiem to to nie jest ale i tak jest dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Takie cudeńko XDD ładna grafika do tego jeszcze… I danzai no hana przebija wszystko
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top