Walentynki i Biały Dzień (14 luty i 14 marzec)

  • Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.
Tak jak wszyscy wiedzą w Polsce i w innych krajach na świecie 14 lutego to Dzień Świętego Walentego. W Japonii i niektórych krajach azjatyckich ten dzień wygląda nieco inaczej. 14 lutego kobiety (tylko!) obdarowują mężczyzn. Ciekawe jest też co wręcza się mężczyźnie - ręcznie robione czekoladki.

Są dwa rodzaje czekoladek:
honmei-choko (本命チョコ) - dla wybranka lub osoby której chcę się wyznać miłośćgiri-choko (義理チョコ) - są przekazywane w dowód szacunku, przyjaźni i uwielbienia.


Walentynki mają długą tradycję w Zachodniej kulturze, jednak serduszka nie wyglądały dobrze w Japonii. Wiele firm próbowało wprowadzić ten zwyczaj w Japonii, przyjmuje się, że pierwsze Walentynki odbyłu się tam w 1936 roku. - edulandia.pl
Biały dzień to głównie święto dla kobiet które obdarowały mężczyzn czekoladkami i teraz faceci muszą się im odwdzięczyć.


Niektórzy proponowali w 1965 roku “Marshmallow Day”, w którym mężczyźni mogliby zrewanżować się słodkościami, jednak to nie zadziałało i w 1980 roku rozpoczęto kampanię sygnowaną sloganem: Answer Love on White Day/Ai ni Kotaeru White Day (odpowiedz miłością w Biały Dzień) - czyli 14 marca. - edulandia.pl

Święto zostało ustanowione w Japonii w 1978 przez Ogólnokrajową Spółdzielnię Przemysłu Cukierniczego (jap. 全国飴菓子工業協同組合 Zenkoku Amegashi Kogyō Kyōdōkumiai?, skr. 全飴協 – zen’amekyō) jako „odpowiedź” na jednostronne obchody Walentynek, w których tylko kobiety wręczały upominki. Początkowo za najlepszy podarunek uważane były pianki, od których pochodzi pierwotna nazwa – Dzień Pianek (ang. Marshmallow Day), później zmieniono ją na bieżącą. Obecnie zakres wręczanych upominków nie ogranicza się już wyłącznie do słodyczy i obejmuje również prezenty takie jak kwiaty, biżuteria, bielizna itd.
  • anime-wiki.pl
*W Korei południowej istnieję również Czarny Dzień, obchodzony jest on 14 kwietnia. Osoby bez pary spotykają się aby spożyć razem kluski z sosem z czarnej fasoli wypić kieliszek soju i spędzić wspólnie czas dyskutując na różne tematy.

 
Ostatnia edycja:
mangofan97

mangofan97

New member
Walentynki tylko kobiety?!
Ok… dosyć wesoło ^^
Biały dzień? Jestem zdecydowanie “ZA”
Sposób na wyrażanie sympatii (czekoladki robione wałasnoręcznie)?? Bardzo oryginalnie i dosyć romantycznie [lofciam]
Czarny dzień?! To już lekka przesada o_O
Jednakże, proponuję zorganizować coś takiego w Polsce ^^
Będzie łatwiej, by coś ogarnąć [***yea!]
 
Ostatnia edycja:
Domen

Domen

EkipaAnimes
Członek ekipy
Odświeżam bo w sumie Walę Tynki.
 
Ostatnia edycja:
K

Kiicia

New member
Kyaaa~
W sumie, to życzę wszystkim mnóstwo czekoladowości i słodkości <3
Kocham Was wszystkich moje misiaki :D
 
Ostatnia edycja:
S

Satros

Donator
Mnie w sumie to walentynki zawsze gdzieś bokiem mijają :eek: Takie życie wiecznego singla ;-; xD
 
Ostatnia edycja:
G

Golter

New member
Ja spędzam romantyczny wieczór z komputerem i też jest super <3 I dziękuję Kiciu za życzonka i słodkich i różowych walentynek Ci życzę :3
 
Ostatnia edycja:
K

Kahl

Ja jako takich Walentynek typowych nie obchodzę i obchodzić nie będę bo to takie amerykańskie… poza tym nie lubię jak ludzie na siłę z przymusu, bo to walentynki nagle okazywać miłość.
Jak ja spędziłam ten dzień? Sushi i obejrzane GGO z moim mężem, super spacery z pieskiem, full śmiechu ze szczurkami i jakieś 2 butelki wina, na chwilę obecną! A noc jeszcze młoda… można powiedzieć, że jestem prawdziwym tankiem, niczym Kirito xD

Tak czy siak, Wesołych All ;)
 
Ostatnia edycja:
Maru

Maru

New member
Ja spędziłam swoje walentynki z moją dziewczyną i dla mnie to był fajny czas :D a sam klimat walentynek jest super ^^
 
Ostatnia edycja:
K

Kiicia

New member
Ale Golti! Nie musisz być od razu taki uprzedzony :x
 
Ostatnia edycja:
Maru

Maru

New member
No właśnie C: ! A tak serio nie widziałam się z nią duuuuuużo czasu (aż 2 miesiące) musiałam nadrobić ten czas <3
 
Ostatnia edycja:
Yankesss

Yankesss

Donator
Dlamnie te walentynki/biały dzień wygrały pingwiny i rekiny ;_;
 
Ostatnia edycja:
Top Bottom