Ulubiona seria Code Geass

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
K

KeraVX

Hej ho!
Jako że uniwersum Geass ostatnio dość nieźle się rozrosło, pomyślałem nad małym tematem odnośnie tych (imho) świetnych serii.
Od razu dodam że pominąłem tutaj spin-offy pokroju Nunnally Nightmare czy Renya, temat dotyczy trzech głównych serii o wojnie z Imperium Brytyjskim.

Oto moja lista:

Miejsce 1:
Code Geass: Akito the Exiled

http://cdn.myanimelist.net/images/anime/10/41401.jpg

Czyli 5 kinówek przedstawiające poczynania oddziału Wywern w starciach między Europą a Brytanią, które dzieją się między pierwsza a drugą serią oryginalnego Geass.
Ta seria wręcz mnie urzekła, mimo że miałem lekkie obawy na początku to Akito jako główny bohater spisał się wręcz celująco, do tego reszta ekipy jak chociażby Yukiya są oryginalni, łatwo ich polubić i przyjemnie się obserwuje ich rozwój przez te wszystkie kinówki.Nie mówiąc już o powrocie starych gwiazd z serii tv.
https://38.media.tumblr.com/c86273eaff6d74c885c044e5536ce36a/tumblr_inline_o3km33glz31u1hseb_500.gif
Ale pomijając już bohaterów. Sama akcja jest bardziej poważna - ze szkolnego życia przenosimy się do oddziału wojskowego. No i oczywiście miejsce akcji mi szczególnie przypadło do gustu! Jako że druga kinówka dzieje się w Słoninie (woj. Wielkopolskie) a trzecia w Warszawie, no to był hype :D
5 filmów to sporo, na tyle że można opowiedzieć całą historię bez pośpiechu, co się na szczęście udało, przygoda Akito i reszty jest solidną, kompletną historią, która idealnie wypełnia lukę między pierwszą a drugą serią tv, i właśnie między nimi powinno się ją oglądać.

Miejsce 2:
Code Geass: Lelouch of the Rebellion

http://cdn.myanimelist.net/images/anime/5/50331.jpg

Czyli sam początek, dwie serie tv od których moja przygoda się zaczęła i do których zawsze wracam.
Wszyscy chyba znają wiec przedstawiać nie trzeba, zresztą ciężko by było coś więcej napisać nie spoilerując zbytnio poczynań mieszkającego w Japonii - Brytyjczyka Lulu i jego prywatnej wojny (działań terrorystycznych?) przeciwko Imperium Brytyjskiemu.
Seria nadal jest pełna zalet. Co prawda jest starsza od Akito, przez co brakuje rzeczy które tam były - jak chociażby drony czy smartfony i tablety, jednak nadal to kawał dobrej historii pełnej zwrotów akcji, dramatu i też kilku luźniejszych odcinków (które moim zdaniem wpakowali na siłę).
Nie zapominając o najlepszym duecie jaki do tej pory znalazłem w anime:Lelouch, Suzaku, Karen i CC to gwiazdy wszystkich serii Geass i nie ma co się dziwi że najprzyjemniej ogląda się serie gdzie jest ich najwięcej ;)

Miejsce 3:
Code Geass: Oz the Reflection

http://cdn.myanimelist.net/images/manga/2/130989.jpg

Przez chwile nawet chciałem Oz wpakować na 2 miejsce, ale póki historia się nie zakończy to się wstrzymam ;)
Oz the Reflection - to w sumie dwie serie w serii która ma jeszcze sequel… no ale od początku.
Pod tym jednym tytułem poznajemy dwie historie:
Jedna wydawana jako Manga - przedstawia historię dziewczyny imieniem Oldrin Zevon (nazywanej po prostu “OZ”)
http://vignette3.wikia.nocookie.net..._render.png/revision/latest?cb=20120904073153
  • będącej rycerzem antyterrorystycznego brytyjskiego oddziału o nazwie “Glinda Knights”, do tego zasiadającej za sterami nowego testowego modelu Lancelota, jakim jest Lancelot; Grail.
    Dostajemy tutaj historię widzianą z punktu Brytyjczyków, do tego obserwujemy codzienne życie rycerzy na służbie, ich pogląd na całą sytuację i motywy jakimi się kierują.
    Musze przyznać że patrząc na świat z tej perspektywy - Imperium Brytyjskie wydaje się takie mniej złe… W sumie, mamy tutaj silne państwo, które dodatkowo jednoczy świat, zapewnia rozwój technologiczny i tak jak w Code Geass R1 i R2 mieliśmy uciskanych i biednych nie-brytyjczyków, tak tutaj widzimy że terroryzm często bardziej rani tych niewinnych niż np. same siły wojskowe Imperium. Do tego spory ideologiczne, próby obalenia tronu i oddział Oldrin który stara się zaradzić tej sytuacji.
Druga historia została wydana w formie nowelki (czy tam jak to w Japonii wymyślili “photo drama”) wydawanej w jednym z tamtych czasopism i opowiada historię chłopaka o imieniu Orpheus Zevon (nazywanego po prostu “OZ” :D )
http://vignette2.wikia.nocookie.net...est/scale-to-width-down/139?cb=20150723180628
  • będącego terrorystą walczącym przeciwko Imperium Brytyjskiemu (btw. czasem też nazywają go “Ze”, ot tak, chyba żeby się od tej OZ różniło XD)
Oz the Reflection dzieje się w okolicach pierwszej serii i przerwy między nią a drugą, historia doczekała się też kontynuacji o podtytule “O2” (podobnie jak oryginalne Geass dostało “R2”) i właśnie dzieje się w czasie drugiej serii przygód Lulu z oryginału.
Muszę przyznać że wciągnęła mnie ta historia. Z jednej strony mamy poważne klimaty jak w Akito, Orpheusa wykonującego ataki terrorystyczne wraz z ekipą znaną od Lulu z oryginalnej serii. Do tego jeszcze mamy Oldrin gdzie również jest poważna historia, ale pełna lekkich komediowych wstawek, wszędzie romans w powietrzu a jednocześnie epickość :D W Code Geass był Lancelot? Już z Camelot leci dla Ciebie Lancelot Grail! Do tego jeszcze więcej rodziny królewskiej, jakieś konszakty, układy, tajemnice, rowery!
Mało wam komedii? W mangowej wersji, jest manga która opowiada o Oldrin z mangi jako bohaterce innej mangi, mangocepcja!
No i wszystko wybucha, jak zawsze w mechach.
Ok, wracając nieco na tor, manga jest świetna, dobrze narysowana, trzyma w napięciu (co nie łatwo osiągnąć, zwłaszcza że mangi o walkach mechów nie często oddają całą dynamikę itp.), zaś historia Orpheusa daje nam lepsze spojrzenia na historie zarówno Lulu jak i Akito.
No i cieszy mnie bardzo że Monika Kruszewska - 12 rycerz okrągłego stołu i pilot Florencji w oryginalnym Code Geass, dostała tutaj nieco większą rolę ;)
Jaka tego wszystkiego wada? Manga przetłumaczona na angielski w 3 tomach tylko, rawów dorwać nie mogę, dobrze że chociaż historia Orpheusa dostała się w lepsze ręce :)

A jak to u Was jest? Może jednak wolicie bardziej OZ i to ono zasługuje na pierwsze miejsce? A może jednak kinówki wam się nie spodobały i te znajdą się na 3?
Code Geass składa się obecnie z trzech głównych serii, więc jak byście je ułożyli? :D

ps. dodałem w końcu ankietę, gdzie można zagłosować na jedną, najbardziej ulubioną serię ;)
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom