Kamienie na szaniec

D

Doomen201

Siemanko wszystkim, chciałbym rozpocząć dyskusję na temat wyżej wymienionego filmu.
Przed obejrzeniem myślałem, że będę się okropnie na nim nudził. Jednak jak się okazało jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.
Nie trzeba być prawicowcem, żeby go zobaczyć :)

Polecam film i zapraszam do dyskusji :)
 
Ostatnia edycja:
Oglądałem praktycznie po premierze
Stwierdzam uroczyście że ten film choć ma niezłe sceny jest dość… Nudny
Cały film jest oplątany tylko wokół Zośki i Rudego. Zaś trzeciego Alka można było spokojnie wypatrzeć pod czas “Akcji Pod Arsenałem”
Istotnie pod względem technicznym film jest lepszy od poprzednika który też oglądałem. Ale fabuła tegorocznej wersji? Kompletna Tragedia…
 
Ostatnia edycja:
Podsumować to można tak polskie kino.
Jakosciowo bardzo dobrze kamera nadawała dynamiki nawet używano ( x tego co mi wiadomo prawdziwych broni nie ich replik) ale fabuła to już tragedia brak alka później ostatnia akcja tamten posterunek zdobyto tylko zośka padł a w filmie nie dość że nie zdobyli to jeszcze wszyscy padli.
Jeszcze sam zośka, ostatnie sceny kiedy jest zemsta podchodzi do zmarłych i wygląda jak detektyw z filmów o gangsterach ( i to takich starych) a na końcu ginie przez to że nie mógł spustu nacisnąć ( nie żeby wcześniej nie mógł niemców zabijać przy odbijaniu rudego)
 
Ostatnia edycja:
Hmmm,w sumie mam tylko sentyment do tego filmu :) takie 6/10. Ogólnie strasznie TRUDNO zrobić bardzo dobry film historyczny. Jest tyle pięknych wspaniałych wydarzeń o których warto pamiętać a Polskie kino skupia się jedynie na II WŚ.
 
Ostatnia edycja:
No głównie temu że Polska cały czas ma pretensje do II WŚ i wielu dalej wspomina że Niemcy nie bo Hitler itp XD
 
Ostatnia edycja:
Yankess,

O tym zapomniec nie mozna. Obecnie mamy tendecje do tego by to Polakow obwiniac za zbrodnie na narodzie zydowskim. Na sprawcow niemieckich mowi sie nazisci, nie zas Niemcy. Swoja droga polecam ksiazke “Przedsiebiorstwo Holocaust” Filkensteina, pomaga zrozumiec niektore zjawiska i obwinianie o antysemityzm kazdego kto skrytykuje polityke Izraela.

O historii i tozsamosci nalezy pamietac, chyba, ze chcemy stac sie stadem bezmyslnych baranow, ktorego przeznaczenie to produkcja i konsumpcja. Zgodna z “religia” wspolczesnego kapitalizmu

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:
Oj tam Bytres dla większości tu naziści Niemcy nie ma różnicy dla tamtych czasów więc wiesz.
 
Ostatnia edycja:
Ok, Pilacy to wiedza, jednak dla ludzi "zachodu’ mie jest to kuz tak oczywiste. Ogolnie, nie chce amerykanizacji polskiej edukacji

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:
Niestety, ameryka już wszędzie bo wiesz co?
W lotosie wprowadzili nowość mianowicie amerykańskie hot-dogi! To już koniec, Polska przepadła…
 
Ostatnia edycja:
Polska nie przepadnie poki w kraju tym zyc beda myslacy ludzie, a nie lalki biorace udzial w chorym spektaklu.

Korporacje wielbia to co amerykanskie. Nie wiem czy kojarzysz reklamy stare liberty direct. :p

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:
Byters skoro Polska nie uległo po ponad wieku to nie wiem ile by trzeba abyśmy ulegli innym XD
 
Ostatnia edycja:
Z pewnoscia wiele sily, ale nie musi to byc koniecznie sila pociskow, poniewaz ona, jak pokazuje historisa, raczej nas jednoczy. Gorsza jest propaganda :p

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:
@Byters, zgadzam się w 100% ;)

Co do tego iż prawie przy każdej okazji wspominamy II WŚ to pomimo tego, że jest to już dla mnie dosyć monotonne i powtarzalne myślę że powinniśmy nadal oddawać cześć bohaterom i poległym. Inni się tym już nie przejmują, dlatego powinniśmy my o niej pamiętać.
Nie można tkwić w przeszłości, wystarczy nie popełniać tych samych błędów. Jednak bez historii nie można patrzeć w przyszłość.

Wracając do filmu, był całkiem spoko ;)
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top