Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
A

AdahnKrótki zarys fabuły (bez spoilerów oczywiście)

Aż dziw, że brak tutaj tematu o tym, jakże interesującym anime. Otóż serial ten opowiada o losach Kaijiego będącego idealnym przykładem życiowego ciamajdy i człowieka, który po prostu nie może sobie z rzeczywistością poradzić. Trudniący się słabo płatnymi pracami i hazardem, Kaiji nie daje rady wiązać końca z końcem. Żeby tego było mało, okazuje się, że przyjaciel, dla którego zgodził się być żyrantem kredytowym oszukał go i teraz biedny hazardzista musi na gwałt zdobyć pieniądze celem spłaty przeogromnego długu, który spędza mu sen z powiek.

Firma kredytowa, która stara się wyegzekwować od Kaijiego spłatę długu zdaje sobie sprawę, że młodzieniec nie będzie w stanie pokryć zadłużenia, dlatego proponuje mu pewien układ… a mianowicie uczestnictwo w podejrzanych grach hazardowych wraz z innymi desperatami, którzy wiszą pieniądze potężnym ludziom, na pokładzie pewnego, owianego tajemnicą statku. Wygrana w owych grach oznaczać będzie całkowite spłacenie długu i uzyskanie dodatkowych środków, które pozwoliłyby na dostanie życie. Przegrana natomiast? Któż to wie…

I tak zaczyna się nowe życie Kaijiego - przepełnione rozpaczą, walką i przekraczaniem granic człowieczeństwa. Pasjonująca historia faceta walczącego ze wszystkimi przeciwnościami losu i rzucającego wyzwanie grubym rybom półświatka przestępczego.

Gatunek: psychologiczne, walka umysłowa, hazard, thriller
Ilość odcinków: 26 pierwszego sezonu
Wydawnictwo: Madhouse
Moja ocena: 8/10
MAL: http://myanimelist.net/anime/3002/Gyakkyou_Burai_Kaiji__Ultimate_Survivor
Tytuły podobne: Death Note, One Outs

Serię bardzo polecam, niektórym może się nie podobać strona graficzna, ale to co w tym anime jest najlepsze to zdecydowanie strona psychologiczna. Naprawdę, niektóre dylematy przed którymi musiał stanąć Kaiji i ich zarysowanie to najwyższa półka chińskich bajek.
ZAWA ZAWA ZAWA ZAWA ZAWA ZAWA
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom