Monster

A

Adahn

Monster

http://static.zerochan.net/Monster.(Series).full.1608686.jpg

Jeśli kiedykolwiek miałeś/aś zamiar chwilowo uciec od anime z przejaskrawionymi postaciami, bohaterami z nadnaturalnymi mocami walczącymi o dobro i pokój na świecie, czy od przeseksualizowanych kobiet, których w japońskich animacji pod dostatkiem - a w zamian na chwilkę się zatrzymać, pomyśleć nad złożonością ludzkiej psychiki i zwyczajnie wchłonąć kapitalną historię kryminalną, godną pióra najlepszych pisarzy, to dobrze trafiłeś/aś - Monster jest tytułem dla Ciebie.

W centrum fabuły jest młody, dobrze rokujący na przyszłość chirurg - Doktor Tenma, który, można powiedzieć, chwycił Pana Boga za nogi. Ma dobrze płatną pracę, piękną narzeczoną, szacunek wśród współpracowników i wizją rychłego awansu. Jednak wszystko to pryska, gdy Tenma staje przed wyborem: przeprowadzić operacje na miejskim burmistrzu, czy na młodym, jasnowłosym chłopcu, który w szpitalu pojawił się wcześniej? Mimo presji przełożonych, doktor postanawia w pierwszej kolejności zająć się chłopcem, co ostatecznie doprowadza do śmierci drugiego krytycznie rannego pacjenta. Tego dnia Tenma uratował życie tytułowemu potworowi.

Niedługo później w otoczeniu młodego lekarza zaczynają ginąć ludzie, a wszystkie ślady wskazują na niedawno uratowanego chłopca, historia jest jednak tak nieprawdopodobna, że z oczywistych względów to właśnie Tenma staje się głównym podejrzanym w sprawie prowadzonej przez inspektora Lunge’a.
Tak zaczyna się droga zdesperowanego człowieka, który aby udowodnić własną niewinność i oczyścić swe imię, musi odkryć prawdziwą tożsamość chłopca, którego losy mogą w znacznym stopniu wpłynąć na kształt powojennej rzeczywistości.

Ilość odcinków: 74
Gatunek: Seinen, Kryminał, Psychologiczny, Thriller
Studio: Mad house (Death Note, Hunter x Hunter, One Punch Man)
MAL: http://myanimelist.net/anime/19/Monster
Moja ocena: 10/10
 
Ostatnia edycja:
Monster jest moim ulubionym tytułem z bajek. Jest jedyny w swoim rodzaju, ta kreska, ten klimat, niesamowicie ciężki, wylewający z ekranu beznadzieje w pewnych działaniach. Po prostu cudo. Walkę Tenmy i Johana zobaczyć po prostu trzeba. W kilka dni obejrzałem 74 odcinki. To anime to bajka, którą obejrzałem najszybciej ze wszystkich :)
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top