Mafia 40 - Nieszczęścia chodzą parami II - Triada

 • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
W

Wrexxar

Donator
http://pngimg.com/upload/blood_PNG6074.png

3 tygodnie wcześniej…
W małym miasteczku Castle dale w stanie Utah, mieszkańcy wiedli spokojne życie. Lecz wczoraj, syn szeryfa Jerry znalazł rodzinę Hewmane - a raczej ich zwłoki - w opuszczonej stodole na skraju miasta. To co tam znalazł, uderzyło go prosto w serce.

Cała pięcioosobowa rodzina zginęła od od postrzału w tył głowy. Bezbronna kobieta, mężczyzna oraz trójka niewinnych dzieci zostali bestialsko zamordowani. Ich ciała były ułożone równolegle tuż obok siebie, nie trudno było uznać to za egzekucję. Ciała nie zaczęły się jeszcze rozkładać. Podczas przeszukiwania ciał, domu oraz miejsca zbrodni Szeryf miasteczka natknął się na kartkę, w środku zaś przeczytał niepokojące go zdanie:

“Ich życia były sprzeczne z naszymi interesami. Każdy kto nie podporządkuje się rodzinie Fellow skończy tak samo.”

Mężczyzna, który już wiele lat życia ma za sobą, nie musiał długo się zastanawiać - W mieście działa nowa rodzina mafijna. Jednak pojawił się problem. W tym małym miasteczku Castle Dale nie ma żadnej rodziny Fellow, a nikt od dawna się nie wprowadzał. Oznacza to tylko jedno - Fellow to tylko przykrywka.

Dzisiaj zwołaliście zebranie miasta, jednak tuż przed rozpoczęciem na salę wbiegła z krzykiem kobieta - okoliczna pani chirurg, znana z czynienia cudów i ratowania ludzi z beznadziejnej sytuacji. Szybko wyjaśniła powód zamieszania, zaprowadzając śledczego Sheppherda do domu starszego państwa Moore. Jednak to co tam znalazł, nie przypominało zupełnie poprzedniego miejsca zbrodni. Dom od zewnątrz wyglądał całkiem normalnie, drzwi i okna były całe nic nie wskazywało by ktoś mógł napaść na dom starszych ludzi. Kiedy kobieta zaczęła wprowadzać śledczego do domu zauważył, że w środku wszystko zostało zdemolowane. Meble, blaty, szkło, naczynia wszystko dosłownie było zniszczone. Sheppherd wiedział dokąd zabiera go kobieta czuł unoszący się zapach krwi. Następny pokój prowadził do piwnicy. Pani chirurg powiedziała, że tam nie zejdzie i nie zniesie ponownie tego widoku. Samotnie schodząc po stromych zabrudzonych krwią schodach, znalazł w końcu szczątki starszego państwa porozrzucane po pomieszczeniu. Widać było ślady piły spalinowej. Odruch wymiotny był natychmiastowy. Rodzina Moore została pocięta na kawałki a ich ciała przewracały się po piwnicy.Całość oświetlona słabą lampą zalaną krwią potęgował przerażający widok tego wszystkiego. Prawdopodobnie stało się to kilka dni temu, bowiem ciała zaczęły się już rozkładać. Smród był powalający. Z obłędem w oczach Śledczy Sheppherd zarządził dezynfekcję domu, zdał raport Szeryfowi i razem z nim wrócili na zebranie.

“Nieszczęścia chodzą parami” - Zaczął Szeryf Krieg - “Oprócz rodziny mafijnej, w miasteczku pojawił się Morderca. Musimy zapewnić…”; Nagle przez szybę wpadła cegła z karteczką, a na niej krótka notatka:

“Wasze opuszczenie miasta również jest sprzeczne z interesem rodziny. Każdy kto spróbuje uciec, zginie tego samego dnia.”

Po kilku dniach zażartego boju przeciwko mordercy i mafii, Rodzina Fellow przejęła kontrolę nad całym miastem, a sami mieszkańcy w obawie przed własnym życiem nie stawiali większego oporu. Morderca został zlinczowany publicznie jako ostatnia osoba, która mogła się przeciwstawić rodzinie.

Miasto Saint Michael, południowe Stany Zjednoczone.

Miasto znane z wysokiego współczynnika przestępczości, gdzie rządzi Triada o nazwie “Wicked” - Organizacja mafijna kontrolowana zza południowej granicy.

Rodzina fellow miała już wpływy w ogromnej części stanu, jednak po dotarciu do Saint Michael, pojawiły się problemy ze znikającymi pieniędzmi z haraczy. Postanowili wysłać swoich najlepszych specjalistów do miasta, aby odzyskać wpływy i opanować sytuację. Niestety zaraz po przybyciu do miasta, grupa została zaatakowana przez Triadę. Rodzina straciła w strzelaninie potomka założyciela Mafii, a Wicked pokazali, kto rządzi w tym mieście.

Tego samego dnia do miasta przybyła nowa grupa śledczych, znana w całych Stanach jako najlepsza z najlepszych. Ich zadaniem było wyeliminowanie Triady z miasta i przywrócenie porządku. Nie wiedzieli jednak o tym, że Fellow również pragnie dostępu do Saint Michael.

Walka o wpływy w mieście wkrótce przeistoczy się w otwartą wojnę, A miasto Saint Michael już nigdy nie będzie takie samo.

Spis ról i ich zastosowanie

Miasto:
Szeryf - odkrywa przynależność sprawdzanej postaci do mafii, miasta lub neutralnych.
Ochroniarz - chroni gracza przed atakiem mafii. Jeśli mafia zaatakuje cel, ginie atakujący, a ochroniarz traci swoją zdolność do ochrony.
Detektyw - sprawdza, kto odwiedzał swój cel w FN
Eskorta - śledzi cel, sprawdza gdzie cel był w FN
Śledczy - sprawdza powiązania osób z przedmiotami w ich posiadaniu. Odkrywa możliwe role celu.
Weteran - może przejść 2x w stan obrony. gdy stan obrony jest uruchomiony, każdy kto odwiedzi weterana w fazie nocnej natychmiastowo ginie.
Doktor - ratuje cel przed śmiercią w FN.
Koroner - sprawdza dokładną rolę zmarłego. Może odkryć poszlaki dzięki sekcji zwłok.
Więziennik - roleblocker. wybiera cel, który nie może korzystać ze swoich umiejętności. Może poprzez GM-a wysłać 1 wiadomość do blokowanego każdej FN (ta wiadomość nie może zawierać nazw graczy, niektóre treści również mogą być cenzurowane). Raz na grę, może skazać na śmierć swój przetrzymywany cel bez możliwości uratowania go. Blokowany cel nie może zginąć.
Burmistrz - może ujawnić swoją rolę w FD, która zostanie potwierdzona przez GM. Głosy burmistrza w głosowaniu na lincz liczą się jako 3. Burmistrz może wykorzystać umiejętność dopiero po 3’ciej fazie nocnej.
Cel miasta - zlinczować każdego złoczyńcę, nie tracąc wszystkich przynależnych do miasta

Mafia: | :Triada

Godfather |Dragon head- Szef wszystkich mafiozo, może zabijać każdej FN.
Mafiozo |Oprych- zwykły złoczyńca. Awansuje do Godfather’a jeśli poprzedni zginie. ma priorytet awansu nad innymi.
Porywacz |Alfons- blokuje akcję gracza. Cel dowiaduje się, że był porwany, jednak nie dostaje poszlak przez kogo.
Szpieg |Stalker- Sprawdza kto odwiedzał dany cel, oraz gdzie cel sam się udał.
Włamywacz |Informator- sprawdza dokładną rolę gracza.
Wrabiacz |Kurtyzana- ukrywa się w cudzym mieszkaniu, przekierowuje wszystkie akcje które były w niego użyte przeciwko swojemu celowi.
Cel mafii i Triady- zabić każdego, kto może pokrzyżować plany w przejęciu kontroli nad miastem
Dodatkowa umiejętność mafii: “Pamiętam go z zasadzki” - raz w grze może odkryć jednego losowego członka triady.

Neutralni:
Egzekutor - na początku gry wyznacza cel, który musi zginąć poprzez lincz. jego celem jest wymusić graczy, by zabili jego cel. Jeśli mu się powiedzie,
wybiera dowolną rolę (poza Godfatherem i szeryfem). Jeśli cel zginie w FN, ginie również egzekutor
Amnezjak - przez uraz głowy zapomniał swojej roli. w dowolnym momencie gry, może użyć swojej umiejętności na martwym graczu, co skutkuje przejęciem jego roli (Godfather zamienia się w mafiozo).
Skorumpowany księgowy - wymusza zmianę roli gracza na mieszczucha (postać bez umiejętności) bądź mafiozo. Brak efektu na neutralnych.
Piroman - każdej nocy podkłada pułapkę na wybrany cel. w inną FN niż pułapka została założona, może je aktywować, zabijając wszystkich, którzy mieli pułapkę.
Masowy morderca - W FN ukrywa się w mieszkaniu celu. zabija każdego, kto użyje jakiejkolwiek umiejętności na jego celu. Nie może zginąć w FN, jednak mafia dostaje informację o jego roli. Może ukryć się też w swoim własnym mieszkaniu. Użycie umiejętności wymaga “przygotowania” w postaci braku możliwości ataku przez 1 FN
przez jedną FN.

Celem neutralnych jest przeżyć do końca rozgrywki, utrudniając rozgrywkę graczom na każdy możliwy sposób.

Lista ról: (minimum 13 graczy)

Godfather
1 losowy członek mafii
Dragon Head
2 losowych członków Triady
jeden losowy neutralny
Amnezjak
Szeryf
Więziennik
Detektyw/Koroner/Śledczy
Doktor
Reszta graczy zapisanych do mafii

Zasady:
 1. Podczas fazy dnia można dyskutować i rezerwować umiejętności na FN (za wyjątkiem Burmistrza, którego umiejętność działa w FD), jednak ich efekt działa w FN.
 2. Zakaz rozmów w trakcie FN.
 3. Mafia dostaje informacje o wspólnikach. Mafia może dyskutować na czacie prywatnym.
 4. 3’dniowa nieaktywność powoduje samobójstwo gracza i wydalenie z gry.
 5. Nie edytować treści postów, można jedynie dopisywać treść po słowie “EDIT:”. Za usuwanie postów nastąpi natychmiastowa śmierć
 6. Użycie umiejętności (poza burmistrzem) odbywa się przez napisanie PW do GM.
 7. Pytania odnośnie mechanizmów i gry kierować do GM, najlepiej przez PW.
 8. Można kłamać, oszukiwać, manipulować, łapać za słówka i wszystko inne w celu zwycięstwa.
 9. Można zdradzać swoją rolę (jednak w tej mafii stanowczo nie polecam tego robić bez zastanowienia - można łatwo zginąć)
 10. Lincz jest ważny, gdy powyżej 50% żywych uczestników odda swój głos. Jeśli ponad 66% żywych głosuje na tą samą osobę, lincz następuje natychmiastowo.
  11.Aby głos był ważny, wystarczy napisać zdanie “Głosuję na (nick gracza)”. Dla upłynnienia rozgrywki proszę o wstawianie aktualnego wyniku głosowania przy każdej zmianie w głosach.
F.A.Q:
 1. jeśli zarezerwujecie umiejkę w czasie FD, zostanie ona uruchomiona przy następnej FN, jednak raz napisana do mnie wiadomość nie pozwala na zmianę decyzji.
 2. Tam gdzie nie ma wyraźnych ograniczeń w danej roli, oznacza to, że umiejętności tej roli nie mają ograniczeń na ilość użyć.
 
Ostatnia edycja:
W

Wrexxar

Donator
Dzień 1
Zebraliście elitę miasta, by dyskutować o przyszłych losach miasta. Zespół śledczy, Triada, Mafia… Czyżby nieszczęścia chodziły jednak trójkami?
Spis graczy:
Piernik
Airzel
Dest3r
Eyirie
Mroczna
Barume
Mrozman
Laxty
Lilka
Payback
Kageno
Everell
Plazma
Rozpoczynacie dyskusję, która zadecyduje o dalszych losach miasta.
 
Ostatnia edycja:
Lilka

Lilka

Donator
Niby tyle ludzi, ale jak będą mogły być dwa morderstwa dziennie, to szybko nasza liczba zmaleje. A jak się wylosował Masowy Morderca, to dopiero będzie zabawa xD
W każdym razie się melduję i czekam na rozwój akcji.
 
Ostatnia edycja:
K

Kageno

Donator
Kurde nie spodziewałem się że miafia się dziś zacznie XD Melduje się :3
 
Ostatnia edycja:
D

Dest3r

Donator
Ja to bym wybudował jakiś lunapark albo aquapark w naszym pięknym mieście.
 
Ostatnia edycja:
Mrozman

Mrozman

New member
Dest3r, przyznaj, chciałbyś lunapark żeby oglądać sobie laski w strojach kąpielowych :D
 
Ostatnia edycja:
A

Airzel

New member
Melduje się towarzysze. Good Luck and Have Fun.
 
Ostatnia edycja:
D

Dest3r

Donator
No Chłodny zaprzeczyć nie mogę xDD jak skończę szkołę to wybuduję xD
 
Ostatnia edycja:
Mroczna

Mroczna

Weteran
Członek ekipy
Też zgłaszam swoją obecność.

Zimny, to chyba Desiu chciałby aquapark do tych celów.

EDIT:
Tak zwane literówki. Ale regulamin każe dopisywać powód edycji.
 
Ostatnia edycja:
Plazma

Plazma

New member
Ja bym odhaczył masowego mordercę, myślę Wrexxar wie, że jedna osoba może być nieaktywna, a dając masowego skończy się gra zbyt szybko.
Od razu zaznaczam, że będę trochę bardziej aktywny po czwartku popołudniu, gdyż teraz, pije, uczę się, użalam się, rozmawiam, pisze coś, uczę się, robię projekt i tryliard rzeczy. Żeby nie było, że moje zachowanie jest inne od pozostałych mych zachowań itp.
 
Ostatnia edycja:
Eyirie

Eyirie

New member
Elo, Eiu się melduje XD
Też uważam, że Mm można raczej wykluczyć - trochę za dużo by tych zabójców było…

@edit:

btw, Wrexx, wiesz, że to "10. Lincz jest ważny, gdy <50% żywych uczestników " oznacza, że poniżej połowy graczy musi oddać, nie powyżej?
 
Ostatnia edycja:
Plazma

Plazma

New member
Do kiedy FD? Co do ms myślę, że mogłem się mylić i Wrexx losował, a nie wybierał, za szybko coś wysnułem. Tak, czy siak za dużo by było zabójców ;/
 
Ostatnia edycja:
W

Wrexxar

Donator
@ Plazma, właśnie piszę zamknięcie, bo idę spać. FD i FN będą graniczyły w godzinach 23:30 i 14:50 (powrót z pracy) chyba że w przerwie udałoby mi się to ogarnąć.

@Eyirie dzięki, już poprawiam. Niezbyt znaczący błąd, bo akurat ostatnio ludzie wiedzieli o co chodzi, ale jednak błąd.

Powoli zbliża się noc. Z ciemności wyłania się wszelkie zło tego miasta. Nikt nie może być pewny, co się może stać.
Rozpoczyna się pierwsza Faza Nocy.
Następne zebranie o 14:50.
 
Ostatnia edycja:
W

Wrexxar

Donator
Dziś w nocy słyszeliście głośny huk. poza tym nic nadzwyczajnego.

Klepsydra:
Payback zginął Nocy 1 zabity karabinem snajperskim dalekiego zasięgu. Sprawca nieznany.

Rozpoczyna się dzień 2.
 
Ostatnia edycja:
Plazma

Plazma

New member
Okej, mamy tylko jedną ofiarę, dlaczego nie dwie? XD

Payback zginął. Dlaczego? Nawet się nie zameldował. Uważam, że zginął najprawdopodobniej(99%) z tego względu, iż był doświadczonym graczem, jednym słowem, groźnym graczem. Jednak… nie napisał nic, więc tak na 1% może poprosił o samobójstwo, bo się rozmyślił co do grania?
 
Ostatnia edycja:
Lilka

Lilka

Donator
Myślę, że gdyby poprosił o samobójstwo, to nie zostałby zabity przez snajpera. Nie sądzę, by Wrexxar chciał nam bez powodu mieszać wszystko.
To, że jest jedna ofiara jest oczywiste - jedna ze stron nie wykonała ruchu.
Po zabójstwie Paya można założyć, że wśród Mafii/Triady jest ktoś, kto już ma jakieś doświadczenie i wie, że Payback jest dobrym graczem.
 
Ostatnia edycja:
L

Laaks

New member
Skoro zginął payback można założyć że nie zabił go nikt z nowych użytkowników. Choć nie byłbym tego taki pewien.
 
Ostatnia edycja:
Mroczna

Mroczna

Weteran
Członek ekipy
Też uważam trop z tym, że to ktoś obeznany w mafiach jest właściwy. Bo raczej świeżak w tej dziedzinie by nie wiedział, jak groźny ze swoim doświadczeniem może być Payback. Jednakże… Coś mi tu bardzo brzydko pachnie.

EDIT:
Literówki… Muszę również jako powód wpisywać literówki?
 
Ostatnia edycja:
D

Dest3r

Donator
To się umyj mame :p W sumie nawet nie wiem kim Payback jest, więc tego xD
 
Ostatnia edycja:
Eyirie

Eyirie

New member
Pay w swoim czasie robił genialne mafie.
Więc zapewne zabił go ktoś z ludzi z dłuższym stażem tutaj T^T Chyba, że to był ktoś, kto chciał, żebyśmy tak pomyśleli, ale to chyba zbytnie kombinowanie…
Zginęła 1 osoba - to oznacza pewnie, że użył swojej umiejki więziennik albo doktor lub zabójca sie nie kapnął, ze już się zaczeło - osoba jak dotąd nieaktywna.
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom