Życie PI

• Uwaga! Jeśli miałeś już konto na wcześniejszej wersji forum, wygeneruj nowe hasło przez funkcję Zapomniałem hasło.

Byters

EkipaAnimes
Członek ekipy
Chciałbym wszystkim polecić świetny film, który dzisiaj obejrzałem. Mówię o produkcji pt. “Życie PI”, która opowiada historię chłopca, imieniem PI, którego rodzina posiadała w Indiach ZOO, ale z pewnych względów była zmuszona opuścić ojczyznę i sprzedać zwierzęta.Ojciec Pi podjął decyzję o przeprowadzce do Kanady, w której rodzina miała zacząć nowe życie. Podczas rejsu dochodzi do sztormu, statek tonie, a jedyni pasażerowie, którzy przeżywają katastrofę to Pi Patel oraz kilka zwierząt. Zebra, hiena, orangutan oraz tygrys o imieniu Richard Parker znajduję się razem na szalupie ratunkowej i próbują przeżyć…

Film jest piękny, sceny, który w nim przedstawiono zapierają dech w piersiach, piękno natury, proste piękno, od którego nie można oderwać oczu. W interesujący sposób przedstawiono relacje tygrysa i człowieka. Uczą się oni żyć obok siebie i razem stawiają czoła wyzwaniom. Pi przez cały czas wierzy w to, że się uratuje, wiarę pokłada w Bogu, którego poszukiwał odkąd był dzieckiem. Szukał go w Wisznu (jeden z bogów hinduizmu), Allahu i Chrystusie. Dało mu to siłę do tego by nawet w najbardziej krytycznych momentach, nie tracić nadziei.

Naprawdę warto obejrzeć, film głęboki i w ciekawy sposób poruszający. Być może kiedyś obejrzę go ponownie. Taka historia jest ucztą dla oczu i duszy, zaspakaja potrzeby typowo wizualne, artystyczne, ale również, dla niektórych, jest pokarmem duchowym, który mówi “nie trać nadziei, Bóg nad Tobą czuwa”. Nie jestem zadeklarowanym zwolennikiem jakiejkolwiek religii, ale opowieść przedstawiona w filmie przemawia do mnie dosyć mocno.

Przepraszam jeśli kogoś znudził opis moich odczuć, ale akurat jestem świeżo po seansie, postanowiłem zatem je opisać.

Ostatnia edycja:

Vashkun

New member
Film rzeczywiście przyjemny, sceny tak jak piszesz, pełne magii i osobliwego uroku.
Również polecam zapoznać się z tym tytułem :)

Ostatnia edycja:

Eyirie

New member
Orang-gutan? A co to za zwierzę? XD O filmie słyszałam już dawno temu, ale opis mnie nie zachęca…

Ostatnia edycja:

Vashkun

New member
Faktycznie też teraz widzę tego orang-gutana XD Beka za to powinna być XD
Opis może trochę za bardzo uderza w nuty filmu przyrodniczego :p
Faktycznie jednak pokazuje w ciekawy sposób rozterki bohatera, między innymi te na tle wiary.
Sam po obejrzeniu miałem trochę wrażenie że historia jest naciągana, ale wciąż oglądało się przyjemnie,
a i do jakiś refleksji skłania po obejrzeniu.

Ostatnia edycja:

Eyirie

New member
Byters i tak już mi zemstę za bekę obiecał, więc lepiej nie XD Btw polecasz do obejrzenia? Szczególnie osobie, dla której ważna jest strona techniczna filmu?

Ostatnia edycja:

Vashkun

New member
Polecam, od stron technicznej są naprawdę piękne ujęcia, może kilka niedociągnięć, szczególnie gdy ktoś specjalnie do tego przykłada wagę, ale w ogólnym zarysie dobry film.

Ostatnia edycja:

Byters

EkipaAnimes
Członek ekipy
Eiu, tu bardziej o piękne sceny chodzi niż o fabułę, ale historia też jest interesująca.

A Orangutan już poprawiony xD

Ostatnia edycja:

Elmor

Donator
Ciekawy film, na takie warto iść do kina :) Dość nietypowy, polecam :D

Ostatnia edycja:

Eyirie

New member
Cóż, w takim wypadku chyba dzisiaj jeszcze albo jutro go obejrzę i dam znać, czy był wart poświęcania mu mego cennego czasu XDD Choć w sumie to nie mój typ filmów, preferuję raczej takie, w których coś się dzieje… Wyjątkiem jest Wenus w futrze, tak na marginesie polecam zobaczenie filmu ^^

Ostatnia edycja:
Top Bottom