Ulubione książki

• Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
J

Jonovei

Paulo Coelho w częstej dawce nie jest zbyt dobry dla przeciętnego realisty. Jednak jeśli czyta się jego książki raz na jakiś
czas i chce się na chwilę zatrzymać, aby pomyśleć nad swoim życiem, to m.in. “Weronika postanawia umrzeć” jest
dobrym wyborem. Lektura ta jest wyjątkowa pod względem dużej ilości mądrych i egzystencjonalnych myśli i cytatów,
które są ładnie wplecione w fabułę. Prosty język, bez zawiłych historii sprawia, że książka jest łatwa w przyswojeniu
przez każdego czytelnika, spełniając założony przez autora cel.

"Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu… Umiera się nie dlatego,
by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiarów pułapki, śmierć zdaje się być jedynym
ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie.

Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu, bez żalu i bez patosu. Może dlatego, że gdy szukała łatwych rozwiązań,
jej życie stało się mdłe, jak potrawa bez przypraw, pozbawione ziarna szaleństwa. A gdzie szukać szaleństwa, jeśli nie w domu
wariatów, pośród tych, którzy obdarzeni nim zostali w nadmiarze? Weronika uczy się na nowo życia, poznaje siebie samą,
zmartwychwstaje. Weronika chce żyć inaczej."

http://emiliada.cba.pl/wp-content/g....pl/o/weronika-postanawia-umrzec,pdl,3474.jpg

A tu cytat, który mnie wzruszył może dlatego, że jestem po prostu babą:
„ Chcę powiedzieć, że jeśli kobieta, której dni są policzone, postanawia spędzić resztkę swojego czasu przy łóżku śpiącego
mężczyzny, by patrzeć na niego, jest w tym coś z miłości.
Chcę powiedzieć jeszcze więcej, że jeśli w tym czasie ta kobieta miała atak serca i nie wezwała pomocy, bo nie chciała się
oddalić ani na chwilę od tego mężczyzny, to ta miłość może stać się wielka…”

Ostatnia edycja:
Stars

Stars

New member
Co mogę obecnie polecić:
- kołysanka dla czarownicy oraz przysługa dla czarnoksieznika
- łowcy płomienia
-the inheritance games
- magiczny ekspres
-Magia cierni
- szczypta magii