Shingetsutan Tsukihime

Eyirie

New member
Shiki Tohno potrafi zobaczyć czerwone linie - linie śmierci, które wystarczy przeciąć, aby zniszczyć rzecz lub zabić człowieka. Pewnego dnia na drodze Shiki’ego pojawia się Arcueid Brunestud, jasnowłosa piękność, która okazuje się być wampirem. Przy pierwszym spotkaniu z niewiadomych przyczyn bohater ćwiartuje ją na kilkanaście części. Ku jego wielkiemu zdziwieniu wraca ona jednak do całkowitego zdrowia.

Polecam takie 8,5/10; opening cudowny!
 
Ostatnia edycja:
Mówi się, że w porównaniu do VNki to anime nie istnieje. Owszem, jest w nim dużo mniej zawartości, wszystko poskracane jak się da, a route nie należy do tych które fani novelki lubią… jednak to nadal kawał świetnej serii. Dzisiaj o taką wręcz ciężko. Łączy się fabularnie z Fate/ oraz Garden of Sinners (całość tworzy Nasuverse) i wszystkie te tytuły swojego czasu zwaliły mnie z nóg.

BTW gdyby ktoś nie widział Garden of Sinners, tamtejsza bohaterka posiada taką samą moc w oczach. Ironicznie także ma na imię Shiki :3 (tylko zapis kanji inny)

PS. Nrvnqsr rządzi.
 
Ostatnia edycja:
alt
Eyirie:
W jaki sposób ST łączy się z Fate (Zero, Stay Night)?
Ten sam świat: miasta Fuyuki i Misaki są od siebie dość oddalone, lecz nadal można dojechać z jednego do drugiego, gdyby się komuś chciało.
Koncepcja obwodów magicznych.
Aoko Aozaki. Klan Aozaki jest wspominany w każdym tytule Nasuverse jako jeden z najważniejszych wśród magów.
Początek Fate/stay night ma miejsce podczas końca wydarzeń z Tsukihime.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top