Hotaru no Haka (Grobowiec świetlików)

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
Elmor

Elmor

Donator
Akcja filmu osadzona jest w realiach II wojny światowej, a zaczyna się od nalotu na Kobe. Kilkunastoletni Seita i jego młodsza siostra Setsuko starają się dostać do schronu przeciwlotniczego, zostawiając w domu swoją matkę, która ma dołączyć do nich później. Ich matka zostaje jednak ciężko ranna w czasie nalotu i niedługo później umiera. Ojciec dzieci jest oficerem marynarki walczącym gdzieś na morzu, tak więc dzieci pozostają same. Udają się do swojej ciotki, która jednak po pewnym czasie zaczyna traktować ich jak piąte koło u wozu. Niezadowolone z tego dzieci postanawiają wyprowadzić się i zamieszkać w niewielkim bunkrze niedaleko miasta. Przyjdzie im jednak zmierzyć się tam z głodem, niewygodą i chorobami…
Film opiera się przede wszystkim na relacjach pomiędzy dwójką rodzeństwa, a także ich relacjach z innymi osobami.

Tytuły alternatywne:
Hotaru no Haka
Grave of the Fireflies
火垂るの墓
Grobowiec świetlików
Reżyser: Isao Takahata
Rok wydania: 1988
 
Ostatnia edycja:
S

Sachiko

Jeden z najlepszych filmów anime jakie oglądałam. Wszystko tam przedstawione jest realistycznie i prawdziwie. Jakbym przeniosła się w czasie i zobaczyła kawałek prawdziwej historii japońskiej. Na dodatek przy końcu ryczałam jak dziecko, któremu zabrano ulubioną zabawkę xD Polecam.
 
Ostatnia edycja:
Penguin

Penguin

EkipaAnimes
Członek ekipy
Świetne anime. Oglądałem w zeszłym roku. Bardzo poruszające, bo mówi o tym, jak cierpią niewinne istoty, który nie mogły mieć wpływu na wybuch wojny. W sumie nie znam osoby, która na tym by chociaż jednej łzy nie uroniła. Niektórzy nie dali rady tego obejrzeć, trudno się dziwić.

Macie trailer:
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom