Genmu Senki Leda

Genmu Senki Leda

Przez rok i pół, Youko Asagiri nie odwzajemniała uczuć do jednego ze swoich kolegów z klasy. Aby wyrazić swoją miłość, komponuje solo na fortepian, które zamierza zagrać mu podczas wyznania. Gdy nadejdzie decydujący moment, Youko nie ma jednak odwagi porozmawiać z kolegą i nagle ziemia ją pochłania!

W mgnieniu oka, Youko znajduje się w tajemniczym królestwie “Ashanti”. Szybko zaprzyjaźnia się z mówiącym psem o imieniu Lingam, który tłumaczy, że Ashanti to siostrzane królestwo “Noa”, z którego pochodzi Youko. Obie krainy były niegdyś połączone, ale zostały oddzielone dawno temu przez wojownika Ledę, aby chronić ludzi z Noa. Teraz, przybycie Youko tymczasowo otworzyło ścieżkę między światami, którą złośliwe siły Zell zamierzają uczynić stałą.

Siły Zell kradną odtwarzacz kaset Youko, wierząc, że jest to mityczne “Serce Ledy”, niezbędne dla ich nikczemnych planów. Youko jednak udaje się uniknąć złapania, przemieniając się w wojownika Ledę. Czy dzięki tym nowym mocą uda jej się ochronić ludzi z Noa i wrócić do własnego świata?

Cronache oniriche di Leda
Fantastic Adventure Of Yohko: Leda
Le Avventure Di Leda
Leda
Leda - The Fantastic Adventure of Yohko
Leda the War of the Dreams
Leda: The Fantastic Adventure of Yohko
Yôko Leda
Η Λίντα
幻夢戦記レダ

Typ: OVA

Sezon: Wiosna 1985

Kategorie: akcja, alternatywny prezent, android, antropomorfizm, dramat, dramat akcji, fantasy, henshin, isekai, magia, mahou shoujo, manipulacja pamięcią, mecha, muzyka, nowy, protagonistka, przygoda, świat fantasy, współczesne fantasy, zwierzęta