Mafia 19 - "Pierwsza Akademia Magii"

Czyli chyba ma więcej wspólnego z przepowiadaniem przyszłości niż z czarowaniem, ale się nie czepiajmy. :smiley:

Ciekawe jak takie małe wróżki mogłyby zabijać. Bo powinna być różnica pomiędzy zabójstwem normalnego człeka a małej pokraczki :smiley:

Wróż to męska wróżka - źródo “Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł”;
Nowa notka na tablicy
Magia umysłu to to taki raw. Może się przeobrazić w każdy żywioł. Przynajmniej tak się działo do tej pory, nie wiem nic o żadnych odstępstwach od tej reguły. Magowie, którzy obudzili w sobie moc umysłu przed innym, głównym żywiołem, mogą stać się później znacznie potęrzniejszi od innych.
~Dyrektor

Najlepsza umiejętność dla najlepszych :smiley:

OK, to tak dla ogólnego porządku, oto lista uczniów:

Wróżki i wróże - koty:
[ul]
[li]Maru, Kiicia[/li][li]potrafią się doskonale ukryć, są zwinne i widzą w ciemnościach.[/li][/ul]
Wróżki i wróże - psy:
[ul]
[li]Kageno, Mango[/li][li]są niesamowicie szybkie i mają niesamowicie dobry węch[/li][/ul]
Wróżki i wróże - króliki:
[ul]
[li]Golter, Czakao[/li][li]cechy psa i kota razem (potrafią się doskonale ukryć, są zwinne, widzą w ciemnościach, są niesamowicie szybkie i mają niesamowicie dobry węch)[/li][/ul]
Ogień:
[ul]
[li]Mako, Mistrz Rozpierduchy, kiklors[/li][li]potrafią bez problemu doprowadzić do zapłonu wodoru lub innych łatwopalnych substancji[/li][/ul]
Woda:
[ul]
[li]Alison[/li][li]doskonale opanowali telekinezę; ich nazwa pochodzi stąd, że najłatwiejsza do kontroli jest czysta woda[/li][/ul]
Ziemia:
[ul]
[li]Spider[/li][li]potrafią zmieniać kształty niektórych rzeczy; pozwalają sobie także na kontrolę nad roślinnością - choć w małym stopniu[/li][/ul]
Powietrze:
[ul]
[li]Yankes, Byters[/li][li]uwielbiają popisywać się lataniem; mogą także kontrolować przepływ powietrza w danym miejscu[/li][/ul]
Umysł:
[ul]
[li]Niko, Youhei, Tsu[/li][li]Może się przeobrazić w każdy żywioł. Przynajmniej tak się działo do tej pory, nie wiem nic o żadnych odstępstwach od tej reguły. Magowie, którzy obudzili w sobie moc umysłu przed innym, głównym żywiołem, mogą stać się później znacznie potężniejsi od innych.[/li][/ul]
Krew:
[ul]
[li]Eyirie[/li][li]Zdają się łączyć umiejętność telekinezy z jakąś inną mocą + sam dyrektor nie ma pojęcia o tym, “na co im to” :v[/li][/ul]

Nie sądzicie, że magowie umysłu byliby zbyt łakomym kąskiem dla czarnego maga? Podobnie Eyirie jako mag krwi; jej rola jest nieco tajemnicza = morderca ryzykowałby, pozostawiając ją przy życiu… Może te role naprawdę zostały podane tylko dla picu, żeby Egil jako Mistrz Gry mógł je wykorzystać podczas fabuły? Na co nam te umiejętności, skoro czarny mag czyta z nas jak z kart? ;-;

Mi się podoba, bo zapowiada się ciekawie. ^^ I w sumie jakbym umiał latać to bym się tym popisywał podrywając na to panienki. Egil w sumie zaczął bardzo fajnie, nie mogę się doczekać informacji co dalej :P. Jakbym coś źle robił to mówcie, powtarzam to któryś raz, ale gram w to poraz pierwszy

@Alison, fajny spis :slight_smile:

Może faktycznie Egil chce nas zmylić tymi rolami, bo nie wiemy co mamy z nimi robić.

Skoro szkoła magii, to dziwne jakby uczniowie nie mieliby żadnych mocy czy coś XD A może te moce to jakieś zabezpieczenia dla nas przed czarnym?

Ale jeśli czarny zechce nas zabić, wytypuje kogoś to chyba śmierć nastąpi niezależnie od mocy

No właśnie - jako uczniowie szkoły magii mamy moce, ale tylko dla fabuły, bo gdyby naprawdę miały związek z naszymi umiejętnościami, to czarny mag od razu by wiedział, kogo najpierw odstrzelić. To prawie tak jakby przed mafiami MG od razu nam podawał, kto jest detektywem, a kto patologiem, żeby mordercy było łatwiej upolować tych najgroźniejszych dla niego.

Ale moce dać jakie wskazówki czy coś.

Na koniec mafii dowiemy się po co one tak naprawdę były xd

Może faktycznie one są dla picu xD

W sumie Egil obiecał, że się nam te role przydadzą, ale jednak wolałabym, żeby były tylko dla picu, bo na razie to tylko gra w otwarte karty z korzyścią dla czarnego maga. Kto by się nie rzucił na graczy, których role zostały opisane np. w ten sposób: “mogą stać się później znacznie potężniejsi od innych”?
No ale dobra, wkrótce się pewnie wszystko zacznie wyjaśniać, więc odstawiam narzekanie na bok. XD

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/y/5f9b8f/40.png Yankesss:

Nie wkopywać mojej ukochanej ale dla mnie magia krwi pasuje do przejmowania czyjejś mocy, kradzież krwi=kradzież mocy…

Też nie chcę Eyirie wkopywać, ale skoro jako mag krwi może łączyć telekinezę “z jakąś inną mocą” + dyrektor sam za bardzo tej magii nie rozumie, to coś tu nie gra. XD Dobrze wiem, że za wcześnie na podejrzenia i, tak jak już Yankes powiedziałeś, to byłoby za proste, ale zawsze można luźno takimi teoriami się dzielić, póki możemy.

Mag krwi jak juz to mógłby być drugi zabójca po tym jak pierwszy zginie.

Nauczyciele i ja staramy się ustalić coś odnośnie czarnego maga. Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Lekcje zostają z tego powodu nieco opóźnione.

Koniec Czasu Wolnego.

Zaraz przed lekcjai usłyszeliście gos dyrektora.

Jak większość z was wie, w szkoe przebywa czarny mag. Miałem nadzieję, że po pierwszym razie zaniecha swoich czynów, ale nie dziwię się, że chęć zdobycia mocy zawładnęła jedym z was.
Dziś Demon, patrolując szkołę, znalazł na dachu Eyirie. Miała nóż wbity w gardło. Liczne ślady uderzeń znajdowały się na całej klatce piersiowej.
Aktualnie znajduje się w moim gabinecie. Szczęśliwie jej serce nie zostało w żaden sposób uszkodzone, a magia krwi pozwoliła jej na natlenianie krwinek poprzez otwarte rany.
Przypuszczam, że zanim uda mi się ją zregenrować miną jakieś dwa dni.

Lekcje zakończone. Macie czas wolny.

Czyli jednak te skille na coś się przydają xd

Jednak i tak mamy tyle samo wskazówek co wcześniej czyli nic xd Linczujemy kogoś? Teraz nie musimy się martwić ze zabijemy jakiegoś patologia czy kogoś innego. XD