Toaru Kagaku no Railgun

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
Mroczna

Mroczna

Weteran
Członek ekipy
http://cdn.myanimelist.net/images/anime/8/53581l.jpg

Liczba odcinków: 24 (sezon pierwszy), 24 (sezon drugi)
Rok produkcji: 2009 (sezon pierwszy), 2013 (sezon drugi)
Gatunki: Akcja, Sci-fi, Super moce
Akcja anime toczy się w mieście akademickim, które, pomimo iż liczy sobie około dwa miliony mieszkańców, składa się w 80 procentach z uczniów i studentów, przybywających tu, by trenować swe nadprzyrodzone umiejętności.Główną bohaterką serii jest niejaka Misaka Mikoto, jedna z siedmiu osób w całym mieście posiadających najwyższy, piąty poziom umiejętności. Dziewczyna znana jest jednak bardziej jako „działo elektromagnetyczne” z powodu posiadanej mocy. W serii, obok Misaki, występują również inne ważne postaci: Shirai Kuroko i Uiharu Kazari. Obydwie dziewczyny należą do pewnej organizacji zrzeszającej uczniów walczących ze złoczyńcami, dzięki czemu możemy się spodziewać pięknych i dynamicznych walk. Ostatnią z bohaterek pierwszoplanowych jest Saten Ruiko, dziewczyna bardzo ubolewająca nad tym, iż nie posiada żadnych mocy (i starająca się za wszelką cenę takowe zdobyć).
Jest to alternatywna ścieżka dla Toaru Majutsu no Index, tym razem opowiedziana z perspektywy Misaki. Drugi sezon nosi nazwę: Toaru Kagaku no Railgun S.
 
Ostatnia edycja:
R

Risu

Trochę ta ksywka “działo elektromagnetyczne” mi nie pasi ;p ale całokształt interesujący :3
 
Ostatnia edycja:
B

Barume

To nie ksywka tylko raczej pseudonim naukowy. Uwaga OLBRZYMI spoiler ksywka to piri piri znaczy iskierka koniec spoilera.
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom