Gra o Tron

Hanler, ale się uparłeś na ten atak od południa, no nie wiem czy nocnym wędrowcom będzie się opłacało łazić tam i z powrotem.

Bo to logiczna teoria, ale oczywiście tak się nie stanie. Z tego powodu, o czym napisał już Gin, ale także dlatego, że Sapochnik raczej reżyseruje bitwy w GoT, a w tym sezonie zajął się najbliższym, 3. odcinkiem, czyli Winterfell, ale także 5., czyli jak mniemam właśnie King’s Landing.

A oczywiście, że by im się opłacało. Nie ma na południu smoków, nie ma chyba też zbyt wiele broni, która może przeciwstawić się wędrowcom. Łatwiejszy łup, powiększający armię ;) A do tego nigdzie im się nie spieszy, jak to się mówi

Ostatnia edycja:
Ale moc, zalecam jak najszybsze obejrzenie. Może przez cały odcinek napięcie nie było utrzymywane na super poziomie, ale to byłoby nie do zniesienia. Wystarczyło kilka genialnych scen, przepiękna muzyka na koniec, wiele przepięknych ujęć, trzymanie widza w niepewności (koniec mnie nieco zaskoczył, choć był wcześniej nakreślony, ale przez odciągnięcie akcji o tym kompletnie zapomniałem).

Nie będę jeszcze spoilerował, kto zginął, a kto nie, bo niektórzy jeszcze wejdą tutaj przed obejrzeniem odcinka. ALE TO BYŁO GENIALNE! (oprócz paru nielogicznych i dziwnych scen :p)

Przez całe 8 sezonów widzowie wyczekiwali tej bitwy. Mieliśmy dostać coś znacznie lepszego niż “bitwę bękartów” czy nawet śmiało bym powiedział “Drugi Helmowy Jar”, well…rozczarowanie w chuj. CGI stoi na wysokim poziomie, tak samo jak muzyka oraz rozterki bohaterów. Jednakże poziom niedorzeczności w tym odcinku przechodzi ludzkie pojęcie. Sam początek bitwy wywołał u mnie zażenowanie, ale przemilczałem i wyczekiwałem dalszego rozwinięcia akcji. Rozwinięcie bitwy, wow, to już coś, Rzelek czuje dobrze, czy to drugi Helmowy Jar? NIC BARDZIEJ MYLNEGO. Twórcy powinni zapierdalać na galerze, za to co zrobili. Podstawowe taktyki i strategie leżą. Opóźnieni intelektualnie łucznicy oraz jakże IDIOTYCZNA bohaterka wmurowały mnie. Ale to nic, samo zakończenie odcinka przechodzi ludzkie pojęcie.Żadnego dramatyzmu, monologu czy klimatu,Szybka akcja i do domu. Żenada i wiadro mułu, scenarzyści powinni zapierdalać w kamieniołomach za to, co zrobili. Czekam na hejty od pasjonatów.

Cóż epickość może bije z tego odcinka, chociaż daje trochę w potwarz takim heroic fantasy momentami, dodatkowo jakieś anomalie czasoprzestrzenne, jednak… Kilka niespodzianek jak dla mnie na plus… [no spoilers]
Jednak co najważniejsze i niepokojące, ten odcinek zmieścił moim zdaniem strasznie dużo treści, przez co mam spore wątpliwości co do potoczenia się dalszej fabuły. Myślałem, że jednak bitwa będzie rozciągnięta na fale, a tu nic bardziej mylnego. Tym bardziej, że przed nami jeszcze sporo godzin zabawy, a wychodzi na to że teraz czeka na jakiś przegadany epizod by odciązyć budżet [znam to z fillerów gintamy :D]

No i całkiem nieźle wytopowałem śmierci imo : P

Oj naczytałem się i nasłuchałem się nieźle w ciągu ostatniej doby. Uwielbiam tych wszystkich mądrali na yt i fb, którzy są wręcz obrażeni na cały świat, bo nic nie poszło w myśl ich teorii o GOT.
Odcinek jak dla mnie dobry, wiadomo strategia była do bani, ale fajnie oglądało się chaos jaki powstał potem. Strasznie dużo ludzi narzekało na egipskie ciemności w odcinku, oki, czego się kur… cze spodziewali, długa noc chyba nic im nie mówi.

A mi się odcinek baaaaardzo podobał. Brak strategii? No i bardzo dobrze, bo w końcu jak trzeba walczyć przeciwko chordzie nieumarłych? Miał być chaos, strach i zniszczenie :) Wiadomo, pojawiły się absurdalne momenty, dziwne i nielogiczne wydarzenia i sceny, ale trudno. Osobiście liczyłem na to, że zginie większa liczba głównych postaci :confused:

Zetsu fajnie podsumował jeśli chodzi o “egipskie ciemności w odcinku” :D A końcówka? Cóż, w pewnym momencie można było się domyślić, że właśnie w ten sposób potoczą się wydarzenia.

SPOILER ALERT!!!

Ktoś na to wpadł? (XD)
59229872_2317711168465873_3387160945070440448_n

Ostatnia edycja:
Ale wiecie co? Ja mimo wszystko liczyłem na pojedynek Jona i NK.
Jednak teraz pozostaje nam pytanie “co dalej?” I chętnie zobaczę złotą kompanię w akcji. Jeszcze kilka ciekawych wątków przed nami.

4263_2.png
NapewnoNieRzelek:
Żadnego dramatyzmu, monologu czy klimatu,Szybka akcja i do domu.
Nie wiem, mi to się wydaje, że trochę rzeczy Cię ominęło, np. cała sekwencja w bibliotece i kryptach, skoro mówisz o szybkiej akcji. Było dużo wolniejszych scen, żeby widz miał czas złapać oddech. Tak przynajmniej sądzę.

No ciekawe, czemu było ciemno. Może dlatego, że to był NOCNY Król, hehehe.

Ciężko było trochę inaczej wykorzystać Dothraków. W zamku nie było na nich miejsca, a może zostali zaskoczeni i dlatego tak skończyli, nie dążąc się wycofać? Któż tam wie. A czemu Nieskalani nie uciekli, bo słyszałem o tym gadaninę też. No bo kuźwa ktoś chyba musiał osłaniać tyły, a motłoch się do tego nie nadawał.

Też trochę żałuję, że mało głównych zginęło. Liczyłem na więcej. Tak jak Gin pisze, trochę nielogicznych i dziwnych scen było, ale wszystko to akceptuję. To jest serial, a nie film kinowy, więc moim zdaniem zrobili świetną robotę. Sam strategiem i jakimś ekspertem nie jestem w takich rzeczach, więc niezbyt mi to przeszkadzało. :)

Co do kruków Brana, widziałem mem, gdzie te kruki mają poprzyczepiane sztylety z ostrzami ze smoczego szkła i atakują NK XDD

Dla mnie ostatnia scena była trochę zaskoczeniem, bo uśpili moją czujność tym, że Jon leci i leci… Wszyscy czekali na walkę Jona i NK, więc wiecie. Polecam też obejrzenie making of tego odcinka na YT, kolejne 40 minut ^^

Czy tylko mnie irytuje liczba absurdów, które pojawiły się w ostatnich odcinkach?

SMOKI, hmm nie ma to, jak mieć dwie potężne jednostki latające i nie zauważyć wrogiej floty XD serio? Zaraz, czy ja napisałem potężne ehm przepraszam, czy te jaszczurki mają łuski z papieru? Nie dość, że w poprzednim odcinku kościotrupy wbijały miecze w “smoka” jak ja wykałaczki w parówki, to teraz z tymi balistami nieźle polecieli, nie wiedziałem ze balisty mogą mieć taką celność :v szczególnie że strzelały z dryfujących statków do ruchomego celu na niebie xd i ta siła rażenia hmmm… Kiedy nocny król zabił smoka z lodowego oszczepu to jeszcze jakoś to przyjąłem do wiadomości, bo role tam odgrywał wątek magiczny, ale z tymi balistami to jakieś nieporozumienie :c Do tego Daenerys nagle zaczela sie zachowywac jak idiotka i jeszcze przemowa Tyriona, jakby znal Cersei od wczoraj :v nie chce mi sie nawet tego komentować… Serial osiągnął poziom takich serii jak ‘‘the 100’’. Niestety.

PS nie czytalem poprzednich komentow, jak sie powtarzam po kimś to sorry :d

Ostatnia edycja:
Ano, ale najgorzej że to tak znikąd oszalała … Miałem wrażenie że stoi i czeka na smoku zdenerwowana żeby zabili w dzwony … a jak dzwony zadzwonily to zaskoczona i tak poleciala mordować mieszkanców … jakoś tak słabo podbudowali wątek tego że stanie się szaloną królową.

Ale najbardziej boli mnie fakt, że arya przybyła po to żeby pobiegać po zamku i pouciekać od walących się na nią gruzów. Jakoś tak komicznie wyszło i jednocześnie mam wrażenie że kłóci się to z tym jak do tej pory budowali jej postać

Powrót