Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
L

Laaks

New member

Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin
Akcja-Przygodowe-Fantasy-Romans-Seinen

[attachment=348]

Imperium Katvarna jest w trakcie wojny z sąsiednią Republiką kioka. W Imperium Katvarna żyje pewna młoda i leniwa kobieta która nienawidzi wojny lecz z pewnych powodów przystępuje do egzaminu na oficera wojskowego.
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
(ZWIASTUNU BRAK)
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
Seria zapowiada się wprawdzie ciekawie pozostaje tylko czekać z nadzieją że nikt tego nie zniszczy. Jeżeli ktoś czytał mangę prosiłbym o wypowiedzenie się w komentarzu bo zainteresował mnie ten tytuł a nie mam pojęcia czego się po nim spodziewać :).
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
 
Ostatnia edycja:
P

ProteoBakter

Anime mi się podobało. Walki taktyczne były ciekawie poprowadzone. W drugiej połowie zaczęło się rozkręcać, gdy pojawiła się konkurencja dla głównego bohatera. Jestem też ciekaw jak potoczą się relache między głównym bohaterem i jego czerwonowłosą przyjaciółką, szczególnie po końcówce, która mi się kompletnie nie podobała. Nie spojlerując- mam nadzieję, że nie dojdzie do skutku to, do czego ma dojść, bo będzie lipa.
 
Ostatnia edycja:
Argo1234

Argo1234

Członek ekipy
Odświeżam, bo właśnie zakończyłem serię, plus oczywiście przejrzałem spoilery z LN, bo kontynuacji anime raczej się nie doczekamy, skoro seria miała 13 odcinków. Wydaję mi się, że to miała być reklama novelki, co jest ostatnio popularnym zabiegiem.
Co do samej serii, połączenie Gate, Code Geassa i Kingdoma, czy to jest wgl. możliwe? Jak widać jest, mimo że seria stoi mimo wszystko, przynajmniej to co zostało zrealizowane w anime, poziom niżej niż Code Geass i Kingdom, tak od Gejta wydaje mi się to ciut lepsze. Połączenie militariów, walki na miecze, wojny między dwoma wielkimi krajami. Do tego postać głównego bohatera, który nie jest typową lamą, lecz od początku pokazuje ponadprzeciętne umiejętności taktyczne i strategiczne, do tego jego “prawa ręka”, która jest mistrzynią walki miecza. Patrząc na to co zostało powiedziane na zakończenie serii oraz czytając spoilery, seria w dużym stopniu mogłaby się zbliżyć do poziom CG, jeżeli oczywiście otrzymalibyśmy kontynuacje w formie anime. Jedna rzecz, jak zwykle z resztą muszą k**** coś zrobić, żeby zdenerwować i zniechęcić człowieka. Mimo wszystko podsumowując serię oceniam na takie 8+ więc na malu otrzymało ode mnie 9.

Jak najbardziej polecam

Spoiler do tego co się stało znajdziecie w tym obrazku z LN : https://vignette.wikia.nocookie.net...est/scale-to-width-down/240?cb=20160419220035 Można się domyślić co się stało :/
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom