Mafia 18 - Dead Wish

http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
ZASADY:

1.Zdradzanie swojej roli jest ZABRONIONE! Poinformowanie kogoś o tym, kim się jest lub było grozi wydaleniem z zabawy!
[ol]
[li]Pisanie w FN jest zabronione.[/li][/ol]
3.Można kłamać, oskarżać, chwytać za słówka, po prostu wszystko.
[ol]
[li]Uczestnicy otrzymają PW ze swoją rolą przed rozpoczęciem rozgrywki.[/li][/ol]
5.W rozgrywce biorą udział tylko osoby wcześniej zapisane. Osoby martwe bądź niezapisane mają zabronione wypowiadać się w temacie.

6.Jeśli gracz ma pytanie czy jakąś sprawę odnośnie gry wysyła PW do Mistrza gry.
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
GŁOSOWANIE:

1.Głosować może każda osoba, która udzielała się w dyskusji!

2.Pod uwagę będą brane tylko głosy, które były uzasadnione!

3.Osoba, która zostanie wytypowana w głosowaniu, zostaje zabita.
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
FABUŁA:

Mamy czas teraźniejszy. Od kilku miesięcy trwa zawzięta walka pomiędzy ludźmi a duchami. Niestety ta druga grupa zaczęła się maskować i jest coraz trudniej odróżnić człowieka od zjawy. Rząd zdecydował się w końcu na drastyczne środki, wyślę grupę badawczą by wytropiła wśród nich intruza.

Zostaliście wysłani na odludną wyspę, na której znajdowało się stare więzienie. Wszystkie zapasy niezbędne do przetrwania były już na miejscu. Aby być pewnym, że nikt nie ucieknie, zostaliście tam zamknięci od zewnątrz.

Macie nieograniczony czas na rozwiązanie zagadki. Mogłoby się tak wydawać, lecz niestety z dania na dzień będzie was ubywać. Każdy następny dzień będzie zwiastował śmierć kogoś z was.
Pora wziąć się w garść i zabrać się do pracy. Każda wskazówka może być prawdą ale również i kłamstwem.
Wynik tej rozgrywki będzie zależeć tylko i wyłącznie od was. To czy pokonacie zło, szerzące się na świecie czy też poniesiecie sromotną klęskę.
Czas najwyższy rozpocząć najważniejszą bitwę.

http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
ROLE:
Duch - osoba, która dokonuje mordu. Dziennie może zabić 1 osobę.
Nawiedzony - osoba, którą odwiedził Duch, wcześniej był tylko zwykłym graczem.
Kryminolog -osoba, która może zabrać do siebie jedną osobę na noc.
Gdy celem Ducha jest osoba chroniona, wówczas nie dochodzi do morderstwa.
Kiedy celem staje się Kryminolog, który ma u siebie osobę, umiera tylko Kryminolog.

Detektyw - osoba, która może sprawdzić tylko 2 role podczas całej rozgrywki.
Patolog - może przeszukiwać trupy podczas trwania rozgrywki. Informacje pojawiają się w połowie Fazy Dnia.
Policjant - Zwykły gracz, którego zadaniem jest odnaleźć Ducha

Ooo, fajnie :slight_smile: Kiedy zaczynasz?

http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
ROZPOCZĘCIE FAZY DNIA

Dzień 1.

Tuż po wejściu za bramy wielkiego i starego więzienia, zamknęły się za wami wrota. Udaliście się do wielkiego pawilonu gdzie będą odbywać się wasze narady. Każdy z was ma oddzielną cele. Jesteście podzieleni na 2 grupy. Jak dotąd nie zdobyto jeszcze wystarczająco dużo śladów by uzyskać więcej informacji na temat Ducha. Jednak z waszą wiedzą i umiejętnościami ma się to zmienić.
Przez krótki okres będziecie przebywać w zamknięciu i walczyć o własne życie by odnaleźć sprawcę morderstw. Każda wskazówka będzie ważną poszlaką. Nie możecie przegapić niczego co mogłoby nadawać się do osądu winnego.
Miejcie się na baczności i obserwujcie każdego z was.

Wasze dzisiejsze zadanie to:
1.Sporządzić listę wszystkich uczestników mafii.
2.Prawdopodobny podział ról jakie przypadły każdemu z was.
3.Dedukcja, kim może być ów sprawca.
4.Odkrycie tajemniczej funkcji roli jakim jest Nawiedzony.

Powodzenia!
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif

No to jak mamy listę sporządzić to trzeba się zacząć odzywać :stuck_out_tongue:
I

1 kiklors
2
3
4

następna osoba się wpisuje i posyła dalej :stuck_out_tongue:

IV
Nawiedzony? Jest zły więc pewnie też będzie mógł zabijać albo jakoś przeszkadzać :stuck_out_tongue:

LISTA
1.Kageno
2.Kiki
3.Yuhei
4.Alison
5.Maru
6.Spider
7.Yankess
8.Eyirie
9.Tsu
10.Kiyama
Jak kogoś pominąłem to się mówić

Dzięki że mi zepsułeś zabawę z robienia listy w której bym wiedział kto jest jak aktywny i kiedy :stuck_out_tongue:

No sorki :confused:

Spoko :stuck_out_tongue:
zdarza się po prostu nie wiedziałeś co chcę zrobić :stuck_out_tongue:
I eszcze raizera zapomniałeś i louise

kiklors:

Dzięki że mi zepsułeś zabawę z robienia listy w której bym wiedział kto jest jak aktywny i kiedy :stuck_out_tongue:

I tak nie mialbys duzej zabawy… aktywnosci widze tu baaaaardzo malo xD

Co do nawiedzonego… nie wiem czy dobrze mysle, ale nie jest to np. osoba ktora duch sie posluguje do wykonania mordu?.. kurr, I have no idea -_-

A i jeszcze co do listy… Mistrzu tez powinien byc dopisany.

