Mafia 43 - There Will Be Blood

There Will Be Blood

Zasady:
[ol]
[li]Nigdy, ale to przenigdy nie wspominajmy o mafii poza jej tematem.[/li][li]Łamanie powyższego punktu może skutkować ostrzeżeniem, ograniczeniem swoich możliwości czy automatyczna śmiercią.[/li][li]Mistrz Gry zawsze ma racje w swoich działaniach, jeśli tego nie akceptujesz, porozmawiaj z nim na pw. Rozgłaszanie hejtu przed zakończeniem mafii może skutkować śmiercią, gdyż źle wpływa to na rozgrywkę.[/li][li]Edycja i usuwanie postów surowo zabronione. Proszę o zgłaszanie takich przypadków Mistrzowi Gry. Nie zawsze może to zauważyć sam.[/li][li]Nie wypowiadamy się w wątku podczas fazy nocy.[/li][li]Rezerwacja swoich działań na fazę nocy przed jej rozpoczęciem zabroniona.[/li][li]Zmiana swoich nocnych działań zabroniona. Przemyśl dokładnie na kim chcesz użyć swojej umiejętności.[/li][li]Zakaz dodawania screenow i cytatów spoza wątku mafii, bez zgody Mistrza Gry. Gra toczy się w wątku a nie poza nim.[/li][li]Nie zdradzamy SWOICH ról.[/li][li]Nie używamy wulgarnych określeń.[/li][li]Nieobecność dłuższa niż 36h od ostatnio napisanego postu skutkuje śmiercią. Jest to traktowane jako rezygnacja z dalszego udziału.[/li][li]Wymagane glosowanie 50% + 1 żywych graczy do wykonania linczu. Nie jest to równoznaczne z zakończeniem fazy dnia.[/li][li]Przed zakończeniem fazy dnia, lub tuz po, osoba ktora jako pierwsza oddala glos na uczestnika z najwieksza liczba glosow musi dać mi na pw szczegóły wykonywania linczu.[/li][li]Uczestnicy mogący zabić innych uczestników także muszą podać szczegóły wykonywania tej czynności. W innym przypadku nie zostanie ona wykonana.[/li][li]Łamanie punktów 4, 5, 8-10 może skutkować kara, nawet jeśli kary nie zostały wymienione w powyższych punktach.[/li][li]Niektóre role mogą przechodźić na kolejnych uczestników, niektórzy uczestnicy mogą mieć więcej niż jedną rolę.[/li][li]śmierć jednej osoby nie blokuje możliwości śmierci pozostałych, podczas fazy nocy.[/li][/ol]
Role:

Morderca - może zabić jedną osobę co każdą fazę nocy
Pomocnik - moze podrzucic falszywe wskazowki co kazda faze nocy
Strzelec - może zabić jedną osobę w ciągu całej mafii
Ochroniarz - może ochronić jedną osobę na dzień, ginie gdy chroni Mordercę lub Strzelca (za każdym razem może to być inna osoba, nie bronimy siebie)
Szpieg - jest w stanie prześledzić wykonywanie działań wybranego uczestnika raz na każdą fn
Stalker - jest w stanie przeszledzić wykonywanie działań wybranego uczestnika raz na każdą fn (osobę wybieramy raz na całą rozgrywkę, nie można na nią głosować. Stalker ginie zamiast tej osoby, niezależnie od przyczyny śmierci [ofiara Mordercy, Strzelca, linczu]).
Rzeźnik - przeszukuje ciało wybranej ofiary raz na każdą fazę nocy
Cudotwórca - raz w ciągu mafii może przywrócić do życia jedną martwą osobę (niezależnie od przyczyny śmierci)
Boss - co każdą noc może przejąć rolę od wybranego uczestnika (także od Martwego), może je także wykorzystywać.
Gracz - zwykły gracz bez większych umiejętności
Martwy - osoba która straciła możliwość udziału w mafii.

Każdy uczestnik ma “kartę” ze swoją rolą/swoimi rolami… wgląd do nich mogą mieć tylko ich posiadacze, a po śmierci, mogą zostać znalezione przez Rzeźnika.

Lincz: 70% żywych graczy, każdy głos brany pod uwagę (brak konieczności uzasadniania), wspólne wybranie osoby dokonującej linczu. Osoba ta daje szczegóły
jego wykonywania na pw do MG.

Fabuła:

Dostaliśćie zaproszenie od wspólnego przyjaciela, na wycieczkę do lasu, w programie ćwiczenia orientacji w terenie, spanie w namiotach, kiełbaski i ognisko… oczywiście w bezpiecznym miejscu gdzie NA 100% nic nieporządanego zapalić się NIE POWINNO. Wszyscy oczywiście postanowiliście się pojawić. Na miejscu przyjaciel powitał was, porozdawał wam mapy i wyruszyliście wgłąb lasu z uśmiechami na twarzy. Im głębiej w las, tym późniejsza pora, więc i ciemno się zaczęłó robić. W brzuchu coniektórym burczeć zaczynało. Znajdując idealne miejsce, postanowiliście się tam rozstawić ze swoim ekwipunkiem. Rozłożyliście swoje namioty a ci którzy skończyli najwcześniej, wzięli się za zrobienie ogniska. Humor wam dopisywał. W końcu przyszła pora na opowiadanie strasznych historii a wasz przyjaciel z uśmiechem na twarzy zaczął opowiadać jak w owym lesie, podczas wycieczki szkolnej zaginął nauczyciel, po czym każdego dnia rano pojawiała się kartka z zagadką a każdej kolejnej nocy ginął jeden z uczniów. Historia was trochę przeraziła, ale po uspokajających słowach przyjaciela, wszyscy poszliście spać do swoich namiotów, z myślą że wszystko będzie w porządku. Ale czy nie poczuliście się czasem zbyt pewnie?

Wszelkie propozycje na zmiany kierowac na PW do mnie, (do 10 czerwca, 18:00)

Po przebudzeniu, wyszliscie ze swoich namiotow, ale po waszym przyjacielu ani sladu… przeraziliscie sie nieco, zaczeliscie go wolac, lecz nie przychodzil. Postanowiliscie go poszukac, lecz poszukiwania nic nie daly… w miedzyczasie poznikaly tez wasze mapy, a takze ekwipunek, jedzenie… zostaliscie sami, w lesie, zdani tylko na siebie. Do wieczora chodziliscie w kolko, zmartwieni, przerazeni, gdy zaczelo sie sciemniac, przypomnieliscie sobie tez historie, ktora wasz przyjaciel opowiadal poprzedniego wieczora… ogarnal was strach… nie wiedzieliscie jednak, nie widzieliscie zadnych mozliwosci, musicie jakos przetrwac noc, zycze wam powodzenia.

FN 0 rozpoczeta… czas na uzycie swoich mocy, powodzenia w przetrwaniu… latwo nie bedzie :wink:

czas na uzycie waszych rol… prawdopodobne rozpoczecie pierwszej fazy dnia, ok. godziny 10:00

Gdy wstaliscie dzis rano, na drzewie zauwazyliscie koperte. Po jej otwarciu ukazala sie kartka, byla pusta, tak moznaby stwierdzic, nie widnialo na niej nic. Pod drzewem lezala natomiast polowka cytryny, to cos moze znaczyc. Jednak wasze zastanawianie sie nad tym nagle zostalo przerwane, gdy zorientowaliscie sie ze nie wszyscy jestescie na miejscu, brakowalo Laxa. Cialo jego znalezliscie przy pobliskiej skale, nieco zmasakrowane, wygladalo to tak jakby z niej spadl, spodnie (zreszta nie tylko) mial opuszczone do kolan, no i bylo czuc tez “nieziemski zapach”. Nie musieliscie sie chyba nawet domyslac co Lax robil tuz przed smiercia. Tuz kolo jego zwlok lezal tez losos, tuz kolo jego otwartej dloni…
[ol]
[li]Odkryjcie czesc dzisiejszej zagadki[/li][li]Sprobojcie znalezc sprawce[/li][li]Sporzadzcie liste zywych osob[/li]li Wykonajcie lincz[/li][/ol]

Nie wierzę! Opis pierwszej smierci jest… XD Lax poszedl sie wysr** i zginął haha
Kto to wymyśla?!
Wiec mamy 3 wskazowki - biala kartka, połówka cytryny i łosoś… Mi się to kojazy z gotowaniem i rysowaniem, tylko co on robil z łososiem jak poszedl sie załatwić? Je i … jednoczenie? Wtf?

Moim zdaniem dzisiejszej nocy dzialal morderca i pomocnik - cytryna i biala kartka to dobre wskazowki, losos jest podrzucony…

Biala karta to bedzie rzecz dla rzeznika - teraz trzeba sporządzić liste obecności…

No to lecim z koksem jakim jest lista graczy.
[ol]
[li]Wrexxar[/li][li]Mroczna[/li][li]Barume[/li][li]LukiMaster[/li][li]Laxty - " Cialo jego znalezliscie przy pobliskiej skale, nieco zmasakrowane, wygladalo to tak jakby z niej spadl, spodnie (zreszta nie tylko) mial opuszczone do kolan, no i bylo czuc tez “nieziemski zapach”. Nie musieliscie sie chyba nawet domyslac co Lax robil tuz przed smiercia. Tuz kolo jego zwlok lezal tez losos, tuz kolo jego otwartej dloni…[/li]"
[li]Naczos[/li][li]Avenida[/li][li]Dastame[/li][li]Burstame[/li][li]Foka[/li][li]Zer0[/li][li]Shiryu[/li][li]Lumek[/li][/ol]

A może pusta kartka oznacza brak roli ? czyli lax był zwykłym szarakiem bez żadnej roli. Nie mam pojęcia co może oznaczać cytryna :/. Co do łososia to przychodzi mi jedynie kolor czcionki Ave ale możliwe że każdy z tych dowodów został podrzucony.

