Mafia 23 - Uchodźcy

Dobrze… czuje się zrugany… Swoją drogą, jakie jest głosowanie? Jawne, czy też do Pay wysyłamy pw?

Na pewno głosujemy tutaj, w temacie, jawnie :3
Dzięki temu będziemy wiedzieli kto może być uchodźcą albo nie, po sposobie głosowania…

Wybacz moze za ostro zareagowalam XD
Także niektórzy mogli sie wczoraj nie kapnąć ze mafia sie juz pojawila zresztą duza czesc ludzi stad wciąż chodzi do szkoly wiec piszą w godzinach w których mogą…

Taa… wczoraj tez czekalem “troche czasu” zanim cos napisalem… ale po prostu nie wiedzialem co napisac, no i tez w miedzyczasie bylem zajety innymi rzeczami. “Czekanie z napisaniem czegos” uznaje (tak jak wielu innych) za cos nieistotnego… bo powody moga byc rozne.

Osobiscie, tak jak wielu innych, tez wole nie wyjawiac swojej roli…

Ach ludzie wybaczcie ale no co miałem napisać? czerwony i wyjawić że mam przeciwny kolor czy napisać zielony i wyjawić że czerwony? Mnie zainteresowało skąd Eiu wywnioskowała zielony i czerwony kolor. Troche myślenia bo zaraz połowa z nas wyjawi swe role XD

Zaintrygowało mnie skąd Eiu wzięła te kolory, no może czerwoni uchodźcy oczywiste, ale czemu zieloni czyżby właśnie się przyznała że jest dobra bo wiedziała że dobży to zielonia nie tacy np: niebiescy? XD Ale ok to już nie ważne.
A trzy kolory? Wait second gdzie był trzeci kolor? Przegapiłem jakieś posty?

A i raczej wątpie uchodźców bez umiejek bo przy 20 graczach i 3-4 dniowych fazach dnia to mafia by mogła trwać z miesiąc.
I Plazma nie sądzę by można było tak łatwo oceniać kto dobry kto zły, bo wiesz…piszac posty łatwiej jest udawać tego złego/dobrego, a niektórzy potrafią tutaj na prawde dobrze grać.
I akurat mojej kochanej Eiu bym ze złych nie skreślał tak szybko XD
Mistrz idealnie pasuje jako taki terrorysta tylko pytanie czy Pay losował kto kim będzie czy wybierał.
I Plazma tym bardziej siebie nie wykluczaj bo to może być podejrzane XD
I Kicia to by mogło zaskoczyć wszystkich Kicia uchodźca…szczerze mówiąc ja nie ufam nikomu w tej mafii bo można zdradzać swe role ale można kłamać, bo co jeśli Plazma jest uchodźcą ma kontakt z innymi i właśnie robi liste i jako dobrych daje uchodźców?

Mam nadzieje że w tej mafii będą jakieś wskazówki po fazie nocy…

Po czym Plazma wywnioskowałeś, że jestem słaby ? Po prostu nie ogarnąłem do końca zasad tej mafii rano bo się śpieszyłem. To już nie można zapytać o co tutaj chodzi ? Może nie mam zbyt dużego doświadczenia w mafiach, ale to co napisałeś było gimbusiarskie “Jesteś słaby nie bierzmy pod uwagę”.

Ta lista Twoja moim zdaniem nie powinna być za bardzo brana pod uwagę. Jak na razie mamy trochę mało jakichkolwiek informacji. Faza dnia ma trwać do piątku. Może w tym czasie Pay da nam jakieś przydatne informacje.

A poza byters nie jest słaby, chyba nawet kiedyś był mordercą.
Też nie wiem skąd ci się wzieło że Byt słaby…

Byłem u Egila mordercą i wygrałem mafię. Plazma tutaj wszystkim próbuje rozkazywać. Głosować na ludzi z listy czy podawać swoje role. Średnio mi się podoba taki ton.

A jeśli już robisz kolego taką listę, argumentuj, a nie pisz, że “ktoś jest słaby i nie należy go brać pod uwagę”, bo albo to złośliwość albo głupota zwykła. I nie wiem co gorsze.

Właśnie no Byt był mordercą i wygrał więc czemu niby za głupi na uchodźce?

Niby strzelam sobie w stopę pisząc, że nie jestem głupi, ale nie pozwalam sobie traktować mnie innym gorzej niż sam siebie traktuję. Myślę, że każdy z nas ma taką zasadę.

I niby dlaczego ja jestem czerwony (czy jak to tam zwał :stuck_out_tongue: )
Jak dla mnie podejrzani są Nikorin, Plazma i Mistrzu (no sorry, ty zawsze jesteś u mnie podejrzany)
Nikorin i plazma z tego powodu że bardzo chcą wniknąc w role graczy dzięki czemu ułatwić mordercom wyłapywanie ważnych dla graczy roli…
Plazma robisz liste na podstawie swoich przeczuć czy masz jakieś twarde dowody na winę oskarżonych?
Ja nie mam zamiaru ryzykować i podać swoją role :stuck_out_tongue: jeżeli okaże się że czerwoni nie mają umiejek zrobie to.
hmmm… 3 grupy? trochę dziwne bo niby jaką role miała by spełniać ta 3

Z resztą z podawaniem ról można kłamać. Nie wiem czy to ma sens.

podejrzewam że ponieważ jest nas tak dużo będzie po 2-3 ochroniarzy i badaczy zwłok

Jak jest tak dużo graczy to jeszcze nie ma na kogo głosować. Mnie to jedynie Plazma wkurzył, bo i tak mam dziś zły humor.

Wiedziałem że tak się to zacznie, każdy oskarża się nawzajem. <Czerwony, Zielony> jeżeli dobrze ogarnąłem kolory zaczerpnięte z poprzedniej mafii.
Myślę że MG specjalnie dał taki rodzaj eliminowania się nawzajem, żeby doszło do kłótnie a w końcu najbezpieczniejsi będą ci którzy mało się odzywają.
Ja tam nwm jestem troche za Nikorin/Mistrzem wyjawianie własnej roli jest bezsensowne, bo wszystko zależy jak bardzo ktoś potrafi uwierzyć osobie która prawdopodobnie chce nas zabić, a napisała post na forum Animes.pl, i to ma być tą PRAWDĄ no ludzie po kiego wam tak bardzo wiedzieć jak bardzo ktoś wymyśli rolę by tylko nie podpaść Uchodźcom i innym Rumunom…

To jest głupie, przynajmniej ja tak uważam (moim skromnym zdaniem).
Obronię Bytersa bo mówienie że ktoś jest słaby tylko na podstawie tego że napisał mało rozwinięty post jest czystym Debilizmem i Gimbusiarstwem…koniec zdania

To co teraz się tutaj dzieje jest jakąś kompletną porażką, weźcie się ogarnijcie i nie naskakujcie na siebie nawzajem.
Przecież nie mamy narazie nic konkretnego a wy już się oskarżacie.
Nie widzę związku :c
Czy ja wiem Piter… Ci, którzy są mało aktywni mogą też być całkiem spokojni xD

Mam inny pomysł, ryzykowniejszy, oraz prostszy. Podzielmy się na grupy, trzy osoby będą obserwować jedną osobę, w takim wypadku sprawdzimy 6 osób. Tym sposobem powinniśmy po 3 fazach poznać wszystkich uchodźców.
Mamy:
-osobę, która może kogoś obronić
-uchodźce który może zabić
-osobę, która może odkryć przyczynę śmierci
-osobę, która może sprawdzić rolę
-beztalencie

Przydzielając trzy osoby mamy szansę, że ktoś będzie miał jakąś zdolność, która ułatwi nam odnalezienie sprawcy.

Metoda niepewna i czasem możemy nie mieć pewności. Nie mniej uważam, ze jest to lepsze niż 0.

Proszę na kartce papieru sprawdźcie sobie wszystkie możliwości, co będzie jeśli 3 beztalenciów skupi się na sanitariuszu, czy też na uchodźcy.

2 Sprawa jest taka, że… jakim sposobem upewnimy się, że ktoś odkrył czyjąś rolę? Powiedźmy, że ktoś odkrywa dzięki swej zdolności rolę uchodźcy innego gracza, co wtedy? Jak On nas przekona? Czy też Payback da niepodważalne dowody na to, ze ten jest uchodźcą? Bo wiecie… staniemy w końcu przed problemem głos vs głos.

Piter to też jest myśl, rozumiem Cię.
Uważam, że mylisz się co do osób, które mało się odzywają, mogą po prostu chcieć być bezpieczne niezależnie od obozów.

Może mało się odzywają, bo nie chcę im się rozkminiać dziwacznych pomysłów i boją się, że jak coś napiszą to umieścisz ich na “Liście Plazmy”.

I sorki, ale nie będę niczego na jakiś kartkach rozpisywał. Chyba żartujesz. Na razie nic nie mamy na nikogo. Nie przesadzajmy

Nie mam nic przeciwko takiemu rozwojowi zdarzeń, nadal to więcej niż “zero”

Plazma jak to jak? Jak ktoś odkryje czyjąś rolę to musi być przekonywujący i tyle. Proste. Bardziej niż ty teraz XD