Zatwierdzanie Mafii

http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
http://oi62.tinypic.com/8x4fae.jpg

Witam przyszłych MG, którzy chcą rozpocząć zabawę z mafią

Na początku dodam, że wątek ma na celu uniknięciu takich wpadek jak:

-Utworzenie wątku mafijnego i nie rozpoczęcie mafii
-Prowadzenie mafii i nagłe jej przerwanie z powodu braku czasu bądź innego wypadku losowego
-Zakończenie mafii w połowie jej trwania

Każda mafia powinna być:

-Prowadzona od początku do końca
-Być regularnie poprowadzona
-Wyglądać schludnie i przejrzyście
-Zawierać zasady oraz role postaci
-Zatwierdzona do gry

Osoba, która chce utworzyć mafię jest proszona o wcześniejszy wpis tutaj wraz z przygotowaniem:

-Nazwy mafii
-Podziałem ról w mafii
-Wysłaniem do mnie fabuły początkowej

Kiedy podpunkty zostają spełnione ja jako uprawniona osoba, do rozporządzania zatwierdzam ją i dopiero wtedy można przystąpić do gry. (Czyli utworzyć wątek, rozpocząć zapisy itd.)

W przeciwnym wypadku wątek zostaje usunięty.

Postanawiam również wprowadzić czarną listę dla niegrzecznych MG.
Lista będzie polegała na tym, że te osoby nie będą mogły już tworzyć mafii, bo po prostu się w tym nie sprawdzili.

Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe i jasne. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości proszony jest o wysłanie mi PW z jego pytaniem, bądź spostrzeżeniem.

Od dzisiaj nie będzie tak prosto stworzyć i grać w mafię :wink:
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w tworzeniu mafii niech, napisze do mnie a ja postaram się pomóc!

Dziękuje za uwagę i powodzenia!

Czarna lista:
-Pusto :c
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif

Obecnie dostałam fabuły od Plazmy i Lilki

Plazma: do poprawy.
Lilka : brak zastrzeżeń.

Lilka, śmiało możesz zakładać temat z mafią.
Fabuła w porządku, zasady są, role z podziałami w znakomitym stanie.

Mam teraz fabłę od Kageno

Plaza: w dalszym ciągu nie otrzymałam poprawionej mafii
Kageno: brak zastrzeżeń, prócz dopisania regulaminu mafii

Gdy napiszesz regulamin i mi go wyślesz to możesz już tworzyć wątek.

Żartujesz z tym podziałem ról, c’nie? :smiley:

Chodzi o spis ról. Morderca, patolog zwykły człowiek itp

a mnie bardziej interesuje sposób wygrania mafii, bo jakoś nie widzę :stuck_out_tongue:
Nie wiem czy rozumieć że morderca po prostu ma wszystkich zabić, czy gracze mają zlinczować mordercę,
a może po prostu mają jakoś opuścić ośrodek?

Vash zazwyczaj jest tak, że gracze są zamknięci w jakimś ośrodku do czasu aż znajdą i zabiją morderce albo do czasu aż morderca wszystkich wybije i tylko on wychodzi. ;}

Rozumiem to Kiiciu, ale w ramach urozmaicenia rozgrywki można ustalić inne wymogi co do wygranej, w sensie bardziej złożone.
Dlatego też wydaje mi się że powinno być to uwzględnione w regulaminie mafii.

Jeśli masz jakiś konkretny pomysł to go tutaj napisz , a ja się zastanowię czy nie włączyć go do regulaminu.

Po prostu uważam że regulamin powinien być jasny i przejrzysty, tak jak np w mafii Lilki było opisane w jaki sposób można wygrać,
nie pozostawiało to wątpliwości.

Oczywistym celem prawie każdej mafii jest odnalezienie i zgładzenie zabójcy, więc nie wiem z czym masz problem :x

‘prawie każdej mafii…’ czytaj w każdej mafii kici której mafie stanowią większość mafii XD

Yankess, doświadczenie udowodniło, że wszelkie udziwnienia w mafii kończą się źle, ludzie zazwyczaj nie lubią radykalnych zmian.

Tu się zgodzę, czytając mafie na forum, udziwnienia często wymykały się spod kontroli MG prowadząc do przerwania zabawy.

Stąd właśnie wzięła się potrzeba zatwierdzenia mafii, myślę, że się to sprawdzi.

Otrzymałam fabułę od Maru.
Po wstępnych oględzinach mogę stwierdzić, iż fabuła zostaje zatwierdzona.

Maru, możesz wstawiać tworzyć wątek ze swoją mafią.

I w tym momencie upadła mafia oryginalna --
Wchodzenie w schematy jest nudne, a szczególnie jeśli tylko jedna osoba może decydować o tym
czy mafia jest “zdatna” do gry jest przejawem chęci narzucenia innym swojej woli -
-
Kiciu oficjalnie mówię, że to jest najgłupszy i najbardziej bezsensowny pomysł jaki widziałem --
Wiem, że moja ostatnia mafia, to kompletny niewypał, jednak ja przynajmniej staram się te mafie
robić inne, tak by się za każdym razem inaczej i przyjemniej grało -
-
Teraz to takie mafie sobie możesz wiesz gdzie wsadzi --
Phi…kontrola czyjejś mafii… idiotyzm
Takie jest moje zdanie i nikt mnie nie przekona, że tak lepiej -
-

Mango, skoro nikt Cię nie przekona to po co chcesz dyskutować w tym temacie ? I po co tracić czas na dyskusję z Tobą skoro i tak “nikt Cię nie przekona”. Ten temat powstał by ludzie nie wymyślali bzdur, nad którymi szybko tracą kontrole.

Nikt Ci nie każe grać jeśli Ci się nie podoba. Ja uważam, że porządek jest lepszy niż chaos.

Myślę że jeszcze można tutaj wyrażać własne zdanie bytku :slight_smile: a że wiele ludzi nie umie/lubi wychodzić poza szablony to już inna sprawa

Ja powiem tak, mi ten pomysl sie podoba. Mysle ze jest przydatny, choc na pewno nie konieczny…

A co jakby np. wprowadzic tez zlota liste? (czy np. zielona… )

tj. lista dobrych MG ktorych mafie byly tak dobre ze kolejne nie wymagaja zatwierdzania? Oczywiscie jak jakas z pozniejszych nie wypali, z tej listy po prostu spadaja…

PS: Kiicia, mialem tez wyslac mafie do zatwiedzenia, ale bedac chorym jeszcze jej nie przygotowalem, na obecna chwile wszystko siedzi w glowie.