No a Niko i Egil… sam nie wiem, biora udzial, czy nie maja czasu… tez ich do listy dac?

HELP ME!!! nieogarniam -_-

aktywności mało bo po północy :stuck_out_tongue:

Gadałam z Kicią i najwyraźniej biorą udział, więc lista uczestników wyglądałaby tak:
[ol]
[li]Louise[/li][li]Raizer[/li][li]Mistrz[/li][li]Kageno[/li][li]Kiklors[/li][li]Maru[/li][li]Egil[/li][li]Spider[/li][li]Yankesss[/li][li]Tsu[/li][li]Kiyama[/li][li]Youhei[/li][li]Nikorin[/li][li]Alison[/li][li]Eyirie[/li][/ol]
Jest nas dużo więc zastanawiam się czy jest możliwość, że będzie 2 nawiedzonych?
Kim jest Nawiedzony? może dokonywać mordów czy ma jakieś specjalne skille, któe ułatwią życie Duchowi? Duch sam go wybiera? Bo tak wynikałoby z opisu tej roli…
Co do samego Ducha “dziennie MOŻE zabić 1 osobę” czyli że nie musi T^T stąd nie można z grona podejrzanych wykluczyć paru osób, które nie będą w pewnym momencie trwania mafii miały czasu.
Skoro Kicia mówiła, że ta mafia będzie trudna i superodlotowa (XD) to ktoś ogarnięty będzie chyba mordercą… albo i nie T^T Kicia jest nieprzewidywalna

Co się stanie jak nie zrobimy naszych dzisiejszych zadań?
A nawiedzony to można zgadywać co robi ale to i tak zgadywanie lepiej poczekać i się zorientujemy po tym czy w jeden dzień umrą 2 osoby czy nie a ponieważ jest aż 15 uczestników nie zdziwiłbym się że nawiedzony też możę zabijać.
A i jak mamy się zorientować kto jaką ma rolę? Po prostu zgadywać? Poza tym wole tego nie robić bo zgadywanie swoich ról ułatwi robote duchowi bo wie kogo powinien zabijać.
Ale ja zgaduje że nawiedzony jest jak w mafii o Słodkim Księciu, zabijemy ducha uaktywni się nawiedzony albo coś w tym stylu. Albo ten kto zabije ducha zostanie nawiedzony? Kto to wie.

Ale jest “Nawiedzony - osoba, którą odwiedził Duch, wcześniej był tylko zwykłym graczem.”
a jak Duch będzie dead to jak ma kogoś odwiedzać? pytanie tylko czy mogą się oni ze sobą komunikować…

Możliwe że duch umiera i gdy umiera kogoś nawiedza albo wcześniej wybiera kogo nawiedzi i jak umrze zostaje nawiedzony uaktywniony jak w Słodkim Księciu no. To się wydaje najbardziej prawdopodobne.

A to czy mogą się komunikować zawsze było takie pytania i wątpię po nawiedzonego nie będzie na początku gry i o ile rozumiem duch może nawiedzić tylko policjanta.

No tak… Ale Duch nie wie kto jest kim (no nie?) więc to chyba jednak nie do końca tak że sobie wybierze kogo zechce nawiedzić

No duch nie wie kto kim jest ale jak w chwili śmierci będzie miał wybierać nawiedzonego to nic się nie stanie jak Kicia mu powie kogo może.
Poza tym morderca nigdy nie wie kto kim jest i dla tego nie zamierzam zastanawiać sie kto z nas ma jaką role bo duch będzie nam zabijać tych którzy mają jakąś role jak tego od badania trupów czy coś.

Obecny, ogólnie o duchu myślę podobnie jak Yankesss i duch na pewno nie zna naszych ról i trzeba poczekać czy będzie rozważny i poczeka czy odrazu zacznie rzeź. Według mnie duchem jest osoba bardzo aktywna na forum a może być mało aktywna na mafii. Więcej napisze po zakończeniu 3klas xd

Skąd takie przypuszczenia, Kiyama? (pytam bo 1 mafia i chcę jakoś wbić sie w tok myślenia XDD)
Jeśli Duch nie musi zabijać co noc to równie dobrze może poczekać parę dni… T^T wtedy gra mogłaby trwać w nieskończoność… tj pod warunkiem że Duch to ktoś rozsądny

Wątpię że musi być to aktywna osoba, może być to ktokolwiek, a mord zacznie pewnie od razu bo mamy aż 15 uczestników…poza tym Kicia nie napisała ilu uczestników możę zostać by przegrać mafie…