Mafia 23 - Uchodźcy

No wlasnie to mozliwe jest… i wojsko, i uchodzcy to straznicy… ale tez nie wszyscy straznicy to np. wojsko i uchodzcy…

Tylko, że Pay już w bodajże Miasteczku… coś tam próbował rozbić nas na 3 obozy i zrobić obóz a’la neutralny, pamiętam.

Właśnie wydaje mi się, że uchodźcy podszywają się za strażników… i tyle. Wynika tak z fabuły i tego nie da się zaprzeczyć.

Tak w sumie to mamy 20 osób. Ogólnie to chyba:
[ol]
[li]Jest tyle samo strażników granicy co uchodzców,[/li][li]Którychś jest więcej, a co za tym idzie druga strona ma “mocniejsze role” lub wie kto jest po ich stronie.[/li][/ol]
Trzeba może ustalić jakiś podział. Przy 20 graczach myślę że może być to:
12-15 Strażników do 5-8 uchodźców.

zastanawia mnie Nikorin… Mi osobiście wydaję się nieco sztuczna- i dlaczego aż tak chcę wiedzieć czy ktoś ma mozliwość badania zwłok?

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/e/cdc98d/40.png Eyirie:

Yanki dostałeś swoją rolę w jakimś kolorze czyż nie? A moze myślałeś ze tylko uchodźcy są na czerwono bo sam nim jestes?

Mimo że post kierowany bezpośrednio do Yankesa, to nie mogę się powstrzymać przed wtrąceniem się: jak dobrze, że (chyba) rozumiem, o czym mówisz! A mówię “jak dobrze”, bo przynajmniej mam podstawy do tego, by sądzić, że jesteś jedną z tych dobrych. Chociaż wciąż jest to “chyba” w nawiasie, bo mogłam jednak nie ogarnąć, w takim wypadku zignoruj to, co napisałam. XD

co do ról podział pewnie jest podobny do każdej innej mafii, bd ochroniarz i badacz zwłok

i właśnie Alison ZNOWU napisałam kogo podejrzewasz o bycie dobrym… po co? żeby pomóc uchodźcom =.=?

*napisałaś…

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/n/a183cd/40.png Nikorin:

i właśnie Alison ZNOWU napisałam kogo podejrzewasz o bycie dobrym… po co? żeby pomóc uchodźcom =.=?

*napisałaś…

No cóż, w każdej mafii dzielimy się spostrzeżeniami i jakoś nikt nikomu nie wytyka. Ja zawsze gram w otwarte karty - jeśli mam podejrzenia, to wiedzą o tym wszyscy inni, nic dziwnego w tym nie widzę. :v

Poza tym, bardziej pomaga to strażnikom niż uchodźcom.

Nikorin moze zdradzisz nam jaka jest twoja rola?

Nie, nie zdradzę… Jeśli powiem, że jestem uchodźcą, strażnikiem, wojskowym, zabójcą, patologiem… co wam to da? Nic, bo i tak mi nie uwierzycie tak jak ja nie wierzę nikomu z was… Cokolwiek bym nie napisała obrócicie tę rolę przeciwko mnie, więc wolę nie pisać nic.

Za to “typowanie” dobrych z pośród nas wydaje mi się nie pomagać strażnikom. Załóżmy, że mają zdolność ochrony - ok… ochronią jedną osobę czy tam dwie raz na jakiś czas… o ile użyją zdolności i uwierzą. Natomiast jeśli uchodźcy mają zdolność zabijania to taka osoba idzie na odstrzał.
Lepiej typować tych złych, nie sądzicie? A info o tym kto jest dobry zachować dla siebie - jeśli masz Alison zdolność ochrony kogoś to użyj jej, ale jestem pewna że nie każdy strażnik będzie ją miał. Byłoby tego za dużo.

Przypuszczam, że uchodźcy znają swoje tożsamości (tak jak to bywało w każdej mafii Paya i jak to ogólnie bywa w KAŻDEJ mafii tego typu), więc i tak wiedzą, kto nie należy do ich obozu. Mogą celować w osoby, które ja uważam za dobre, ale w jakim celu? I tak będą się pozbywać tych, którzy ich zdaniem są dla nich największym zagrożeniem, niezależnie od tego czy ktokolwiek wspomniał już o ich niewinności.
Strażnicy natomiast NIE MAJĄ POJĘCIA, kto jest po ich stronie. Dlatego myślę, że jednak naprowadzenie ich na trop będzie bardzo pomocne.

skąd masz pewność ze “czerwoni” wiedzą kto jest z nimi ? jeżeli się mylisz ułatwimy im eksterminacje swoich

Ja tam bym poczekał do piątku.

Bo po co teraz rozmyślać. Skoro i tak nic nie wiemy.

Ja jestem Lordem Vaderem. Taka jest moja rola.

[IMG alt=“alt”]https://test.animes.pl/letter_avatar_proxy/v2/letter/d/65b543/40.png Darthdans:

skąd masz pewność ze “czerwoni” wiedzą kto jest z nimi ? jeżeli się mylisz ułatwimy im eksterminacje swoich

Pewności stuprocentowej nie mam, ale czy nie na tym właśnie polegają mafie obozowe? Mamy kilku złych, którzy kontaktują się ze sobą w celu wyeliminowania jednego z nas. Zerknij sobie do poprzednich mafii Paya, działały one na tej samej zasadzie, wątpię żeby w tej mafii było inaczej. Ale jeśli wciąż wg innych graczy nie mam racji, to od tej pory postaram się trzymać gębę na kłódkę, niech stracę. :v
Mistrz-Rozpierduchy:

Ja tam bym poczekał do piątku.