Pusta kartka i cytryna oznacza że ktoś użył niewidzialnego atramentu (znaczy soku z cytryny) po podgrzaniu wszystko będzie widoczne jak na dłoni. Jako że leżał łosoś i cytryna stawiam że pisał wiadomość w pośpiechu bo użył zamiast świeżej cytryny to taką już użytą w jedzeniu (na szybko złapał co miał pod ręką i napisał wiadomość).

Barume ! Geniuszu… Zapomnialam o tym ze sok z cytryny jest genialnym atramentem xD przeciez nawet czytalam o tym w Dengeki Daisy…
Teraz rzeznik musi podgrzać ta kartkę, tylko skąd ogien skoro wszystko im zabrali?
W sumie ja mam zapalniczke w kieszeni, moge pozyczyc!

A może jadł łososia w sosie cytrynowym? Użył cytryny do napisania wiadomości, a łosoś był tak źle przyrządzony że musiał iść na stronę?

Mroczna, ale to danie srednio pasuje do tematyki tej mafii, raczej wczesniejsza byla o gotowaniu, chyba ze to tez jest jakas wskazowka?

W mafii wszystko może być wskazówką. Nawet coś z pozoru absurdalnego.

Jestem też świadoma tego, że coś może być tu podrzucone, jednak czuję też, że nie można marnować jakichkolwiek wskazówek.
Chociaż dziwi mnie jedno… “w miedzyczasie poznikaly tez wasze mapy, a takze ekwipunek, JEDZENIE”. Co w takim układzie w lesie robi łosoś i cytryna? Przecież to jedzenie.

Czy taki genialny ten atrament to nie wiem. Dziwne że nikt inny o tym nie pomyślał.

Widze ze Barume jako pierwszy rozkminil o co chodzi z ta kartka i cytryna… jego glos wiec bedzie liczyc sie za dwoch w dzisiejszym dniu. Wiedzac juz co macie zrobic, w lesie wbrew pozorom nie trudno o znalezienie materialu potrzebnego do wydobycia ognia. Waszym oczom ukazala sie taka oto wypowiedz…

“Historia z przeszlosci, prawda sie okazala
Zginal nauczyciel, zginela klasa cala
W tym lesie zyje cos, jakas dziwna sila
Ostatniej nocy, w jednym z was ozyla
Cudow jednak nie bedzie, moze sie domyslacie
I zgadnijcie kogo, juz wsrod was nie macie”

kto odgadnie o co chodzi bedzie miec mala niespodzianke, wiec myslcie… :slight_smile:

PS: kartka z zagadka nie ma wiekszego powiazania z osoba ktora dokonala zabojstwa, cytryna zostala zeby latwiej bylo wam ogarnac “dlaczego kartka jest pusta” :stuck_out_tongue: wykonywanie zagadek moze was nieco zblizyc do rozwiazania sprawy :wink:

Lax prawdopodobnie był cudotwórcą skoro cudów nie będzie ^^

Nie wiem co wy o tym myślicie ale ja podzielę się tym jak ja to rozumiem.
“Historia z przeszlosci, prawda sie okazala” według mnie ma związek z historią przyjaciela “się okazała” znaczy że poznaliśmy ją
“Zginal nauczyciel, zginela klasa cala” wierząc historii “przyjaciela”, wszyscy uczniowie zginęli co by się pokrywało, ale nauczyciel nie umarł lecz zaginął.
“W tym lesie zyje cos, jakas dziwna sila” nie zdziwiłbym się jakby tą siłą był notatnik profesorka, schowany gdzieś w lesie.
“Ostatniej nocy, w jednym z was ozyla” czyli ktoś go znalazł.
“Cudow jednak nie bedzie, moze sie domyslacie” czyli nie wchodzą w grę żadne nadnaturalne zdolności.
“I zgadnijcie kogo, juz wsrod was nie macie” na moje rozumowanie chodzi o tego “Przyjaciela” bo chłop zaginął jak belfer.

Drogą dedukcji wywnioskowałbym że:
[ol]
[li]“Przyjaciel” jest mordercą ale to jest zbyt łatwe.[/li][li]“Przyjaciel” jest pomocnikiem.[/li][li]“Przyjaciel” jest dobrym kolegą mordercy który poznał historię “zaginionej szkolnej wycieczki” przed resztą, i chciał wszystkich po prostu nastraszyć. Morderca zabił go jako pierwszego i ukrył zwłoki.[/li][/ol]

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/n/779978/40.png Naczos:

Lax prawdopodobnie był cudotwórcą skoro cudów nie będzie ^^

wow xd

tak mi zal laxa… poor guy XDDDD
hmm skoro mamy juz rozkminiona kartke i cytryne to co z lososiem? moze chodzi o kolor czcionki na chacie, kto uzywa lososiowego?

Albo po prostu jest to połączenie fabularne z cytryną. Nie mam pojęcia

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Ja obstawiam na to, że ten łosoś może być związany z laxtym, a nie z kimś innym.