Usuń tę notatkę
Witaj na Animes.PL! Możesz zarejestrować się w kilka sekund używając Facebooka - CHCĘ DOŁĄCZYĆ DO SPOŁECZNOŚCI!

1/10 need help :P

D4VE
Hej! Jako iż jestem okropny w rysowaniu mam tu dla was okropny obrazek. Pomyślałem, że przyda mi się trochę krytyki i dzięki niej będę wiedział co poprawić.
Proszę o szczerą opinię.
Obrazek: https://imgur.com/a/4es1H
Pozdrawiam :P

Odpowiedz


agellow
Hej, anatomia trochę leży. Na tym poziomie polecam dużo rysować z fotografii czy to z pomocą manekina. Dobrą stronką jest quickposes możesz robić szybkie szkice, jak chcesz to w stylu anime, z czasem sam zaczniesz wychwytywać błędy w proporcjach itp. Jak cos nowego narysujesz to wstaw, bo po jednym rysunku ciężko coś więcej powiedzieć. I jakie tam 1/10? Dla zachęty daje 2/10 :D A tak serio to nie jest źle, musisz po prostu więcej rysować :)

Odpowiedz
D4VE
Dzięki za pomoc. Tego potrzebowałem. ;)

Odpowiedz
neku
A ja właśnie chciałam pochwalić anatomię bo wielu ludzi na początku ma z tym problemy a u ciebie wyszło całkiem sensownie pomimo paru wad :o Przyczepię się za to cieniowania i kolorów ogólnie - darowałabym sobie to tło a jak już to jednolite i wykadrowałabym tego ludzika ( bo niby po co mu tyle przestrzeni? ). I unikaj cieniowania jak w starych programach worda http://www.sparklebox.co.uk/maths/shape-..._05_06.jpg Możesz na początek poćwiczyć prawidłowe obrysy a dopiero potem jak wszystko będzie cacy zabrać się za cieniowanie :)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2017, 00:34:04 przez neku.)

Odpowiedz
MoonCat
Popracuj nad proporcjami, a zwłaszcza długością nóg. Jakby ten człowieczek miał stopy na wysokości mniej więcej jego obecnych kolan to by było całkiem nieźle. Poza tym tak jak wyżej napisane, ta poświata wydaje się trochę zbędna.

[Obrazek: vnibrNg.png]

Odpowiedz
neku
W sumie jeśli chodzi o mangę to nie trzeba tak się trzymać proporcji, ale warto przyswoić podstawy by potem wypracować swój styl. Np. taka Yazawa Ai 
[Obrazek: nana1mh1.jpg]
czy clamp
[Obrazek: code_geass__wallpaper_by_kaedechaos.jpg]
(strasznie długie mają te giry)

Odpowiedz
D4VE
Dzięki wszystkim. Niedługo pokażę kolejne rysunki mam nadzieję że lepsze ;)

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości