To Aru Majutsu no Index

Mroczna

Weteran
Członek ekipy
https://www.baka-tsuki.org/project/thumb.php?f=To_Aru_Majutsu_no_Index_cover.jpg&width=250
Historia Toaru Majutsu no Index jest osadzona w Mieście Akademickim. To zaawansowane technologicznie miasto nauki położone na zachód od Tokio, gdzie prowadzone są badania nad psionikami, studentami, którzy dzięki nauce i technologii nabyli nadnaturalne zdolności. W świecie nadnaturalnych zdolności możliwych dzięki potędze nauki, istnieje ukryty świat magii i okultyzmu powiązany z instytucjami religijnymi na całym globie.Kamijou Touma jest pechowym chłopakiem i jednym z wielu studentów Miasta Akademickiego. Posiada tajemniczą moc w prawej dłoni znaną jako „Łamacz Iluzji”. Pozwala mu on negować wszystkie nadnaturalne moce, zarówno pochodzenia magicznego jak i psionicznego. Pewnego dnia poznał na swoim balkonie dziewczynę o imieniu Index, zakonnicę z organizacji Neccesarius, tajnego wydziału Kościoła Anglikańskiego. Do jej umysłu wszczepiono Index Librorum Prohibitorum, zbiór 103 000 grymuarów, magicznych ksiąg usuniętych z obiegu przez Kościół. Przypadkowe spotkanie prowadzi do poznania kolejnych tajemniczych osobistości ze świata magii i nauki.Nadzwyczajna umiejętność Toumy stawia go w centrum konfliktów magów i psioników z Miasta Akademickiego. Robiąc wszystko, aby wspomóc oraz chronić swoich przyjaciół Touma odkrywa z czasem, że ludzie go otaczający nie są tacy jacy wydają się z pozoru i ściąga na siebie uwagę magów, a także psioników chcących poznać sekrety Miasta Akademickiego i Index.
Bardzo dobra rzecz, niestety zlicencjonowana i przeczytanie jej jest praktycznie niemożliwe. Można za to poczytać jej mangowy odpowiednik.
 
Ostatnia edycja:
Skoro jest zalicencjonowana, to musi być tu dostępna, chyba że to jakis stary już niestety nie drukowany tytul… Ale sama fabuła jest (stwierdzam po opisie) ciekawa i zachęca do przeczytania, wiec może kiedyś poszukam tego tytułu ;)
 
Ostatnia edycja:
Została zlicencjonowana przez Yen Press nie przez żadne polskie wydawnictwo, a zgodnie z prawem do własności intelektualnej Baka Tsuki (strona z ln online) jest zobowiązane do usunięcia każdej dostępnej wersji językowej stąd niemożność przeczytania jej nie wydając na nią jej parokrotnej wartości [dostępna w Anglii (oczywiście po angielsku) za funty(trzeba też liczyć koszty transporty do Polszy)]. W naszym kochanym kraju nikt jej nie wyda bo jest to zbyt ryzykowne na jednak raczkującym rynku ln w Polsce, a to jest 24 tomy samego Starego Testamentu, gdzie masz jeszcze Nowy Testament który jest wciąż publikowany (na chwilę obecną ma 15 tomów i 16 w drodze) no i są jeszcze tomy z historiami pobocznymi (12 sztuk). Czyli łącznie 51 tomów.

Cóż rozpaczam mocna świetna seria, ale się nie doczekam może kiedyś sprowadzę, ale za biedny na to jestem jak na tę chwilę. Na razie trzeba zadowolić się świetną bajką i mangą.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top