Mafia 10. - Czarna Śmierć

http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif

FABUŁA:

Londyn, rok 1665.

Był to poranek, słońce leniwie pojawiało się za linią horyzontu, panował listopad. Ten miesiąc był najgorszym momentem w Anglii. Nikt nie spodziewał się tak rażącej liczby zgonów. Uważano wówczas, że przyczyną chorób mieszkańców była dżuma, wywołana przez bakterię Yersinia pestis, której roznosicielami były szczury. Jednakże był to mylny wniosek ówczesnych lekarzy.

Jako żeby zapanować nad szerzącą się chorobą postanowiliście sami odkryć przyczynę pandemii. Zostaliście zamknięci w szpitalu klinicznym objętym kwarantanną. Tam codziennie debatując i przeprowadzając eksperymenty próbujecie dowieść prawdy.

Jedyne co udało się wam ustalić to to, że sprawcą był człowiek. Posłużył się bronią biologiczną i wdrążył ją do waszego środowiska. Wasze życie było już zagrożone od kiedy zdecydowaliście się podjąć tą śmiertelną bitwę przeciwko Czarnej Śmierci. Jednak nadal macie nadzieję, że kiedy odkryjecie sprawcę wszystko się zakończy. Epidemia przestanie się szerzyć i sami zdołacie ją poskromić.

http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif

ZASADY:

1.Zdradzanie swojej roli jest ZABRONIONE! Poinformowanie kogoś o tym, kim się jest lub było grozi wydaleniem z zabawy!
2. Pisanie w FN jest zabronione.
3. Piszemy w pierwszej osobie. Po prostu prowadzimy dyskusje i naszym zadaniem jest przy poprawnej dedukcji oraz wyciąganiu wniosków odnaleźć wyznaczoną osobę. Można kłamać, oskarżać, chwytać za słówka, po prostu wszystko.
4. Uczestnicy otrzymają PW ze swoją rolą przed rozpoczęciem rozgrywki.
5. Nieaktywność ponad 3 dni grozi wykluczeniem! BEZ WYJĄTKU!
6.W rozgrywce biorą udział tylko osoby wcześniej zapisane. Osoby martwe bądź niezapisane mają zabronione wypowiadać się w temacie.
7. MG ma prawo ukarać graczy dyskutujących o mafii, jeśli stwierdzi, że rozmowa “poszła za daleko”.
8. Edytowanie i usuwanie postów jest ZABRONIONE!
9.Jeśli gracz ma pytanie czy jakąś sprawę odnośnie gry wysyła PW do Mistrza gry.

http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif

GŁOSOWANIE:
[ol]
[li]Głosować może każdy.[/li][li]Gracze wybierają, czy chcą głosować danego dnia czy nie.[/li][li]Osoba, która zostanie wytypowana w głosowaniu, zostaje zabita.[/li]4.Zagłosować muszą max. 5 osób.
[/ol]
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif
FAZY:

-Faza Dnia (FD):
[ol]
[li]W FD toczy się dyskusja i głosowanie.[/li][li]FD trwa od godziny ustalonej przez MG.[/li]-Faza Nocy (FN):
[li]Podczas trwania FN czas na działanie mają osoby z umiejętnościami.[/li][li]Podczas FN pisanie w temacie jest ZABRONIONE![/li][li]Od godziny 23:00 do 6:00 gracze wypowiadający się w FN mają czas na wysłanie do mistrza gry informacji o dalszej rozgrywce w postaci PW.[/li][/ol]
http://www.zs2.lubartow.pl/liceum/images/stories/jd/losyabs/ikony/ozdobnik.gif

ROLE:

Czarna Śmierć – osoba, która dokonuje mordu. Każdego dnia dokonuje linczu. Co 3 dni może zabić 2 osoby.

Chirurg – może dokonywać sekcji zwłok zmarłych, raz co 2 dni. Informacje będą dodawane w fabule dziennej.

Lekarz- osoba, która może zabrać do siebie jedną osobę.

Gdy celem Czarnej Śmierci jest osoba chroniona, wówczas nie dochodzi do morderstwa.

Kiedy celem staje się Lekarz, który ma u siebie osobę, umiera tylko Lekarz.

Psychiatra – może sprawdzić tożsamość 2 osób.

Farmaceuta – osoba, która próbuje przeżyć i odkryć sprawcę.

MAFIA STARTUJE W NIEDZIELĘ, DNIA 30.11.2014
O GODZINIE 12:00

POCZĄTEK FAZY DNIA

Niedziela, 30.11.1665.

Nastąpił ten sądny dzień, w którym zostaliście zamknięci w szpitalu klinicznym w celu odnalezienia lekarstwa na dżumę. Jednak cała wasza grupa wiedziała, że to nie była sprawka tylko i wyłącznie wirusa. Była w to zamieszana jedna osoba, którą nazwaliście Czarną Śmiercią. Wiedzieliście już, że jest pośród was i za wszelką cenę chce wam pokrzyżować wszystkie plany dotyczące wyleczenia ludności z tej strasznej zarazy.