Bo po co teraz rozmyślać. Skoro i tak nic nie wiemy.

A co będziesz wiedział w piątek? Na co chcesz czekać?

Dzień dobry,

Rozumiem, że faza dnia już działa ? Trochę inna ta mafia niż te, w które grałem, jakieś obozy, ale może być ciekawie. Mam tylko pytanie, bo nie bardzo zrozumiałem. Dlaczego chcecie czekać z głosowaniem do piątku ?

PS - Idę na szkolenie, ale jak wrócę do domu to postaram się znaleźć czas na aktywną grę :slight_smile:

Mogą być trzy obozy niebiescy i zieloni, oraz czerwoni.

Mamy już pewne informację, jak kolory, oraz swoje role.

Jest nas 20 i dla mnie sensowne jest:
-Dać 4 uchodźców, którzy mogą coś robić.
-Dać 6 uchodźców, co bardziej pasuje do klimatu, bez żadnych zdolności(zabijania), abyśmy my sami się zagięli.

Tak, czy siak naszych jest więcej, więc lepiej by było abyśmy szybko to rozstrzygnęli, nie widzę powodu dlaczego byśmy mogli zwlekać. Prosta debilna strategia wyjawienie ról i wytypowanie dobrych, by tych złych pokonać.

Mnie ciekawi co jeśli uchodźców jest więcej, ale nie mają żadnej zdolności? xD

byters - słaby gracz, więc olewamy go na chwilę obecną
Alison -
Maru -
Plazma - Ten dobry xD
Yankesss - Uchodźca, bo się zapytał o kolorki.
Kiicia - Chyba czysta
nexus -
Darthdans - Uchodźca, czekał chyba długi czas by się tutaj wypowiedzieć, nie chciał się wychylać, więc na pewno coś potrafi powinniśmy go pierwszego wyeliminować.
Youhei -
Kageno -
lukos124 -
Lilka -
Piter -
Elmor -
Tsu -
Egil -
Eyirie - Dobra
Nikorin - Uchodzca
Mistrz Rozpierduchy - Debil xD (chyba jednak dobry)
TroLoL -

To my łapiemy uchodźców, naprawdę wątpię, żeby Payback wymyślił taki rozdział ról, by ci dobrzy się obawiali tych złych.

Uważam, że tak się sprawy mają, a faza dnia jest tak długa, bo naprawdę jest nam ciężko to wszystko określić. Mógłbym się rozpisać czemu ten i ten, ale mi się nie chce…

Tak dla zainteresowanych: Straż graniczna (SG) podlega pod wojsko wiec jest oddziałem wojskowym. Nie wiem czy Pay to wie za to…
@Nikorin, gra Ali w otwarte karty ma swoje zalety…
Ja coraz bardziej przekonuję się do możliwości istnienia 3 obozów. Dlaczego? Bo wymieniliscie 3 kolory i chyba nie zdradzę za wiele mówiąc że każdy wie jaki kolor miał stąd moje podejrzenia do Yankiego… Choc to moze dotyczyć każdego…
@Plazma, jesteś kretynem czy tym czerwonym? Tworzysz komuś listę osób do wybicia? XD I to calkowicie bezpodstawną

Ej… to boli… Eyirie… Nie spodziewałem się takich niemiłych słów od Ciebie :C Jeśli mogę wybrać to wybieram bycie czerwonym.

Jeśli tworzę listę osób do wybicia to równie dobrze mogę to robić dla obu obozów xD A jeśli bezpodstawną to możecie uznać moje gadanie za bełkot. Być może czegoś nie kuma, co jak co, ale gram w maffie pierwszy raz. Wiem, ze stosuje debilną Taktykę, ale wydaje mi się, że działa.

Co do 3 obozów to nie ma sensu się na tym teraz rozwodzić, bo to nic nam nie da. Ja tylko podałem trzy kolory z tego co wiem i to była tylko teoria, nie opieraj teorii na mojej teorii.

Chodzi o to Plazmid byś zachował tą listę dla siebie… Bo wystawiłeś parę osob na celownik. Grajmy w otwarte karty jak i Ali ale bez przesady…

Eh ale nawet jeśli my ich łapiemy… zauważcie, że w każdej mafii łapie się Demona czy jak to się nazywa… ale to ON zabija w każdą noc jednak XD
Nie wystawiałabym się…

Twoja lista Plazma to czysty bełkot XD np. “czekał długi czas by się tu wypowiedzieć” … przecież każdy pisze kiedy chce i ile chce, ocenianie kogoś na podstawie godzin, w których pisze, albo ilości postów jest dziwne

I “ten dobry” przy sobie możesz sobie darować XD

Skąd masz pewność, że Kicia jest czysta? Albo Eiu?
Jeśli masz na myśli to co pisała Alison to według mnie źle zinterpretowała pytanie, które nie świadczy ani trochę o niewinoości kogokolwiek i, które oskarżało Yankessa o to, że on jest uchodźcą, bo myślał, że wszyscy mają czerwone nicki.

Tak, Yankess mi się wydaje ewentualnie podejrzany.