[Emotiv]Sterowanie umysłem

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
okatawo

okatawo

Member
Witajcie z tego względu że lubię innowacje i jako fan technologi. Przedstawię wam…
Emotiv, czy to jest? może nie jest to hełm że przenosimy się do świata gry ale jest to zaledwie namiastka.

Emotiv pozwala nam sterowanie grami za pomocą fal mózgowych ( Od razu powiem że jest to bezpieczne, Nie raz czytałem komentarze “gimbazy(nie mówię o normalnych gimnazjalistach” tylko czekać aż spowoduje raka mózgu -.-" Takie urządzenie jest stosowane w medycynie do badań EEG) Tu mamy prostszą i tańszą wersje która pozwala nam grać myślami ( I nie zniszczy to nam gier " Czytałem raz komentarz który brzmiał mniej więcej tak: " Po co to, wchodzę do gry myślę zabij wszystkich i koniec gry") Sami zobaczcie że nie jest to takie proste.

Urządzenie może również imitować emocje gracz, czyli ty się uśmiechniesz i twoja postać też, możesz dzięki temu chodzić/skakać/atakować itp. Urządzenie można skonfigurować do każdej gry ale oczywiście lepiej działają gry które mają oficjalne wsparcie, ogólnie dobrą wiadomością jest to że ma wsparcie dla Unity3D i jest nawet testowa gra Big Grin
Tu heads-on Emotiv

To tyle jak się podoba to mogę opisać jeszcze kilka innowacji do gier
Strona Producenta http://www.emotiv.com/ cena około 299$
Urządzeniem zainteresowali się twórcy gier, nie jest to projekt normalnego studia tylko niezależny projekt… Gra będzie wykorzystywała do magi właśnie to urządzenie Uśmiech Będzie gra Cooperation oraz wyczytałem multiplayer ? Ale co będę się rozpisywać sami zobaczcie:

Producenci Emotiv zapowiedzieli nową wersje, będzie ona posiadać tylko 5 sensorów co przez to idzie design się zmienił moim zdaniem na lepsze. Całość działać będzie bezprzewodowo w technologi bluetooth i współpracować androidem 4+, win xp-8, linux, mac os, IOS… Ale nie będę się rozpisywał powiem tyko ze urządzenie ma być tańsze oraz autorzy nie zaprzestaną na tym, planują ciągle nowe urządzenia wypuszczać czasy Accel World/Robotics; Notes nadchodzą ^^

Treść postu jest ze starego forum jeszcze.
Aktualnie urządzenie jest teraz odświeżane i odnawiane w kwietniu premiera, co daje nowa wersja? czulsza, precyzyjniejsza, mniejsza i lepsza stylówa ;)
 
Ostatnia edycja:
P

PhariosShaphire

New member
Chcem taki!!! Ale za drogi jak na mój biedny budżet… Może jak “troszkę” stanieje…
 
Ostatnia edycja:
okatawo

okatawo

Member
Myślę że taka cena za aparat do eeg domowego użytku do wręcz okazja ;x
 
Ostatnia edycja:
C

comp0nent

Noo, to mi coś przypomina. Była taka maszynka, robiła ją firma OCZ, nazywała się Nia i była zasadniczo opaską na czoło. Rozpoznawała 5 akcji, które po kalibracji były wychwytywane wręcz z mózgu. Pomyślę sobie np. o tym, że ktoś mnie dotyka w lewe ucho, zapiszę tą akcję jako wychylanie się w lewo i tadaam! Mogę wychylać się w strzelance bez dotykania klawiatury ani mychy. Wada była dość poważna: WARA podrapać się po czole. Całą kalibrację piorun strzeli, czas zaczynać od nowa. Zaletą była cena wynosząca 500 zł, nie wiem czy to jeszcze sprzedają.

Jeśli to nowe cosiu jest o wiele lepsze… jestem za.
 
Ostatnia edycja:
okatawo

okatawo

Member
Tak wiem o czym mówisz i jak dla mnie zbędny gadżet zwykła zabawka :) wychwytuje to po prostu fale mózgowe przy gestach
 
Ostatnia edycja:
C

comp0nent

alt
okatawo:
Tak wiem o czym mówisz i jak dla mnie zbędny gadżet zwykła zabawka :) wychwytuje to po prostu fale mózgowe przy gestach
Po zastosowaniu kleju marki Super Glut urządzenie staje się dodatkową klawiaturą z 5 przyciskami, o dziwo niezawodnie działającą, bo przyklejoną do czoła - drapanie się dozwolone.
Kwestia tego czy ktokolwiek chce używać kleju. To… niepraktyczne.

Tak czy inaczej, urządzenia do sterowania myślami to pierwszy krok do transhumanizmu. Deus Ex w zasięgu ręki - to brzmi dumnie dla ludzkości.
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom