Moja pierwsza manga

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
P

Paw100

New member
Witam, jestem tutaj nowy i liczę, że znajdzie się jakaś osoba, która pomoże mi w tym temacie. :)
Przy okazji nie omieszkam po udzielać się także na inne tematy związane z mangą i anime. ;)

Myślałem o tym od jakiegoś czasu, by wykorzystać mój “talent” i przedstawić jakąś historię w formie mangi. Rysuje praktycznie od dziecka i o ile za dzieciaka rysowałem proste historyjki, tak nigdy nie zabrałem się za coś poważniejszego, teraz mam pewien pomysł i chciałbym go powoli wdrażać w życie.
Jednak żebym zaczął, to przydałoby się mieć podstawowe dobre narzędzia, więc myślę, że na tej stronie znajdę nie jedną osobę, która pomogłaby mi w ich doborze.
:p


A więc, co trzeba mieć i jakie sklepy polecacie?
To znaczy orientuje się, jakie narzędzia się używa, ale pytanie kieruje do ludzi, którzy mają wiedzę praktyczną i sami by mi coś doradzili, oraz przy okazji podali źródła, skąd to nabyć.
 
P

Paw100

New member
Dzięki za poświęcony mi czas. :) Po południo już obadam, ale wiem, jaki styl dobrać - rysuje nie od dziś, tylko (dobrych) narzędzi brak. :D Chociaż w sumie… z chęcią z kilku rad co do kreski bym skorzystał.
 
fooze

fooze

Donator
Jeśli chodzi o technikalia typu oprogramowanie czy hardware jak tablety graficzne, to może ew. @Domen coś doradzi. Ja niestety odpadam xD
 
P

Paw100

New member
Bardziej myślałem, nad narysowaniem mangi w tradycyjny sposób. :p
 
LukiMaster

LukiMaster

New member
Jeśli chodzi o mangę to jest to nic innego jak komiks, a komiks sam w sobie jest na tyle szerokim pojęciem, że można tworzyć czymkolwiek i jakkolwiek.

Jeśli chodzi o mangę stricte, czyli tak jak to tworzą w Japonii to z pewnością podstawa to stalówka+tusz/cienkopis. Musisz pamiętać o różnicowaniu wielkości kreski, więc trzeba cienkopisów o różnych średnicach rysika lub różnych stalówek. Z pewnością też trzeba do tego dobry papier, niby można techniczny, ale na Warsztacie Artysty można kupić specjalnie dedykowany blok z kartkami dla mangaków z wymierzonymi marginesami i obszarem, w którym można drukować typografię. Jeśli chodzi o rastry to nigdzie ich nie kupowałem, ale z pewnością można je łatwo wyszukać, lub pokusić się o dodawanie ich już na komputerze w Clip Paint Studio czy zwykłym Photoshopie. Linijka, cyrkiel, ołówek mechaniczny, dobra gumka też się przydadzą. No i dużo cierpliwości, bo to w cholerę roboty jest.
 
P

Paw100

New member
Dzięki za udzielenie się w temacie, a podałbyś może jakieś sklepy, oraz dokładne nazwy tych przedmiotów? Napisałem, że kojarzę te narzędzia, ale nie chciałbym kupić jakiegoś bublu, skoro i tak miałbym zainwestować.
Jeżeli też jest trudniej w taki sposób rysować - a z tego co pamiętam, stalówką trudniej się nakłada linie - to pomyślałem, o zwykłym czarnym pisaku. Podstawą myślę są tutaj dobre ołówki o odpowiednich rozmiarach, dobra gumka, która nie będzie rozmazywała a faktycznie ścierała, no i ten papier.

Tablet przyda mi się wtedy, jak miałbym rzucić się na jakąś animacje… póki co nie widzę w tym sensu, bo wpierw przydałoby się “zahartować” ryzując właśnie taką mangę.
 
LukiMaster

LukiMaster

New member
Wszystko co ci potrzeba znajdziesz na Warsztacie Artysty, tylko co do rastrów nie jestem pewien.
 
P

Paw100

New member
alt
LukiMaster:
Dzięki, zobaczę co tam mają i pewnie jeszcze zapytam się, co do wybranych produktów.
Cały ten raster jest potrzebny, czy zwykły blok a4 bądź inny papier wystarczy?
 
Top Bottom