Pierwsza sekcja zwłok została przeprowadzona na waszej koleżance z pracy Kiichigo. Jako jedna z pierwszych została zakażona wirusem, który natychmiast zdecydował o jej śmierci. Na końcówkach palców u rąk i nóg widać było czarne znamienia, które świadczyły o obumieraniu mięśni. Wnętrzności dziewczyny były przegnite i wyżarte przez rozwijające się w jej ciele bakterie. Cały organizm był tak wyniszczony, iż zaczęliście powoli powątpiewać w ocalenie miasta. Jednakże ciągle mając wiarę, próbujecie rozwiązać tą zagadkę.

Kim jest „Czarna Śmierć”? Czy uda Wam się powstrzymać szerzącą się epidemię?

Lista graczy:

1.Mangofan97
2.Yankesss
3.Wabik
4.Kayoko
5.PhariosShaphire
6.Egil
7.Kubson
8.Alison
9.TroLoL
10.Lukos124
11.Nikorin
12.Maru
13.Kageno
14.Ulala

Powód mojego braku obecności to brak internetu :c
Bardzo wszystkich przepraszam od 7 aż do teraz nie miałam internetów :c

No więc klasycznie na początku nie mamy zbyt wielu wskazówek. Zostaje czekać do jutra aż pojawią się pierwsze zgony i informacje.

Num. Ktoś się posili na rozkład sił? Ps, może dla zasady zagłosujemy na Niko?

Zgadzam się w tym momencie z Kageno. Jak na razie pozostaje czekanie.

Też jestem za tym aby poczekać. Nie głosujmy na nikogo,bo to nie warto. Okaże się jutro

Lista graczy:
Mango
Yankes
Wabik
Kayoko
Phaś
Egil
Kubson
Alison
Trolol
Lukos
Niko
Maru
Kageno
Ulala

Mamy 14 osób (na szybko spisałam z tematu z zapisami, mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam).

Czarna Śmierć - 1
Chirurg - 2
Lekarz - 3
Psychiatra - 2
Farmaceuta - 6

A teraz uzasadnienie:
Chirurg działa raz na 2 dni, więc dwóch graczy z tą rolą daje więcej szans na ułatwienie nam zadania.
Co do Lekarza - mogłoby być ich dwóch, jednak zważywszy na to, że Czarna Śmierć co 3 dni ma możliwość uśmiercenia aż dwóch graczy, powinniśmy mieć trochę większą ochronę.
Dwóch Psychiatrów wystarczy chyba, w końcu “co za dużo, to niezdrowo!”.

Jak zawsze pierwszy dzień to przypuszczenia. Ja zaczekam z rozkminianiem czegokolwiek do pierwszego zabójstwa
a i czekam na wasze propozycje rozplanowania postaci.

Alison co do Twojego rozkładu uważam że:
-Lekarzy jest maksymalnie 2
-Psychiatra jest tylko 1
Oczywiście odjęte tu osoby to Farmaceuci.

Egiiil ty wredny wredziochu ty… .=.=

Co trzy dni 2 osoby… to wgl. nikt może dzisiaj nie umrzeć/// albo mogą umrzeć aż 2 osoby na raz.

Egil ja chętnie zagłosuję na ciebie. Ot tak w imię zasad co?

Pozostaje nam czekać do końca dnia… Niestety…

Lool,głosowanie teraz jest beznadziejne. A po za tym moim zdaniem,w tej mafii zbyt dużo będzie śmierci na raz C:

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/n/a183cd/40.png Nikorin:

Co trzy dni 2 osoby… to wgl. nikt może dzisiaj nie umrzeć/// albo mogą umrzeć aż 2 osoby na raz.

Poprawiam się - może zginąć jedna, albo 3 na raz :stuck_out_tongue: bo codziennie dokonuje linczu lols.

Czyli w najgorszym wypadku podczas trzech kolejnych dni zabraknie nam 6 graczy.
Dzisiaj: 1 ofiara Czarnej Śmierci
Jutro: 2 ofiary = głosowanie + ofiara Czarnej Śmierci
Pojutrze: 3 ofiary = głosowanie + 2 ofiary Czarnej Śmierci

Szybko nam się ta mafia skończy. ;-;

To zależy jak będzie zabijanie wyglądało…

Moim zdaniem:

Czarna Śmierć 1
Chirurg 2
Lekarz 2
Psychiatra 1
Farmaceuta cała reszta.

A kto wie czy nie ma 2 Czarnych Śmierci, cooo? : I

Czy ja wiem, za dużo mielibyśmy ofiar.