Mafia 7 - Dracula

http://data2.whicdn.com/images/52610491/thumb.jpg

Boisz się. Czujesz na swoim karku czyjś lodowaty oddech. Biegniesz już tak długo, że nie czujesz nóg, ale nie możesz przestać. Serce powoli nienadąża z pompowaniem krwi. Jesteś zmęczony, ale nawet o tym nie myślisz, bo cały czas czujesz ten piekielny oddech. To coś… to coś zaraz cię dopadnie. Jeszcze kilka minut, sekund…
Ciekawe czy jest jakieś życie po śmierci?

http://www.nickguitarify.com/wp-content/uploads/2014/07/divider.png

Zamek Rivellie
Grupa podróżników postanawia sprawdzić plotki o “ostatnim żywym wampirze”. Słyszano historie o tym, jak zaciąga do zamku młode osoby i… no właśnie nikt nie wie co dalej się z nimi stało. Czy to w ogóle był wampir? A może tylko zabójca chory psychicznie? Dotychczas z tamtego miejsca udało się uciec tylko jednej osobie. Wyszła bardzo blada, nic nie pamiętała i umarła następnego dnia. Sekcja zwłok wykazała zgon dzień wcześniej. Niemożliwe? A jednak…

http://www.nickguitarify.com/wp-content/uploads/2014/07/divider.png

Wchodzicie powoli do zamku. Kiedyś był atrakcją turystyczną, więc nie jest w jakimś tragicznym stanie. Niektóre lampy jeszcze działają - chwała żarówkom energooszczędnym! Ostatnia osoba zamyka za sobą drzwi. Sprawdzacie czy wszyscy weszli. Jest o jedną osobę więcej. No cóż… pewnie ktoś w ostatniej chwili zgłosił się na ochotnika. Nic niezwykłego, prawda? Jeden z was zapomniał plecaka i chciał się po niego wrócić - drzwi zamknięte. Nie ma zasięgu. Chyba jednak musicie tutaj zostać i rozwiązać tę zagadkę.

http://www.nickguitarify.com/wp-content/uploads/2014/07/divider.png

Role:

Dracula - musi ugryźć codziennie jedną osobę. Jest 2/3 szans na to, że osoba ugryziona umrze. Jeśli tak się nie stanie to traci możliwość głosowania i wszystkie swoje zdolności, ale może dalej pisać do końca mafii (chyba, że zostanie zabita). Osoba ta NIE WIE o ugryzieniu.

Łowca wampirów - może zabić jedną osobę i sprawdzić jedną rolę na całą grę. Nie w jednej FN.

Hejter wampirów - tylko on jest w stanie sprawdzić rolę zlinczowanej osoby. Jest też w stanie stwierdzić czy osoba ta była ugryziona. Może to robić w każdej FN jeśli została właśnie zabita jakaś osoba. Czuje też lekką odrazę do ugryzionych osób i Draculi.

Wielbiciel wampirów - fan Zmierzchu i Pamiętników Wampirów. Zawsze marzył o ugryzieniu i na pewno je poczuje. Ma 2/3 szans na przeżycie ugryzienia.

Zwykły człowiek - przyszedł tutaj, żeby sprawdzić tajemnicze historie. Raz na całą grę może sprawdzić czy został już ugryziony.

Zasady:

Zdradzanie swojej roli jest ZABRONIONE. Poinformowanie kogoś o tym, kim się jest lub było grozi wydaleniem z zabawy. Mowa tu także o informowaniu osobistym, przez chat/facebooka czy PW,
Pisanie w FN jest zabronione,
Piszemy w pierwszej osobie. Po prostu prowadzimy dyskusje i naszym zadaniem jest przy poprawnej dedukcji oraz wyciąganiu wniosków odnaleźć wyznaczoną osobę. Można kłamać, oskarżać, chwytać za słówka, po prostu wszystko. Nie jest to PBF, nie odgrywacie żadnych ról.
Uczestnicy otrzymają PW ze swoją rolą przed rozpoczęciem rozgrywki,
Nieaktywność ponad 2 dni grozi wykluczeniem,
W rozgrywce biorą udział tylko osoby wcześniej zapisane. Osoby martwe bądź niezapisane mają zabronione wypowiadać się w temacie. Osoby Ugryzione mogą się wypowiadać, ale ich akcje nie będą brane pod uwagę,
MG ma prawo ukarać graczy dyskutujących o mafii, jeśli stwierdzi, że rozmowa “poszła za daleko”. Mowa tutaj głównie o chacie. Nie dedukujemy na chacie - od tego jest temat mafijny. Wszelkie kwestie techniczne wyjaśniamy w temacie Ogólnie o mafii,
Edytowanie i usuwanie postów jest ZABRONIONE. Mowa tu także o edycji błędów ortograficznych czy interpunkcyjnych. Nie chcę widzieć napisu “post modyfikowany” i tyle,
Jeśli gracz ma pytanie czy jakąś sprawę odnośnie gry wysyła PW do Mistrza gry ( @Nikorin ),
MG ma zawsze rację.

Faza Dnia, w skrócie FD zaczyna się o 8mej lub 10tej rano w zależności od tego czy idę do pracy czy nie, a kończy o 22giej

Jest to pora na pisanie w tym temacie przez wszystkie osoby biorące udział w grze,
W każdej FD może odbyć się głosowanie, które kończy się wraz z końcem FD i zostaje uwzględnione w fabule.

Faza Nocy, w skrócie FN zaczyna się po skończeniu FD, a kończy tuż przed rozpoczęciem FD. Przykładowo od 22:00 do 8:00.

Podczas tej fazy pisanie w temacie jest ZABRONIONE,
Jest to pora na wykorzystanie wszelkich specjalnych umiejętności przez osoby biorące udział w grze,
Robi się to poprzez wysłanie prywatnej wiadomości do Mistrza Gry ( @Nikorin ),
Zostaje to uwzględnione w porannej fabule, lub w informacji zwrotnej od MG w wypadku Zwykłego człowieka i Łowcy wampirów.

Głosowanie może odbyć się w każdej FD.

Może w nim wziąć udział każdy żywy gracz, łącznie z Ugryzionymi. Głosy tych ostatnich nie zostaną jednak uwzględnione,
Do tego, aby głosowanie było ważne potrzeba dwóch głosów nie-Ugryzionych,
W wypadku remisu o wyniku głosowania decyduje rzut kostką.

http://www.nickguitarify.com/wp-content/uploads/2014/07/divider.png
@Tsu
@mangofan97
@Payback
@Kageno
@Alison
@Yankesss
@Ko-chan
@PhariosShaphire
@Kiichigo
@Piter
@Egil
@Wabik
@Kayoko
@TroLoL
@Kubson

http://www.nickguitarify.com/wp-content/uploads/2014/07/divider.png

Faza Dnia rozpoczęta

http://www.nickguitarify.com/wp-content/uploads/2014/07/divider.png

Zdecydowaliście wszyscy, że pójdziecie spać. Niektórzy z was byli rozentuzjazmowani, niektórzy wystraszeni, a niektórzy z kolei… podekscytowani. Ciekawe czym?
Rozeszliście się do pierwszych-lepszych pokojów. Było ich tutaj tyle, że mogliście wybrać sobie każdy swój. Były w nich łóżka, łazienki z bieżącą wodą (ciekawe po co ona w zabytkowym zamku?) i dużo mebli. Jak w luksusowym hotelu. Poszliście spać każdy osobno.

http://1.bp.blogspot.com/-GAWZ7e-FOUI/UgXpRnGhwzI/AAAAAAAAEAM/rrso0fIx4NQ/s1600/Favim.com-11510.jpg

Rano obudziliście się pełni sił i energii. Niektórzy z was chyba nawet zbyt pełni. Yankesss i Kayoko wyglądali za to na całkowicie wystraszonych. Skulili się gdzieś w kącie trzęsąc się i pochlipując. Wabik próbował ich pocieszyć i doprowadzić do porządku, ale bez skutku.
Postanowiliście zbadać dokładnie każdy pokój. Zaczęliście od waszych sypialni, ale waszym jedynym znaleziskiem była stara książka o tytule Drakula, autorstwa Brama Stokera. Zaciekawiło was to jednak poszliście dalej zostawiając ją na swoim miejscu.
Jeden pokój był zamknięty. TroLoL wyważył drzwi zdenerwowany już mocno na tą całą sytuację i… zobaczyliście ciało. Ludzkie ciało.
Mako cichutko chlipnęła i odwróciła wzrok. Podeszliście wszyscy bardzo powoli do denata, aby sprawdzić czy to przypadkiem nie jest ktoś z was… Nie, nie… to była Nikorin. Wasza znajoma, która miała na was czekać w miasteczku, ale nie mogliście jej nigdzie znaleźć. Ten psychopata musiał ją tu zaciągnąć i zabić. W dłoni trzymała notesik z jedną tylko zapisaną stroną “Jest przebiegły. Nie wiem kiedy to zrobił, ale chyba wczoraj. Myślałam, że wszystko jest ok, a dzisiaj… dzisiaj nadszedł mój czas. Osoba ugryziona może przeżyć, albo umrzeć, a ja… ja… .”

http://www.nickguitarify.com/wp-content/uploads/2014/07/divider.png

No dobra!
Czyli morderca jest przebiegły nie za wiele nam to mówi. Ale zawsze coś.
Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Dobra. Proponuję zacząć tak samo jak w poprzedniej
mafii. Oszacujmy ile jest nas w poszczególnych rolach.
Myślę, że mogłoby to wyglądać tak:
-Dracula oczywiście jest jeden
-Łowca - może 2
-Hejter tak jak łowca
-Wielbiciel także 2
-Zwykły człowiek reszta grających
Ktoś ma jakiś inny pomysł?

Mango przyjmijmy, że masz rację.
Mamy 15 osób grających.
Jeden Dracula .
Reszta, która ma ważniejsze i druga połowa, która próbuje odgadną sprawcę.
Czyli jak tam wyżej wspomniałeś mamy 7 ważnych osób gdzie reszta jest mniej ważna.

Więc co proponujesz?

Hmmm…wygląda na to że Nikorin była tu już wcześniej, nic mi to nie mówi jak na razie, dwoje strachajłów (w tym ja ;_; ) mogło coś w nocy przestraszyć. Chyba warto byłoby wrócić do tej książki ‘Drakula, autorstwa Brama Stokera’. Mogą być w niej jakieś podpowiedzi.

Jeśli chodzi o rozkład sił:

Dracula - 1
Łowca - 1, gdyby ich było możliwy byłby quadra kill, a przy 15 graczach eliminowałoby to 1/3 mafii.
Hejter - tutaj zależy. Jeśli informacje o roli dostaje dla siebie, to jest ich 2-3, jeśli informacja będzie się pojawiała w fabułach to jest 1.
Wielbiciel - 3. Wielkiej roli nie ma, po prostu jest chroniony przed śmiercią.
Random - 7-8

1 łowca? ja raczej uważam żeby było 2 bo byłby zbyt unikalny niczym Drakula.

A kto powiedział, że nie może być unikalny?

Ktoś wie kim może być ten Bram Stoker? Możliwe, że będzie się za nim kryła jakaś wskazówka. Wątpie, aby niko dała nam od tak nazwisko, ale istnieje możliwość, że to jakiś anagram.

Jednak się mylilem, znalazłem Brama Stokera.

Bram Stoker słynny stał się dzięki gotyckiej powieści Dracula (1897), w której stworzył legendę hrabiego-wampira o imieniu Drakula.

No to też znalazłem sam że to on napisał tą książkę naprawdę.Nawet sobie przeczytałem jakieś tam streszczenie tego ale to nic nie pomogło chociaż no to w końcu streszczenie ‘jakieś’.
Pay a kto powiedział że ma być unikalny?

Mam już pewną teorię, ale muszę ją wpierw poprzeć fabułą, więc wybaczcie, ale póki co jest ona bezwartościowa, a mogłaby też sprawić, że mg zmieni swoje plany co do fabuły, po przeczytaniu jej i będzie tym bardziej bez wartości.

No jak na razie to dużo nie wiemy niestety i według mnie za dużo jak na razie nie zrobimy. Trzeba czekać na rozwój fabuły.

Szczerze to pierwszy dzień tu nie można spodziewać się rewelacji ani jakiś większych wskazówek.

No to moja pierwsza mafia więc dopiero zdobywam doświadczenie. Ale nie zostaje nam nic tylko czekać na wskazówki od mg…

[ol]
[li]To, że w fabule było napisane, że jest o jedną osobę więcej może coś znaczyć.[/li][/ol]
Btw. Niko nawet u siebie ginie pierwsza XD

Osobiście sądzę (jak Niko pisała, że trudno jest rozdać rolę), to Drakulą musi byc osoba doświadczona ale nie taka, która na pierwszy rzut oka jest podejrzana.

Podejrzani na pierwszy rzut oka:
mangofan97
Payback
Kageno
Alison
Ko-chan
PhariosShaphire
Kiichigo
Egil
TroLoL
Kubson

Znowu się zaczyna “czekanie”.

Egil, to chyba wpadliśmy na to samo, bo też coś zauważyłem, ale planuję poczekać, żeby Nikoś nam nie namieszała. ^^

Kilka pytań:

@“Kayoko” twoja pierwsza mafia, więc masz zamiar lurkować czy będziesz brała aktywny udział?
@“Egil” co myślisz o braku możliwości zablokowania ruchu huntera?
@“PhariosShaphire” @“Tsu” kogo zabilibyście najpierw?

@“Payback” w sumie nie wiem, musiałbym wybrać z grona podejrzanych, których podałem wcześniej. Ale prawdopodobnie zacząłbym w takiej kolejności Alison > Ty > Egil.

W zasadzie to też zaświtał mi pewien pomysł na to, jak może się fabuła tej mafii potoczyć i myślę, że w ten sposób gra będzie genialnie urozmaicona. Nie chcę się rozpisywać, bo jeszcze zapeszę, ale chyba każdy wie, że skoro mamy tematykę wampiryzmu to i jest szansa na mały rozrost populacji tego gatunku… :>