Tutenstein

Kiicia

New member

Tutenstein (2003-2007) – amerykański animowany serial telewizyjny, nadawany w Polsce przez telewizję Jetix od 20 grudnia 2004 roku.

Tytułowym bohaterem serialu jest ożywiona mumia 10-letniego faraona. Tutenstein zostaje obudzony z wiecznego snu w niezwykły sposób. Będąc eksponatem w jednym ze współczesnych muzeów zostaje ożywiony poprzez uderzenie pioruna. I choć przez 3 i pół tysiąca lat wiele się zmieniło, to Tut Anket Set Amon pozostaje w przekonaniu, że wciąż jest wielkim faraonem. A ponieważ wyperswadowanie mu tego jest niełatwe, mamy do czynienia z serialem pełnym prześmiesznych gagów i osobliwych przygód. Tutowi towarzyszy dwunastoletnia Cleo i jej kot Luksor.
Jak miałam okazję oglądać tę bajkę to miałam ciarki na plecach xD Była trochę creepy…
No bo tak mumia sobie żyje i gada i ma przyjaciółkę człowieka … No i no właśnie XD
Ale bajkę wspominam bardzo dobrze pamiętam, że często się wówczas śmiałam.
Teraz już wiem skąd takie zamiłowanie do takich historii.
 
Ostatnia edycja:
Klimaty egipskie lubiłem, ta kreskówka początkowo mi się też podobała. Ciekawy pomysł, klimat starożytnego egiptu, mimo że akcja działa się w NY współcześnie udało się zachować. Mumie, potwory, bogowie, piramidy, to wszystko tu było. Do tego ładnie zrobione i udźwiękowione intro w formie ruchomych hieroglifów robiło wrażenie. Problem w tym, że z czasem odcinki zaczęły nużyć. Odcinki są schematyczne, w wielu z nich Tut chce coś osiągnąć magią berła, ale zawsze namiesza i zrobi bajzel, który potem Luxor i Cleo musza sprzątać, ale za to Tut uczy się czegoś dzięki temu, i tak w kółko…
 
Ostatnia edycja:
Mi tam się ta kreskówka podobała, ale faktycznie była dosyć schematyczna. niestety często w kreskówkach występuje ten problem. Klimaty egipskie faktycznie świetne. Kreskówka bardzo sympatyczna, ale teraz już raczej rewatcha nie będę robił :)
 
Ostatnia edycja:
Bajka fajna aczkolwiek jak wyżej wypisano schematyczna co nie zmienia faktu że nie przeszkadzało to w oglądaniu. Bo jak wypisano wyżej każdy odcinek uczył czegoś nowego dzieciaka siedzącego przed telewizorem. Dzięki czemu do małej główki typowego kowalskiego wpływały pewne zasady które już tam pozostawały na stałe. Tyle w temacie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Powrót
Top